Kdo je to?
Kdo je to Jiří Dědeček? Životopis Jiří Dědeček, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Dědeček?

Kdo je to Jiří Dědeček? Stručný životopis

Jiří Dědeček je zpěvák - písničkář, autor písňových textů, básník, spisovatel, překladatel a tvůrce mnoha pořadů uváděných v rozhlase i televizi. Dlouhou dobu spojoval svá vystoupení s Janem Burianem. Studoval na FF UK a později ještě na FAMU. Působil jako tlumočník, vystupoval v divadlech a vyučuje též tvůrčí psaní.
Kromě umělecké činnosti se Jiří Dědeček věnuje i sportu, ekologii a politice. Je členem Dětí Země a podporovatelem Hnutí Duha. Do politiky vstoupil za Stranu zelených a ve volbách byl úspěšným kandidátem. Pracuje tzv. na volné noze, tedy ve svobodném povolání.Kdo je to Jiří Dědeček? Životopis Jiří Dědeček, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Jiří Dědeček

Národnost: česká
Datum narození: 13. února 1953
Místo narození: Karlovy Vary

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiří Dědeček s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Gorilla glass? Znáte definici termínu EEG? Víte co je Determinismus? Pamatujete si definici pojmu Šoulet?

Klíčová slova: popis, odborný výraz, slovo, kdo to je, wiki, co je to Jiří Dědeček?, synonymum, co znamená, význam slova, význam, pojem, definice, informace, význam pojmu, popis, přesný výraz

Pojem Jiří Dědeček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Jiří Dědeček ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Jiří Dědeček na Google.cz

Vyhledat pojem Jiří Dědeček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Jiří Dědeček ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Dědeček například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Jiří Dědeček? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jiří Dědeček? Kdo to byl Jiří Dědeček? Kdy se narodil Jiří Dědeček? Kde se narodil Jiří Dědeček? Jiří Dědeček se nachází v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jiří Dědeček dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Dědeček i v jiné kategorii než je hudba.