Kdo je to?
Kdo je Dana Syslová? Životopis Dana Syslová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Dana Syslová?

Kdo je Dana Syslová? Životopis, informace, biografie, herectví

Dana Syslová je česká herečka a dabérka.
Absolvovala DAMU a po ukočení studia nastoupila do angažmá v Městských divadlech pražských, kde strávila velkou část své herecké kariéry. V posledních letech je na volné noze a hostuje na řadě dalších známých scén, třeba v Divadle na Jezerce.
Největšího mistrovství dosáhla v dabingu. Dana Syslová je jednou z nejčastěji obsazovaných českých dabérek. Jejím hlasem často v češtině proloumá Helen Mirren, Susan Sarandon, Meryl Streep nebo třeba Diane Keaton. Syslová je též držitelkou Ceny Františka Filipovského.
Ve filmu se objevila v několika desítkách snímků, většinou však ve vedlejších rolích. Zásadnější je její působení v seriálové tvorbě, ať už mluvíme o epizodních rolích v kriminálkách, nebo o dlouhodobějších rolích - například v seriálu Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Sestričky Modrý kód nebo třeba oceňované sérii Lynč.
Jejím manželem byl herec Vlastimil Hašek.Kdo je Dana Syslová? Životopis Dana Syslová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Dana Syslová

Národnost: česká
Datum narození: 11. listopadu 1945
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Dana Syslová můžete sdílet s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Celta? Pamatujete si definici pojmu Kanafas? Vzpomněli byste si co znamená slovo Altruismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Samizdat?

Klíčová slova: herectví, zajímavosti, Dana Syslová, národnost, kde se narodila Dana Syslová?, datum narození, osobnost, životopis, wikipedie, kdo je Dana Syslová?, narození, biografie, informace, lexikon, Dana Syslová, osobnosti

Pojem Dana Syslová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dana Syslová ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Dana Syslová ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dana Syslová na Youtube

Najít pojem Dana Syslová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Dana Syslová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Syslová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dana Syslová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Dana Syslová? Kdy se narodila Dana Syslová? Kde se narodila Dana Syslová? Dana Syslová patří do sekce Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Dana Syslová např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Syslová i v jiné kategorii než je herectví.