Kdo je to?
Kdo byl Jeffrey Dahmer? Životopis Jeffrey Dahmer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Jeffrey Dahmer?

Kdo byl Jeffrey Dahmer? Životopis, informace, biografie, zločin

Jeffrey Dahmer byl americký sériový vrah, nekrofil a kanibal, který během let 1978-1991 zavraždil minimálně sedmnáct mužů. Dahmer se narodil ve městě Milwaukee ve Wisconsinu. Od malička byl velmi plachý a zajímal se o chemii (rád si hrál s mrtvými zvířaty, které pitval nebo rozpouštěl). Během dospívání vyrůstal pouze s otcem, protože je matka opustila i s jeho mladším bratrem.
Roku 1979 se připojil k americké armádě k pozemním jednotkám. Byl převelen na základnu v Německu, odkud ho po dvou letech vyhodili za alkoholismus a násilnické chování.
Dahmer údajně zavraždil 17 mužů v letech 1978-1991. Počet obětí však může být i vyšší.
První obětí se stal 19letý Steven Hicks, kterého Jeffrey omráčil činkou a uškrtil. Tělo poté rozřezal na malé kousky, kosti rozdrtil a tělo schoval do pytlů a zahrabal pod domem. Policie ostatky našla až o 13 let později. Další čtyři oběti rozřezal a rozpustil v kyselině ve sklepě domu své babičky v letech 1987-1989. Jeho babička byla zděšená chováním vnuka Jeffreyho a zápachem z jejího sklepa, kam její vnuk často chodíval.
V roce 1989 se Dahmer odstěhoval do Milwaukee, kde žil v pronajaté garsonce s číslem 213. Začal pracovat v místní čokoládovně a po práci chodil do gay barů, kde si vybíral mladé homosexuální oběti, zejména černochy. Oběti následně opil nebo zdrogoval a šel s nimi do svého bytu. V bytě oběti uškrtil nebo s nimi násilnicky experimentoval. Následně jejich těla rozřezal a většinu částí rozpouštěl v kyselině přímo v bytě. Schovával si rovněž části uřezaných těl jako své trofeje (lebky, pohlavní orgány, srdce). Některé části lidských těl dokonce jedl. Jeho oběti byly ve věku 14-32 let.
Dne 22. července 1991 zastavil nahý Tracy Edwards policejní hlídku a řekl, že byl nedaleko v jednom domě málem pobodán nožem. Při prohlídce bytu policie objevila sud s rozřezanými těly, v ledničce dvě hlavy a po bytě různě rozvěšené genitálie, kosti a lebky.
Několikrát si sousedé stěžovali na zápach z jeho bytu a dokonce na něj i několikrát volali policii. Ta s tím však nikdy nic neudělala ve spojitosti s nebezpečnou černošskou čtvrtí, kde se Jeffreyho byt nacházel.
Dahmer byl hned zatčen a poté vyšetřovatelům řekl s klidem všechno tak, jak se opravdu stalo. Jelikož byl ve Wisconsinu zrušen trest smrti, dostal trest odnětí svobody v délce trvání 15 doživotí či 936 let.
V listopadu 1994 jej napadl spoluvězeň Christopher Scarver kovovou tyčí z posilovny při úklidu toalet. Během převozu do nemocnice Dahmer zemřel na následky poranění ve věku 34 let. Scarver poté vysvětlil, že chtěl pomstít všechny vrahovy oběti.
Roku 2002 vznikl film Dahmer v hlavní roli s hercem Jeremy Rennerem, v roce 2017 film My friend Dahmer (herec Ross Lynch) a roku 2022 seriál na Netflixu s názvem Monster: The Jeffrey Dahmer Story s hercem Evanem Petersem.Kdo byl Jeffrey Dahmer? Životopis Jeffrey Dahmer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Jeffrey Dahmer

Národnost: americká
Datum narození: 21. 5. 1960
Místo narození: Milwaukee, Wisconsin, USA
Datum úmrtí: 28. 11. 1994

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jeffrey Dahmer? s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Submisivita? Rozumíte pojmu Lapačka? Znáte pojem Osciloskop? Znáte pojem MATLAB?

Klíčová slova: místo narození, informace, datum úmrtí, vysvětlení, Jeffrey Dahmer, zločin, kde se narodil Jeffrey Dahmer?, datum narození, národnost, zajímavosti, národnost, osobnosti, osobnost, kdo je Jeffrey Dahmer?, kdo to je, popis

Pojem Jeffrey Dahmer je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Jeffrey Dahmer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Jeffrey Dahmer ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Jeffrey Dahmer ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jeffrey Dahmer ve Wikipedii

Hledat frázi Jeffrey Dahmer ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeffrey Dahmer například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Jeffrey Dahmer?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Jeffrey Dahmer? Kdy se narodil Jeffrey Dahmer? Kde se narodil Jeffrey Dahmer? Kdy zemřel Jeffrey Dahmer? Jeffrey Dahmer patří do kategorie Zločin

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jeffrey Dahmer řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jeffrey Dahmer i v jiné kategorii než je zločin.