Kdo je to?
Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Egon Bondy

Kdo byl Egon Bondy? Životopis, informace, biografie, filozofie

Egon Bondy český spisovatel, básník i prozaik, politolog a filozof. Jeho vlastní jméno bylo Zbyněk Fišer, Egon Bondy byl pouze jeho pseudonym jako jednoho z představitelů undergroundu a také jako vyjádření protestu proti antisemitizmu. Spisovatelův otec byl armádním generálem, sám Bondy s přerušením absolvoval gymnázium a po maturitě dálkově dostudoval filozofii a psychologii na Karlově univerzitě. Při studii již pracoval. Získal i titul doktora filozofie a kandidáta věd.
Později se zapojil do hnutí proti režimu a stal se jedním z jeho hlavních představitelů. Svá literární díla vydával samizdatově nebo v exilových nakladatelstvích.Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Egon Bondy

Národnost: česká
Datum narození: 20. 1. 1930
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9. 4. 2007

Tento text (Egon Bondy) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Cílová částka? Znáte pojem Absolutismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vegetariánství? Vzpomenete si na definici slova Umělý spánek?

Klíčová slova: popis, Egon Bondy, filozofie, wiki, kdo to je, lexikon, národnost, Egon Bondy, datum narození, kdo je Egon Bondy?, životopis, nežijící, datum úmrtí, život, národnost, kde se narodil Egon Bondy?

Pojem Egon Bondy je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Egon Bondy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Egon Bondy na Google.cz

Zkusit najít Egon Bondy na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Egon Bondy ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Egon Bondy v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Bondy například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Egon Bondy?

Nyní již víte Kdo byl Egon Bondy? Kdy se narodil Egon Bondy? Kde se narodil Egon Bondy? Kdy zemřel Egon Bondy? Egon Bondy je v kategorii Filozofie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Egon Bondy dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Bondy i v jiné kategorii než je filozofie.