Kdo je to?
Kdo byl Pavel Bobek? Životopis Pavel Bobek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Pavel Bobek?

Kdo to byl Pavel Bobek? Stručný životopis

Pavel Bobek byl známý zpěvák a architekt. Na ČVUT studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství. Již na fakultě začal zpívat, zaměřil se zvláště na rokenrol. Vystupoval i při práci architekta, později se proslavil jako zpěvák ve skupině Olympic. Po ukončení spolupráce zpíval s dalšími skupinami, nejčastěji s Country beatem, s nímž působil v Divadle Semafor. Přínosná byla zvláště tvorba s Jiřím Grossmannem, s písněmi obsazoval pravidelně čelní místa žebříčku hitparád.
U Pantonu a Supraphonu vydal Pavel Bobek řadu oblíbených alb, stal se držitelem Zlaté Porty a jeho jméno se nachází i v Síni slávy Akademie populární hudby.Kdo byl Pavel Bobek? Životopis Pavel Bobek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Pavel Bobek

Národnost: česká
Datum narození: 16. září 1937
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 20. listopadu 2013

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Pavel Bobek? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu BRICS? Pamatujete si definici pojmu Omalovánka? Znáte definici termínu Opera? Vzpomněli byste si co znamená slovo Insolvence?

Klíčová slova: význam, informace, význam slova, význam pojmu, Pavel Bobek, wiki, popis, kdo to je, definice, přesný význam, heslo, odborný výraz, co je to Pavel Bobek?, termín, vysvětlení, hudba

Pojem Pavel Bobek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Pavel Bobek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Bobek ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Pavel Bobek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Pavel Bobek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Bobek například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Bobek?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Pavel Bobek? Kdo to byl Pavel Bobek? Kdy se narodil Pavel Bobek? Kde se narodil Pavel Bobek? Kdy zemřel Pavel Bobek? Pavel Bobek je v kategorii hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Pavel Bobek třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Bobek i v jiné kategorii než je hudba.