Kdo je to?
Kdo je to Jiří Dědeček? Životopis Jiří Dědeček, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Dědeček?

Kdo je to Jiří Dědeček? Stručný životopis

Jiří Dědeček je zpěvák - písničkář, autor písňových textů, básník, spisovatel, překladatel a tvůrce mnoha pořadů uváděných v rozhlase i televizi. Dlouhou dobu spojoval svá vystoupení s Janem Burianem. Studoval na FF UK a později ještě na FAMU. Působil jako tlumočník, vystupoval v divadlech a vyučuje též tvůrčí psaní.
Kromě umělecké činnosti se Jiří Dědeček věnuje i sportu, ekologii a politice. Je členem Dětí Země a podporovatelem Hnutí Duha. Do politiky vstoupil za Stranu zelených a ve volbách byl úspěšným kandidátem. Pracuje tzv. na volné noze, tedy ve svobodném povolání.Kdo je to Jiří Dědeček? Životopis Jiří Dědeček, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Jiří Dědeček

Národnost: česká
Datum narození: 13. února 1953
Místo narození: Karlovy Vary

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Dědeček sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Katamarán? Znáte termín EKG? Víte co je Siri? Víte, co je to Trekové kolo?

Klíčová slova: hudba, význam slova, definice, Jiří Dědeček, popis, pojem, odborný výraz, informace, přesný význam, wiki, termín, synonymum, lexikon, popis, kdo je Jiří Dědeček?, význam pojmu

Pojem Jiří Dědeček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Jiří Dědeček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Jiří Dědeček ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Jiří Dědeček ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Jiří Dědeček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Dědeček například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Dědeček

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Dědeček? Kdo to byl Jiří Dědeček? Kdy se narodil Jiří Dědeček? Kde se narodil Jiří Dědeček? Jiří Dědeček se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jiří Dědeček dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Dědeček i v jiné kategorii než je hudba.