Kdo je to?
Kdo byl Pavel Bobek? Životopis Pavel Bobek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Pavel Bobek?

Kdo to byl Pavel Bobek? Stručný životopis

Pavel Bobek byl známý zpěvák a architekt. Na ČVUT studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství. Již na fakultě začal zpívat, zaměřil se zvláště na rokenrol. Vystupoval i při práci architekta, později se proslavil jako zpěvák ve skupině Olympic. Po ukončení spolupráce zpíval s dalšími skupinami, nejčastěji s Country beatem, s nímž působil v Divadle Semafor. Přínosná byla zvláště tvorba s Jiřím Grossmannem, s písněmi obsazoval pravidelně čelní místa žebříčku hitparád.
U Pantonu a Supraphonu vydal Pavel Bobek řadu oblíbených alb, stal se držitelem Zlaté Porty a jeho jméno se nachází i v Síni slávy Akademie populární hudby.Kdo byl Pavel Bobek? Životopis Pavel Bobek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Sdílejte tuto stránku s osobností Pavel Bobek se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Pavel Bobek

Národnost: česká
Datum narození: 16. září 1937
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 20. listopadu 2013

Vzpomněli byste si na význam slova Gorilla glass? Vzpomněli byste si na význam slova Alkohol? Znáte pojem Beletrie? Znáte pojem Šedý zákal?

Klíčová slova: kdo to je, synonymum, wiki, hudba, co je to Pavel Bobek?, slovo, přesný výraz, termín, heslo, původ slova, pojem, význam pojmu, význam, popis, Pavel Bobek

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Bobek

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Pavel Bobek? Kdo to byl Pavel Bobek? Kdy se narodil Pavel Bobek? Kde se narodil Pavel Bobek? Kdy zemřel Pavel Bobek? Pavel Bobek je v kategorii hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Pavel Bobek např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Bobek i v jiné kategorii než je hudba.