Kdo je to?
Kdo je Veronika Gajerová? Životopis Veronika Gajerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Veronika Gajerová

Kdo je Veronika Gajerová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Veronika Gajerová je česká televizní, filmová, divadelní a dabingová herečka. Gajerová se narodila v Praze do rodiny filmového režiséra Václava Gajera a herečky Národního divadla Naděždy Gajerové-Mauerové. Když měla Veronika čtyři roky, rodiče se rozvedli a o její výchovu se následně starali také její starší sourozenci.
Původně se Veronika chtěla stát tanečnicí, ale ze zdravotních důvodů od tohoto nápadu upustila. Namísto toho se rozhodla, že se stane herečkou. Gajerová navštěvovala Lidovou konzervatoř a na druhý pokus se poté dostala na pražskou Státní konzervatoř, kde roku 1985 absolvovala hudebně-dramatické oddělení. Během studia hostovala v Městských divadlech pražských. Po studiu patřila k souboru Činoherního studia v Ústí nad Labem (Drobečky z perníku) a později se připojila k Divadlu E. F. Buriana v Praze. Během let 1990-1994 působila v Divadle Labyrint (původně Realistické divadlo Zdeňka Nejedlého) a několik let hrála v Divadle ABC (Třikrát život, Všechno na zahradě, Holky z kalendáře, Král Lear, Pan Kaplan, Konečně šťastná?). Gajerová vytvořila role v muzikálech Funny Girl, Limonádový Joe či Šakalí léta.
Teprve v šestnácti letech debutovala ve větší roli v psychologickém dramatu Housata (1979). Během studií se objevila ve filmech Divoký koník Ryn (1981), Až do konce (1984). Později ztvárnila role v úspěšných filmech Copak je to za vojáka… (1987), Zvířata ve tmě (1989), Habermannův mlýn (2010), Jak básníci čekají na zázrak (2016).
Diváci si mohou pamatovat Gajerovou z televizních seriálů Bylo nás šest (1985), Místo nahoře (2004), Dobrá čtvrť (2005), Ordinace v růžové zahradě (2007-2009), Gympl s (r)učením omezeným (2013), Přístav (2016).
Gajerová se věnuje dabingu a svůj hlas propůjčila hlavní hrdince francouzského seriálu Julie Lescautová. Dále jsme její hlas mohli slyšet v seriálu Městečko Twin Peaks nebo Sex ve městě (Samantha).
Veronika Gajerová byla dlouholetou partnerkou českého herce Pavla Kříže. Poté dlouhou dobu žila s divadelním režisérem Petrem Kracíkem, se kterým má dvě děti (Eliška a Kryštof).Kdo je Veronika Gajerová? Životopis Veronika Gajerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Veronika Gajerová

Národnost: česká
Datum narození: 25. 1. 1963
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Veronika Gajerová s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Atribut? Rozumíte pojmu Elektronický recept? Víte, co je to Azyl? Znáte pojem Run na banku?

Klíčová slova: národnost, osobnosti, Veronika Gajerová, wiki, vysvětlení, informace, zajímavosti, život, herectví, lexikon, biografie, životopis, narození, wikipedie, kdo je Veronika Gajerová?, Veronika Gajerová

Pojem Veronika Gajerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Veronika Gajerová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Veronika Gajerová ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Veronika Gajerová na Youtube

Najít heslo Veronika Gajerová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Veronika Gajerová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Veronika Gajerová například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Veronika Gajerová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Veronika Gajerová? Kdy se narodila Veronika Gajerová? Kde se narodila Veronika Gajerová? Veronika Gajerová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec starý, veronika Gajerová, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Veronika Gajerová třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Veronika Gajerová i v jiné kategorii než je herectví.