Kdo je to?
Kdo je to Primář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Primář? Lidé, lékařství

Primář

Jaký je význam slova Primář? Co to znamená?

Primář je vedoucí lékař oddělení ve zdravotnickém zařízení (nejčastěji nemocnici). Jedná se o prestižní funkci a post primáře obvykle zastávají zkušení lékaři s dlouholetou praxí a širokými odbornými znalostmi.
Aby se lékař v České republice mohl stát primářem, musí mu Česká lékařská komora udělit licenci pro vedoucí lékaře a primáře. Tu dostává na deset let.
Výraz primář pochází z latinského primus, což znamená první. Z toho je zřejmé, že se jedná o vedoucího pracovníka na daném oddělení.Kdo je to Primář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Primář? Lidé, lékařství

Uvedený text s definicí slova Primář můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Jogamatka? Znáte termín Bumerang? Znáte termín Stříbrný gól? Víte, co je to Rodné číslo?

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, Primář, přesný výraz, synonymum, wiki, přesný výraz, přesný význam, formulace, wikipedie, co znamená, původ slova, lékařství, heslo, termín, lexikon

Pojem Primář je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Primář

Hledat pojem Primář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Primář na Youtube

Najít termín Primář ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Primář ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Primář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Primář například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Primář, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Primář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Primář? Definice pojmu Primář je v sekci Lékařství

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Vyzkoušejte nalézt informace pojem, slovo, termín, definici řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství.