Kdo je to?
Kdo je Dana Syslová? Životopis Dana Syslová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Dana Syslová?

Kdo je Dana Syslová? Životopis, informace, biografie, herectví

Dana Syslová je česká herečka a dabérka.
Absolvovala DAMU a po ukočení studia nastoupila do angažmá v Městských divadlech pražských, kde strávila velkou část své herecké kariéry. V posledních letech je na volné noze a hostuje na řadě dalších známých scén, třeba v Divadle na Jezerce.
Největšího mistrovství dosáhla v dabingu. Dana Syslová je jednou z nejčastěji obsazovaných českých dabérek. Jejím hlasem často v češtině proloumá Helen Mirren, Susan Sarandon, Meryl Streep nebo třeba Diane Keaton. Syslová je též držitelkou Ceny Františka Filipovského.
Ve filmu se objevila v několika desítkách snímků, většinou však ve vedlejších rolích. Zásadnější je její působení v seriálové tvorbě, ať už mluvíme o epizodních rolích v kriminálkách, nebo o dlouhodobějších rolích - například v seriálu Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Sestričky Modrý kód nebo třeba oceňované sérii Lynč.
Jejím manželem byl herec Vlastimil Hašek.Kdo je Dana Syslová? Životopis Dana Syslová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Dana Syslová

Národnost: česká
Datum narození: 11. listopadu 1945
Místo narození: Praha

Tento text (Dana Syslová) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Celta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Obecné ohrožení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Oukrop? Víte co je Šoulet?

Klíčová slova: herectví, popis, život, osobnosti, wikipedie, osobnost, zajímavosti, místo narození, kde se narodila Dana Syslová?, kdy se narodila Dana Syslová?, Dana Syslová, vysvětlení, životopis, wiki, národnost, datum narození

Pojem Dana Syslová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Dana Syslová ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dana Syslová na Youtube

Najít slovo Dana Syslová na Google obrázcích

Zkusit najít Dana Syslová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Dana Syslová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Syslová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Dana Syslová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Dana Syslová? Kdy se narodila Dana Syslová? Kde se narodila Dana Syslová? Dana Syslová patří do kategorie Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dana Syslová dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Syslová i v jiné kategorii než je herectví.