Kdo je to?
Kdo je Bořek Dočkal? Životopis Bořek Dočkal, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Bořek Dočkal?

Kdo je Bořek Dočkal? Životopis, informace, biografie, sport

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti hraje za prvoligový klub AC Sparta Praha. Dočkal se narodil ve městě Městec Králové. Jeho prvním klubem byla Bohemia Poděbrady, odkud v deseti letech odešel do klubu SK Slavia Praha. V klubu strávil celkem 8 let (1998-2006), než se probojoval přes mládežnické kategorie do A-týmu. V sezóně 2006/07 odehrál pouhých 6 zápasů. V další sezóně půl roku hostoval v prvoligovém klubu SK Kladno (2007/08). Zbytek sezóny hostoval v klubu SK Slovan Liberec, kam po sezóně ze Slavie přestoupil. V Liberci odehrál dvě sezóny (2008/09, 2009/10) a poté odešel na hostování do tureckého klubu Konyaspor (2010/11).
Následoval přestup z Liberce do norského klubu Rosenborg BK, kde Dočkal odehrál celkem dvě sezóny (2011-13). Z Norska se vrátil zpět do Česka do klubu AC Sparta Praha, kde se stal ihned oporou týmu. Hned v jeho první sezóně (2013/14) Dočkal slavil s klubem double po zisku mistrovského titulu a Poháru České pošty. V jeho druhé sezóně ve Spartě (2014/15) skončil s klubem na druhém místě těsně za FK Viktoria Plzeň. Dočkal po této sezóně získal ocenění nejlepší záložník Synot ligy.
Po dalších dvou sezónách Dočkal přestoupil do čínského klubu Che-nan Ťien-jie, hrající nejvyšší čínskou soutěž. V Číně měl smlouvu celkem na 3 roky. Po první sezóně odletěl na roční hostování do klubu Philadelphia Union z americké Major League Soccer. Díky 18 asistencím se stal nejlepším nahrávačem ročníku (18 asistencí). S klubem z Číny po dvou letech rozvázal smlouvu a vrátil se zpět do Prahy, kde podepsal smlouvu opět s klubem AC Sparta Praha. V sezóně 2019/20 si poranil Achillovu šlachu a byl na několik měsíců vyřazen ze hry. Po uzdravení patřil až do současnosti k důležitým pilířům sparťanské sestavy.
Jako reprezentant prošel kategoriemi U16, U17, U19. V reprezentaci do 21 let se jako kapitán dostal s mužstvem na Mistrovství Evropy v Dánsku (2011) až do semifinále.
Poprvé se objevil v reprezentačním A-týmu roku 2012 proti Slovensku, kdy také vstřelil první reprezentační gól mezi seniory. Objevil se na Mistrovství Evropy 2016 ve Francii.Kdo je Bořek Dočkal? Životopis Bořek Dočkal, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Bořek Dočkal

Národnost: česká
Datum narození: 30. 9. 1988
Místo narození: Městec Králové, Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bořek Dočkal s jinými lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Osciloskop? Vzpomenete si na definici slova Arabica? Vzpomněli byste si co znamená slovo Paintball? Vzpomněli byste si na význam slova Glycerol?

Klíčová slova: osobnosti, kdy se narodil Bořek Dočkal?, Bořek Dočkal, vysvětlení, biografie, život, Bořek Dočkal, wikipedie, popis, národnost, datum narození, osobnost, narození, kde se narodil Bořek Dočkal?, wiki, lexikon

Pojem Bořek Dočkal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bořek Dočkal v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Bořek Dočkal ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Bořek Dočkal na Google.cz

Vyhledat výraz Bořek Dočkal ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Bořek Dočkal ve Wikipedii

Vyhledat termín Bořek Dočkal na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bořek Dočkal například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bořek Dočkal

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Bořek Dočkal? Kdy se narodil Bořek Dočkal? Kde se narodil Bořek Dočkal? Bořek Dočkal patří do kategorie Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Bořek Dočkal řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bořek Dočkal i v jiné kategorii než je sport.