Kdo je to?
Kdo byl Felix Holzmann? Životopis Felix Holzmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Felix Holzmann?

Kdo byl Felix Holzmann? Životopis, informace, biografie, herectví

Felix Holzmann byl český komik a moderátor. Holzmann se narodil ve městě Teplice, ale ještě jako dítě se s rodiči stěhoval do Litoměřic. Po studiu na střední obchodní škole v Ústí nad Labem se Felix začal věnovat divadlu. V Ústí nad Labem také potkal svého budoucího jevištního kolegu Františka Budína, se kterým několik let působili v divadle. František Budín však nebyl jen divadelník a jelikož nechtěl přijít o své druhé zaměstnání, přestal účinkovat v divadle. Holzmann se poté přesunul do Prahy, kde začal vystupovat se svými komediálními scénkami. Během jeho komediálního vystupování spolupracoval s umělci jako Lubomír Lipský, Miroslav Šimek, Zdeněk Dítě, Karel Gott nebo Iva Janžurová.
Feliz Holzmann byl znám svým vystupováním v silných kulatých brýlích a se slaměným kloboukem (tralaláček). Roku 1970 zemřela Holzmannova žena a on se přestěhoval do NDR. Našel si zde druhou ženu, Barbaru Greifovou a usadil se. Do Československa se vracel pouze kvůli vystoupením v Československé televizi a později v České televizi. Pár let před svou smrtí roku 2002 pár let s manželkou působil na zaoceánské lodi jako bavič.
Nahrávací společnost vydala celkem osm CD obsahující Holzmannovy povídky. První CD 10x Feliz Holzmann vyšlo roku 1997 (např. scénky Ukulele, Svačina, Seznamka, Statistika, V kině a další). O pět let později vyšlo druhé CD s názvem Ještě 10x Feliz Holzmann (2002). Po smrti Holzmanna v roce 2002 vyšla CD Ztracený a nalezený (2004), Huhulák a další známé i neznámé scénky a anekdoty (2006), Všechny šplechty (2010), Včera, dnes a zítra (2011), Šprechty Felixe Holzmanna: scénky a anekdoty (2011) a Nové scénky Felixe Holzmanna, aneb, Včera, dnes a zítra (2015).Kdo byl Felix Holzmann? Životopis Felix Holzmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Felix Holzmann

Národnost: česká
Datum narození: 8. 7. 1921
Místo narození: Teplice, Československo
Datum úmrtí: 13. 9. 2002

Tento text (Felix Holzmann) můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Askeze? Pamatujete si definici pojmu SSHD disk? Víte, co je to Cholesterol? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tundra?

Klíčová slova: narození, Kdy zemřel Felix Holzmann, herectví, kdo je Felix Holzmann?, biografie, zajímavosti, osobnost, lexikon, národnost, informace, herectví, kdy se narodil Felix Holzmann?, národnost, datum úmrtí, kdo to je, osobnosti

Pojem Felix Holzmann je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Felix Holzmann

Najít termín Felix Holzmann ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Felix Holzmann ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Felix Holzmann na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Felix Holzmann ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Felix Holzmann ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Felix Holzmann například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Felix Holzmann?

Nyní již víte Kdo byl Felix Holzmann? Kdy se narodil Felix Holzmann? Kde se narodil Felix Holzmann? Kdy zemřel Felix Holzmann? Felix Holzmann je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Felix Holzmann řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Felix Holzmann i v jiné kategorii než je herectví.