Kdo je to?
Kdo je to Banjista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Banjista? Lidé, hudba

Banjista

Jaký je význam slova Banjista? Co to znamená?

Banjista je odborný výraz pro osobu, která hraje na banjo. Banjo patří do skupiny strunných drnkacích nástrojů. Má kulatý korpus těla na něm je natažená přírodní blána ( oslí kůže, hovězí kůže), dlouhý krk obvykle se čtyřmi až šesti strunami, hmatník. Haje se na něj podobně jako na kytaru, jedna ruka mění výšku tónu a druhá ruka drnká o struny. Druhy banja jsou tenorové banjo, plectum banjo, uke banjo. Banjo si našlo svoje místo v bluegrassu, country, folk, old time rytmy jako jsou dixieland, swing, trampská hudba, pseudolidová hudba, jazz.
Známí banjisté jsou Luboš Malina, Marek Čermák, Béla Fleck, Tony Trischka, David Benda.Kdo je to Banjista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Banjista? Lidé, hudba

Definici slova Banjista můžete sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Alfanumerická klávesnice? Pamatujete si definici pojmu OSVČ? Víte, co je to Stáž? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rizoto?

Klíčová slova: význam slova, Banjista, význam pojmu, hudba, pojem, Banjista, lexikon, heslo, přesný výraz, hudba, slovo, přesný výraz, formulace, popis, informace, co znamená

Pojem Banjista je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Banjista na Youtube

Najít slovo Banjista ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Banjista ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Banjista na Google.cz

Hledat pojem Banjista na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Banjista například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Banjista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Banjista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Banjista? Definice pojmu Banjista je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme vyhledat informace pojem, výraz,termín, heslo dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hudba.