Kdo je to?
Kdo byl Josef Mladý? Životopis Josef Mladý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Josef Mladý

Kdo byl Josef Mladý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Josef Mladý (2. února 1955 Ústí nad Labem – 6. května 2018 Praha) byl český herec, bavič, konferenciér a moderátor. Vystupoval především ve dvojici s Josefem Aloisem Náhlovským jako „chytřejší“ polovina dvojice. V roce 2018 zemřel ve věku 63 let na rakovinu.
Dříve hojně spolupracoval s country kapelou Fešáci a bavičem Petrem Novotným. V 80. letech pak vystupoval právě s Josefem Náhlovským v televizních pořadech, estrádách a dalších zábavních programech. Setkali se již krátce po Mladého studiích na vysoké škole a jejich legendární komická dvojice trvala prakticky celý jeho život. Pojilo je také silné přátelství. Vystoupeními s Náhlovským Mladý obohacoval vystupování kapely.
Náhlovský fungoval v pozici přihlouplého prosťáčka, kterého Mladý poučoval o konkrétním tématu – podnikání, bezpečném sexu, politice. Osvědčený kontrast fungoval v nejrůznějších pořadech jako byly Horoskopičiny, Pípšoubazar, Kufr, Galasuperšou, Zlatá mříž nebo Countryestráda.
Oba ovšem dokázali jako komici nebo hosté fungovat i coby solitéři. Toho využívala například dramaturgie pořadů Banánové rybičky či Všechnopárty.
Společně také vytvořili fiktivní historii národa Krušnohorců a rozvíjeli zvyky a příběhy údajného zaniklého kmene (Josef Náhlovský se pak až do smrti nazýval „Posledním žijícím Krušnohorcem“).
Celých 37 let vystupovali oba také v rozhlase, a to v celkem 3 500 vystoupeních. Ve spolupráci s herečkou Helenou Růžičkovou napsali knihu Ve vazbě.
Mimo televizní tvorbu byl podnikatel, patřila mu umělecká agentura Alma se zvukovým a obrazovým studiem.
Jeho další zálibou bylo létání na ultraightu. Vyráběl také tzv. vírníky (též autogyra, autogyro), tedy menší verze vrtulníků. Hrál tenis a obecně byl velmi činorodý. Hrál na basovou kytaru, miloval encyklopedické znalosti a měl tudíž obrovský rozhled.
Mladý se dlouho potýkal s cukrovkou. Příčinou úmrtí byla však nakonec rakovina, kterou se snažil mimo jiné porazit opakovanými půsty. Bydlel v Praze-Kolovratech.Kdo byl Josef Mladý? Životopis Josef Mladý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Josef Mladý

Národnost: česká
Datum narození: 2. února 1955
Místo narození: Ústí nad Labem, Československo
Datum úmrtí: 6. května 2018

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Josef Mladý s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Krokev? Víte co je Audit? Vzpomněli byste si co označuje výraz Plagiát? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šovinismus?

Klíčová slova: národnost, biografie, zajímavosti, osobnosti, místo narození, herectví, lexikon, vysvětlení, popis, kde se narodil Josef Mladý?, nežijící, narození, wiki, kdo je Josef Mladý?, kdo to je, datum narození

Pojem Josef Mladý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Josef Mladý ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Mladý ve Wikimedia Commons

Najít termín Josef Mladý v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Josef Mladý ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Josef Mladý ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Mladý například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Josef Mladý? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Josef Mladý? Kdy se narodil Josef Mladý? Kde se narodil Josef Mladý? Kdy zemřel Josef Mladý? Josef Mladý patří do sekce Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Josef Mladý dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Mladý i v jiné kategorii než je herectví.