Kdo je to?
Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Egon Bondy?

Kdo to byl Egon Bondy? Stručný životopis

Egon Bondy český spisovatel, básník i prozaik, politolog a filozof. Jeho vlastní jméno bylo Zbyněk Fišer, Egon Bondy byl pouze jeho pseudonym jako jednoho z představitelů undergroundu a také jako vyjádření protestu proti antisemitizmu. Spisovatelův otec byl armádním generálem, sám Bondy s přerušením absolvoval gymnázium a po maturitě dálkově dostudoval filozofii a psychologii na Karlově univerzitě. Při studii již pracoval. Získal i titul doktora filozofie a kandidáta věd.
Později se zapojil do hnutí proti režimu a stal se jedním z jeho hlavních představitelů. Svá literární díla vydával samizdatově nebo v exilových nakladatelstvích.Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Egon Bondy

Národnost: česká
Datum narození: 20. 1. 1930
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9. 4. 2007

Popis osobnosti Egon Bondy můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Droga? Víte, co je to Ordovik? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spojka? Rozumíte pojmu Halibut?

Klíčová slova: přesný význam, původ slova, význam pojmu, kdo je Egon Bondy?, termín, synonymum, význam slova, odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení, význam, informace, lexikon, Egon Bondy, co je to Egon Bondy?, pojem

Pojem Egon Bondy je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Egon Bondy lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Egon Bondy ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Egon Bondy na Youtube

Vyhledat termín Egon Bondy v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Egon Bondy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Bondy například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Egon Bondy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Egon Bondy? Kdo to byl Egon Bondy? Kdy se narodil Egon Bondy? Kde se narodil Egon Bondy? Kdy zemřel Egon Bondy? Egon Bondy patří do sekce filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Egon Bondy kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Bondy i v jiné kategorii než je filozofie.