Kdo je to?
Kdo je Bořek Dočkal? Životopis Bořek Dočkal, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Bořek Dočkal?

Kdo je Bořek Dočkal? Životopis, informace, biografie, sport

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti hraje za prvoligový klub AC Sparta Praha. Dočkal se narodil ve městě Městec Králové. Jeho prvním klubem byla Bohemia Poděbrady, odkud v deseti letech odešel do klubu SK Slavia Praha. V klubu strávil celkem 8 let (1998-2006), než se probojoval přes mládežnické kategorie do A-týmu. V sezóně 2006/07 odehrál pouhých 6 zápasů. V další sezóně půl roku hostoval v prvoligovém klubu SK Kladno (2007/08). Zbytek sezóny hostoval v klubu SK Slovan Liberec, kam po sezóně ze Slavie přestoupil. V Liberci odehrál dvě sezóny (2008/09, 2009/10) a poté odešel na hostování do tureckého klubu Konyaspor (2010/11).
Následoval přestup z Liberce do norského klubu Rosenborg BK, kde Dočkal odehrál celkem dvě sezóny (2011-13). Z Norska se vrátil zpět do Česka do klubu AC Sparta Praha, kde se stal ihned oporou týmu. Hned v jeho první sezóně (2013/14) Dočkal slavil s klubem double po zisku mistrovského titulu a Poháru České pošty. V jeho druhé sezóně ve Spartě (2014/15) skončil s klubem na druhém místě těsně za FK Viktoria Plzeň. Dočkal po této sezóně získal ocenění nejlepší záložník Synot ligy.
Po dalších dvou sezónách Dočkal přestoupil do čínského klubu Che-nan Ťien-jie, hrající nejvyšší čínskou soutěž. V Číně měl smlouvu celkem na 3 roky. Po první sezóně odletěl na roční hostování do klubu Philadelphia Union z americké Major League Soccer. Díky 18 asistencím se stal nejlepším nahrávačem ročníku (18 asistencí). S klubem z Číny po dvou letech rozvázal smlouvu a vrátil se zpět do Prahy, kde podepsal smlouvu opět s klubem AC Sparta Praha. V sezóně 2019/20 si poranil Achillovu šlachu a byl na několik měsíců vyřazen ze hry. Po uzdravení patřil až do současnosti k důležitým pilířům sparťanské sestavy.
Jako reprezentant prošel kategoriemi U16, U17, U19. V reprezentaci do 21 let se jako kapitán dostal s mužstvem na Mistrovství Evropy v Dánsku (2011) až do semifinále.
Poprvé se objevil v reprezentačním A-týmu roku 2012 proti Slovensku, kdy také vstřelil první reprezentační gól mezi seniory. Objevil se na Mistrovství Evropy 2016 ve Francii.Kdo je Bořek Dočkal? Životopis Bořek Dočkal, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Bořek Dočkal

Národnost: česká
Datum narození: 30. 9. 1988
Místo narození: Městec Králové, Česká republika

Popis osobnosti Bořek Dočkal můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Osciloskop? Znáte termín Výsečník? Vzpomněli byste si co znamená slovo Prekluze? Víte, co je to Špýchar?

Klíčová slova: osobnost, Bořek Dočkal, národnost, život, Bořek Dočkal, kde se narodil Bořek Dočkal?, místo narození, sport, datum narození, informace, popis, osobnosti, sport, kdy se narodil Bořek Dočkal?, wikipedie, biografie

Pojem Bořek Dočkal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Bořek Dočkal v následujících zdrojích

Najít výraz Bořek Dočkal ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Bořek Dočkal ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Bořek Dočkal ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Bořek Dočkal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Bořek Dočkal na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bořek Dočkal například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Bořek Dočkal? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Bořek Dočkal? Kdy se narodil Bořek Dočkal? Kde se narodil Bořek Dočkal? Bořek Dočkal se nachází v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Bořek Dočkal dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bořek Dočkal i v jiné kategorii než je sport.