Kdo je to?
Kdo je to Galejník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Galejník? Lidé, zločin

Galejník

Co znamená a jaký je význam slova Galejník?

Galejník je označení pro trestance, zajatce či otroka, který vykonává veslařkou práci na galéře či jinou fyzicky náročnou práci.
Původní význam slova označuje veslaře na galéře, tedy lodi, která se používala zhruba v období 15. a 16. století. Veslaři seděli u dlouhých vesel a veslováním poháněli loď. Šlo o velmi tvrdou práci ve špatných podmínkách, často navíc provázenou bitím a fyzickým násilím. Obvykle tuto práci vykonávali otroci nebo váleční zajatci. Postupně se termín začal používat i pro další velmi těžké fyzické práce (například v lomech a dolech apod.). Především ve Francii byli "na galeje" odsuzováni zločinci, proto dnes slovo "galejník" vnímáme jako označení pro trestance.
Galejníci se objevují v klasických dílech francouzské literatury, zřejmě nejznámější je Jean Valjean z románu Victora Huga Bídníci.
Termínem "galejník" někdy můžeme v přeneseném významu označit osobu, která vykonává těžké práce. Např.: "Dře tam jako galejník."Kdo je to Galejník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Galejník? Lidé, zločin

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Altruismus? Vzpomněli byste si na význam slova LTV? Znáte pojem Mapa? Znáte definici termínu Segregace?

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, co znamená, lexikon, Galejník, pojem, popis, definice, přesný výraz, Galejník, slovo, přesný výraz, synonymum, původ slova, formulace, význam slova

Pojem Galejník je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Galejník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Galejník ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Galejník ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Galejník na Youtube

Vyhledat termín Galejník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Galejník například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Galejník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Galejník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Galejník? Definice pojmu Galejník je v kategorii Zločin

Kategorie zločin, pistole, galejník, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace výraz,heslo, text, pojem kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zločin.