Kdo je to?
Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Egon Bondy?

Kdo to byl Egon Bondy? Stručný životopis

Egon Bondy český spisovatel, básník i prozaik, politolog a filozof. Jeho vlastní jméno bylo Zbyněk Fišer, Egon Bondy byl pouze jeho pseudonym jako jednoho z představitelů undergroundu a také jako vyjádření protestu proti antisemitizmu. Spisovatelův otec byl armádním generálem, sám Bondy s přerušením absolvoval gymnázium a po maturitě dálkově dostudoval filozofii a psychologii na Karlově univerzitě. Při studii již pracoval. Získal i titul doktora filozofie a kandidáta věd.
Později se zapojil do hnutí proti režimu a stal se jedním z jeho hlavních představitelů. Svá literární díla vydával samizdatově nebo v exilových nakladatelstvích.Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Egon Bondy

Národnost: česká
Datum narození: 20. 1. 1930
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9. 4. 2007

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Egon Bondy sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Větný člen? Vzpomněli byste si co znamená slovo CNG? Vzpomněli byste si co označuje výraz Botox? Víte co je Makaróny?

Klíčová slova: termín, původ slova, vysvětlení, filozofie, přesný výraz, Egon Bondy, slovo, co znamená, co je to Egon Bondy?, lexikon, popis, definice, kdo to je, etymologie, kdo je Egon Bondy?, heslo

Pojem Egon Bondy je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Egon Bondy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Egon Bondy ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Egon Bondy ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Egon Bondy ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Bondy například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Egon Bondy? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Egon Bondy? Kdo to byl Egon Bondy? Kdy se narodil Egon Bondy? Kde se narodil Egon Bondy? Kdy zemřel Egon Bondy? Egon Bondy se nachází v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Egon Bondy dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Bondy i v jiné kategorii než je filozofie.