Kdo je to?
Kdo byl Pavel Bobek? Životopis Pavel Bobek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Pavel Bobek?

Kdo to byl Pavel Bobek? Stručný životopis

Pavel Bobek byl známý zpěvák a architekt. Na ČVUT studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství. Již na fakultě začal zpívat, zaměřil se zvláště na rokenrol. Vystupoval i při práci architekta, později se proslavil jako zpěvák ve skupině Olympic. Po ukončení spolupráce zpíval s dalšími skupinami, nejčastěji s Country beatem, s nímž působil v Divadle Semafor. Přínosná byla zvláště tvorba s Jiřím Grossmannem, s písněmi obsazoval pravidelně čelní místa žebříčku hitparád.
U Pantonu a Supraphonu vydal Pavel Bobek řadu oblíbených alb, stal se držitelem Zlaté Porty a jeho jméno se nachází i v Síni slávy Akademie populární hudby.Kdo byl Pavel Bobek? Životopis Pavel Bobek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Pavel Bobek

Národnost: česká
Datum narození: 16. září 1937
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 20. listopadu 2013

Tento text (Pavel Bobek) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu BRICS? Rozumíte pojmu THAWTE? Znáte definici termínu Mozzarella? Znáte pojem Flame war?

Klíčová slova: přesný význam, definice, co je to Pavel Bobek?, termín, wiki, formulace, hudba, lexikon, kdo je Pavel Bobek?, vysvětlení, co znamená, heslo, význam pojmu, synonymum, popis, přesný výraz

Pojem Pavel Bobek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Pavel Bobek na Youtube

Najít heslo Pavel Bobek na Google.cz

Vyhledat pojem Pavel Bobek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Pavel Bobek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Bobek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Pavel Bobek? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Pavel Bobek? Kdo to byl Pavel Bobek? Kdy se narodil Pavel Bobek? Kde se narodil Pavel Bobek? Kdy zemřel Pavel Bobek? Pavel Bobek je v sekci hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Pavel Bobek kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Bobek i v jiné kategorii než je hudba.