Kdo je to?
Kdo je to Jiří Dědeček? Životopis Jiří Dědeček, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Dědeček?

Kdo je to Jiří Dědeček? Stručný životopis

Jiří Dědeček je zpěvák - písničkář, autor písňových textů, básník, spisovatel, překladatel a tvůrce mnoha pořadů uváděných v rozhlase i televizi. Dlouhou dobu spojoval svá vystoupení s Janem Burianem. Studoval na FF UK a později ještě na FAMU. Působil jako tlumočník, vystupoval v divadlech a vyučuje též tvůrčí psaní.
Kromě umělecké činnosti se Jiří Dědeček věnuje i sportu, ekologii a politice. Je členem Dětí Země a podporovatelem Hnutí Duha. Do politiky vstoupil za Stranu zelených a ve volbách byl úspěšným kandidátem. Pracuje tzv. na volné noze, tedy ve svobodném povolání.Kdo je to Jiří Dědeček? Životopis Jiří Dědeček, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Jiří Dědeček

Národnost: česká
Datum narození: 13. února 1953
Místo narození: Karlovy Vary

Popis osobnosti Jiří Dědeček můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Gnocchi? Vzpomněli byste si na význam slova Kult osobnosti? Víte co je Neurologie? Znáte definici termínu Fyzika?

Klíčová slova: co je to Jiří Dědeček?, termín, informace, přesný význam, heslo, slovo, význam, význam pojmu, popis, etymologie, význam slova, přesný výraz, kdo to je, Jiří Dědeček, popis, odborný výraz

Pojem Jiří Dědeček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Jiří Dědeček ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Jiří Dědeček ve Wikipedii

Hledat termín Jiří Dědeček ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Jiří Dědeček ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Dědeček například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Dědeček?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Dědeček? Kdo to byl Jiří Dědeček? Kdy se narodil Jiří Dědeček? Kde se narodil Jiří Dědeček? Jiří Dědeček patří do sekce hudba. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jiří Dědeček třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Dědeček i v jiné kategorii než je hudba.