Kdo je to?
Kdo je to Balbutik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Balbutik? Lidé, poruchy

Kdo je to Balbutik?

Jaký je význam slova Balbutik? Co to znamená?

Balbutik je člověk, který koktá. Jde o řečovou poruchu, při které dochází k zadrhávání v řeči, opakování některých slabik, neschopnosti vyslovit některá slova či počáteční písmena a slabiky, vytváření dlouhých pauz v řeči atd.
Koktavost může být způsobena různými důvody. Mnohdy může mít původ v psychických obtížích, ale zároveň také psychické problémy způsobuje, neboť dotyčnému člověku vytváří problém v komunikaci a často ho činí terčem posměchu nebo nepříjemných situací.
Koktavost se může v různých fázích života zlepšovat či zhoršovat. Na zlepšení problému lze pracovat s pomocí různých řečových technik a dechových cvičení. K nápravě může dojít i terapiemi, speciálními technikami vyvíjenými pro léčbu koktavosti, v menší části případů i pomocí medikace.


Kdo je to Balbutik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Balbutik? Lidé, poruchy

Budeme rádi, pokud budete definici slova Balbutik sdílet s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Adidas? Vzpomněli byste si co znamená slovo Overlock? Pamatujete si definici pojmu Tanin? Víte co je Tuberkulóza?

Klíčová slova: termín, přesný výraz, poruchy, přesný výraz, definice, co znamená, Balbutik, poruchy, přesný význam, wikipedie, původ slova, význam slova, formulace, synonymum, wiki, heslo

Pojem Balbutik je v kategorii Poruchy, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat frázi Balbutik ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Balbutik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Balbutik ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Balbutik na Google obrázcích

Zkusit najít termín Balbutik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Balbutik například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Balbutik, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Balbutik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Balbutik? Definice pojmu Balbutik patří do sekce Poruchy

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než poruchy).