Kdo je to?
Kdo je Karel Heřmánek? Životopis Karel Heřmánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Karel Heřmánek

Kdo je Karel Heřmánek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Karel Heřmánek, principál Divadla Bez zábradlí, se narodil 17. října 1947 v Praze. V roce 1972 absolvoval na Janáčkově akademii múzických umění v Brně obor herectví a posléze začal působit v Divadle Na provázku, kde zůstal až do roku 1976. Poté pokračoval do Činoherního studia v Ústí nad Labem.
Z Ústí nad Labem se přesunul do Prahy, kde setrval až do roku 1991. vystupoval tam v Divadle Na zábradlí, kde odehrál mnoho svých životních představení. Po revoluci založil jedno z prvních soukromých divadel. Jelikož se rozpadlo Divadlo Na zábradlí, dostalo jeho soukromé divadlo vtipný název Divadlo Bez zábradlí.
Část původního ansámblu Divadla Na zábradlí přešla do souboru Národního divadla, někteří herečtí kolegové jako Pavel zedníček nebo Jiří Bartoška zůstali po boku Karla Heřmánka. Divadlo Bez zábradlí sídlilo nejprve v budově Žižkovského divadla se následně přestěhovalo do divadla Ta Fantastika a poté do Vysočan. Ani ty však nebyly jeho „konečnou zastávkou“. V současnosti sídlí v Paláci Adria na Praze 1.
Od roku 2004 má navíc Karel Heřmánek v pronájmu i Městské divadlo v Karlových Varech, s jehož řízením mu pomáhá i jeho manželka.
Je ženatý s bývalou televizní moderátorkou Hanou Heřmánkovou, se kterou společně provozuje Divadlo Bez zábradlí. Heřmánková, za svobodna Vávrová, je známá i díky svému hereckému ztvárnění Leontýnky z dětského filmu Ať žijí duchové!
Karel a Hanou Heřmánkovi mají spolu tři syny. Karla Heřmánka juniora, který následuje svého otce v herecké profesi, a totéž platí i prostředním synovi Josefovi Heřmánkovi. Nejmladší syn dostal jméno František.
Karel Heřmánek je ale otcem pěti dětí. S první manželkou, zubařkou Stanislavou, má dvě dcery: Karolína a Kristýnu. Obě se věnují umění a zpěvu. Rozvod byl údajně velmi bouřlivý a ani po desítkách let si nemohou s manželkou přijít na jméno. Okolnosti jejich rozvodu ale nejsou veřejnosti známy.
S manželkou Hanou jim však vztah vydržel a jsou označováni za nejstabilnější pár českého showbyznysu. V roce 2021 oslavili třicetileté výročí, a to i navzdory patnáctiletému věkovému rozdílu mezi manželi.
Kromě toho, že je Karel Heřmánek velmi zkušeným divadelním hercem, patří i mezi nejznámější, a především nejproduktivnější české filmové herce. Na kontě má více než pět set filmových a seriálových rolí.
Mezi jeho významné role patří například Fešák Hubert ve stejnojmenném filmu, dále pak ztvárnění pašeráka ze zimního filmu Krakonoš a lyžníci nebo Kníže pekel v jedné z nejoblíbenějších českých pohádek S čerty nejsou žerty. Hrál ale také ve filmech jako je Sluníčko na houpačce, Počítání oveček, hadí jed, Brakýři, Smích se lepí na paty, Pěsti ve tmě, Smrt krásných srnců, Stalingrad, Díky za každé dobré ráno, Kolja, Bumerang, Musíme si pomáhat, Příběhy obyčejného šílenství nebo Sedmero krkavců. Tento výčet však obsahuje jen malý zlomek jeho hereckých rolí.
Kromě herectví se Karel Heřmánek věnuje také dabingu. Hlas propůjčil například Arturovi v akčním filmu Kingsman: Tajná služba, Thénardierovi v minisérii Bídníci, Juliu Césarovi z filmu Asterix a Obelix nebo Walteru Peckovi z Krotitelů duchů.Kdo je Karel Heřmánek? Životopis Karel Heřmánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Karel Heřmánek

Národnost: československá, česká
Datum narození: 17. října 1947
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Heřmánek sdílet s vašimi sledujícími na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Jailbreak? Vzpomenete si na definici slova BTW? Znáte pojem Bidet? Vzpomněli byste si na význam slova Personifikace?

Klíčová slova: informace, kde se narodil Karel Heřmánek?, kdo je Karel Heřmánek?, Karel Heřmánek, herectví, osobnosti, narození, zajímavosti, Karel Heřmánek, národnost, popis, wikipedie, osobnost, lexikon, biografie, wiki

Pojem Karel Heřmánek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Karel Heřmánek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Karel Heřmánek ve Wikislovníku

Hledat frázi Karel Heřmánek na Google.cz

Hledat videa s názvem Karel Heřmánek na Youtube

Vyhledat slovo Karel Heřmánek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Heřmánek například ve Wikislovníku, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Heřmánek

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Karel Heřmánek? Kdy se narodil Karel Heřmánek? Kde se narodil Karel Heřmánek? Karel Heřmánek patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, mladík modrooký, karel Heřmánek, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Karel Heřmánek např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Heřmánek i v jiné kategorii než je herectví.