Kdo je to?
Kdo byl Felix Holzmann? Životopis Felix Holzmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Felix Holzmann?

Kdo byl Felix Holzmann? Životopis, informace, biografie, herectví

Felix Holzmann byl český komik a moderátor. Holzmann se narodil ve městě Teplice, ale ještě jako dítě se s rodiči stěhoval do Litoměřic. Po studiu na střední obchodní škole v Ústí nad Labem se Felix začal věnovat divadlu. V Ústí nad Labem také potkal svého budoucího jevištního kolegu Františka Budína, se kterým několik let působili v divadle. František Budín však nebyl jen divadelník a jelikož nechtěl přijít o své druhé zaměstnání, přestal účinkovat v divadle. Holzmann se poté přesunul do Prahy, kde začal vystupovat se svými komediálními scénkami. Během jeho komediálního vystupování spolupracoval s umělci jako Lubomír Lipský, Miroslav Šimek, Zdeněk Dítě, Karel Gott nebo Iva Janžurová.
Feliz Holzmann byl znám svým vystupováním v silných kulatých brýlích a se slaměným kloboukem (tralaláček). Roku 1970 zemřela Holzmannova žena a on se přestěhoval do NDR. Našel si zde druhou ženu, Barbaru Greifovou a usadil se. Do Československa se vracel pouze kvůli vystoupením v Československé televizi a později v České televizi. Pár let před svou smrtí roku 2002 pár let s manželkou působil na zaoceánské lodi jako bavič.
Nahrávací společnost vydala celkem osm CD obsahující Holzmannovy povídky. První CD 10x Feliz Holzmann vyšlo roku 1997 (např. scénky Ukulele, Svačina, Seznamka, Statistika, V kině a další). O pět let později vyšlo druhé CD s názvem Ještě 10x Feliz Holzmann (2002). Po smrti Holzmanna v roce 2002 vyšla CD Ztracený a nalezený (2004), Huhulák a další známé i neznámé scénky a anekdoty (2006), Všechny šplechty (2010), Včera, dnes a zítra (2011), Šprechty Felixe Holzmanna: scénky a anekdoty (2011) a Nové scénky Felixe Holzmanna, aneb, Včera, dnes a zítra (2015).Kdo byl Felix Holzmann? Životopis Felix Holzmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Felix Holzmann

Národnost: česká
Datum narození: 8. 7. 1921
Místo narození: Teplice, Československo
Datum úmrtí: 13. 9. 2002

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Felix Holzmann s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Askeze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prvočíslo? Víte, co je to Červená čočka? Znáte termín Pastvina?

Klíčová slova: Felix Holzmann, kdy se narodil Felix Holzmann?, nežijící, wiki, národnost, lexikon, herectví, život, osobnost, místo narození, osobnosti, Kdy zemřel Felix Holzmann, datum úmrtí, biografie, herectví, wikipedie

Pojem Felix Holzmann je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Felix Holzmann ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Felix Holzmann ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Felix Holzmann ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Felix Holzmann na Youtube

Hledat heslo Felix Holzmann ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Felix Holzmann například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Felix Holzmann? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Felix Holzmann? Kdy se narodil Felix Holzmann? Kde se narodil Felix Holzmann? Kdy zemřel Felix Holzmann? Felix Holzmann je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Felix Holzmann dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Felix Holzmann i v jiné kategorii než je herectví.