Kdo je to?
Kdo je Miroslav Korecký? Životopis Miroslav Korecký, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Miroslav Korecký

Kdo je Miroslav Korecký? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Novinář Miroslav Korecký se narodil 28. září 1967 v Kladně, kde žije i v současné době. Vystudoval kladenské gymnázium a mezi lety 1985 a 1991 se věnoval studiu učitelství češtiny a dějepisu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Ihned po získání magisterského diplomu vyučoval na základní škole v Kladně. Jako pedagog však působil jen krátce.
Už v roce 1993 se totiž začal věnovat psaní. Stal se ekonomickým redaktorem Českého deníku a Telegrafu. O rok později začal pracovat jako komentátor a zpravodaj Lidových novin a publikoval v několika odborných i společenských periodicích.
Jeho jméno je spojeno zejména s působením v redakci MF Dnes, kde se v roli pozorovatele a komentátora zabývá problematikou českou politické scény. Spolupracuje také s Českou televizí, a to na zpravodajském pořadu 168 hodin, v němž má na starosti rubriku Malostranské korekce.
Jelikož je ale Miroslav Korecký spojen právě s MF Dnes, která ještě donedávna patřila do impéria českého politika a bývalého předsedy vlády nařčeného ze střetu zájmů a zneužívání masových médií pro svůj prospěch Andreje Babiše, mnozí kolegové zpochybňují jeho profesionální integritu.
Často je také kritizován za své zpátečnické a šovinistické názory, jelikož podle něj například ženy nemohou vykonávat kvalitně práci ministryně obrany. I přesto jej však mnozí řadí mezi renomované české odborníky a novináře takzvaně „na svém místě“. Obrázek si ostatně musí každý udělat sám.Kdo je Miroslav Korecký? Životopis Miroslav Korecký, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní informace o osobě Miroslav Korecký

Národnost: česká
Datum narození: 28. září 1967
Místo narození: Kladno

Líbí se stručný životopis s osobou Miroslav Korecký? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Glutamát? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bouldering? Víte, co je to Sója? Znáte termín Gestační váček?

Klíčová slova: wiki, národnost, kdy se narodil Miroslav Korecký?, datum narození, narození, osobnost, Miroslav Korecký, wikipedie, život, informace, vysvětlení, popis, kde se narodil Miroslav Korecký?, kdo je Miroslav Korecký?, místo narození, osobnosti

Pojem Miroslav Korecký je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Miroslav Korecký na Google obrázcích

Hledat termín Miroslav Korecký ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Miroslav Korecký na Youtube

Zkusit najít frázi Miroslav Korecký na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miroslav Korecký ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Korecký například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Miroslav Korecký? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Miroslav Korecký? Kdy se narodil Miroslav Korecký? Kde se narodil Miroslav Korecký? Miroslav Korecký je v kategorii Novináři

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Korecký dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Korecký i v jiné kategorii než je novináři.