Kdo je to?
Kdo je Jakub Smolík? Životopis Jakub Smolík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jakub Smolík

Kdo je Jakub Smolík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jakub (vl. jménem Jaroslav) Smolík je český skladatel a zpěvák. Narodil se v Domažlicích a vyrůstal v Hradových Střimelicích u Prahy. Absolvoval Strojní průmyslovou školu v Kolíně a během studií založil s Lubošem Trnkou (spolužák) kapelu s názvem Traveleři (1975). Od roku 1978-80 absolvoval povinnou vojenskou službu (v Českých Budějovicích), kde založil dechový a taneční orchestr Horizont (Horizont získal několik ocenění).
Po návratu z vojny studoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze (1982-85). Jako student se připojil k rockovým skupinám Rockyt a Kroket. Rok po studiu na konzervatoři začal spolupracovat se zpěvačkou Lucií Bílou a s kapelou Maximum (1986). Smolíkův talent viděl producent Petr Hannig, který donutil Smolíka, aby se přejmenoval z Jaroslava na Jakuba. V té době produkoval svůj hit Až se ti jednou bude zdát. Píseň se poprvé objevila v televizním pořadu Pozor, začínáme. Roku 1987 Smolík získal cenu Duhová deska za píseň roku. Následovalo turné po Sovětském svazu, kde odehrál celkem šedesát koncertů (1988-89).
Debutové album Až se ti jednou bude zdát vyšlo roku 1992. Ve stejném roce vyšlo album Největší hity country zpívá Jakub Smolík u společnosti Carmen. Smolík doposud vydal celkem 27 desek. Poslední deska Šťastné a veselé Vánoce vyšla roku 2016. V anketě Český slavík 2003 získal cenu v kategorii Skokan roku.Kdo je Jakub Smolík? Životopis Jakub Smolík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jakub Smolík

Národnost: česká
Datum narození: 18. 9. 1959
Místo narození: Domažlice, Česká republika

Popis osobnosti Jakub Smolík můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Emise? Pamatujete si definici pojmu Semifinále? Pamatujete si definici pojmu Depistáž? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sociální bydlení?

Klíčová slova: osobnosti, hudba, kdo je Jakub Smolík?, osobnost, kdy se narodil Jakub Smolík?, narození, vysvětlení, život, Jakub Smolík, hudba, informace, životopis, místo narození, Jakub Smolík, biografie, wiki

Pojem Jakub Smolík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jakub Smolík lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Jakub Smolík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Jakub Smolík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Jakub Smolík ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jakub Smolík na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jakub Smolík ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakub Smolík například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Jakub Smolík? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Jakub Smolík? Kdy se narodil Jakub Smolík? Kde se narodil Jakub Smolík? Jakub Smolík je v sekci Hudba

Kategorie hudba, oranžové housle, jakub Smolík, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Jakub Smolík dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jakub Smolík i v jiné kategorii než je hudba.