Kdo je to?
Kdo je Hana Gregorová? Životopis Hana Gregorová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hana Gregorová

Kdo je Hana Gregorová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Herečka Hana Gregorová se narodila 20. srpna 1952 v Bratislavě, kde později také úspěšně vystudovala VŠMU. V devadesátých letech se živila podnikáním. Zkoušela rozjet cestovní kancelář, měla solárium a absolvovala manikérský kurz.
Již od roku 1971 ji diváci mohou často vídat na televizních obrazovkách. Objevila se v oceňovaných snímcích Mŕtve oči, Očovské pastorále, Netrpezlivosť srdca, Mário a kúzelník, Americká tragédia, Noční jezdci, Tisíciročná včela, O Janovi a podivuhodném příteli či filmu BrainStorm.
Celý výčet filmů, v nichž Hana ztvárnila nějakou roli je značný, avšak nelze opomenout ani role seriálové. Objevila se v Jedenáste prikázanie, v seriálech Tisícročná včera, Alžbetin dvor, Cirkus humberto, Dlouhé míle, Četnické humoresky a Lajna.
Přestože ale Hana za svou dlouhou kariéru stihla natočit filmů i seriálů spoustu, většina z nich je obvykle spíš vedlejší, a proto ji diváci znají hlavně díky článků, které o ní vychází v bulváru.
Hana má za sebou několik manželství. Byla vdaná za jordánského lékaře Gassana, jemuž porodila dceru Rolu. Jejich vztah se však po letech rozpadl a na vině byla zřejmě i nová láska. V průběhu natáčení Hollého filmu Noční jezdci se totiž tehdy osmadvacetiletá Hana seznámila s tehdy již známým hercem Radkem Brzobohatým.
Kvůli slavnému hereckému kolegovi svého dosavadního neváhala opustit. Problémem však bylo tehdejší manželství Brzobohatého s Jiřinou Bohdalovou. I českému herci však Gregorová velmi učarovala, a tak byl po dvanácti letech manželství rozvod nasnadě. Rozvod, který údajně Jiřině Bohdalové zlomil srdce. Po dlouhých třicet let se potom slavní herci téměř vůbec nestýkali.
Od roku 1981 žil Radek Brzobohatý s Hanou a 2. února 1983 se jim narodil první a jediný společný potomek, kterým byl syn Ondřej. Český herec, zpěvák, producent, textař a hudební skladatel.
Životní láska Hany, Radoslav Brzobohatý, však 12. září 2012, pouhý den před svými osmdesátými narozeninami náhle zemřel. O čtyři roky později však tiskem proběhla zpráva, že se ovdovělá Hana zasnoubila, a to s mužem, který je o více než tři dekády mladší než ona. V létě roku 2016 ji požádal mladý otec dvou dětí Ondřej Koptík. V létě roku 2022 se spekulovalo o jejich rozchodu, podle novějších informací se nicméně zdá, že jsou patrně stále spolu.
Hana Gregorová v současné době žije v Rajce na území Maďarska.
V nedávné době se opět kolem Hany Gregorové rozbouřily bulvární vody v souvislosti s jejím synem Ondřejem Brzobohatým a jeho nechutným rozvodem s bývalou Miss World Taťánou Kuchařovou. Kauza rozdělila český národ. Jedni se kloní na stranu Ondřeje, druzí na stranu bývalé modelky. Hana Gregorová se veřejně vyjádřila a zcela předvídatelně vyslovila podporu svému synovi.Kdo je Hana Gregorová? Životopis Hana Gregorová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Hana Gregorová

Národnost: slovenská
Datum narození: 20. srpna 1952
Místo narození: Bratislava

Sdílejte tuto stránku s osobností Hana Gregorová s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Normostrana? Víte co je CreepyPasta? Rozumíte pojmu Sangvinik? Vzpomněli byste si co označuje výraz Trestní oznámení?

Klíčová slova: zajímavosti, vysvětlení, informace, místo narození, Hana Gregorová, kdo je Hana Gregorová?, herectví, osobnosti, život, biografie, osobnost, Hana Gregorová, wiki, popis, lexikon, herectví

Pojem Hana Gregorová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Hana Gregorová v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Hana Gregorová na Google.cz

Najít heslo Hana Gregorová ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Hana Gregorová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Hana Gregorová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hana Gregorová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Gregorová například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Hana Gregorová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Hana Gregorová? Kdy se narodila Hana Gregorová? Kde se narodila Hana Gregorová? Hana Gregorová patří do sekce Herectví

Kategorie herectví, režisérka, hana Gregorová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Hana Gregorová dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Gregorová i v jiné kategorii než je herectví.