Kdo je to?
Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Egon Bondy?

Kdo byl Egon Bondy? Životopis, informace, biografie, filozofie

Egon Bondy český spisovatel, básník i prozaik, politolog a filozof. Jeho vlastní jméno bylo Zbyněk Fišer, Egon Bondy byl pouze jeho pseudonym jako jednoho z představitelů undergroundu a také jako vyjádření protestu proti antisemitizmu. Spisovatelův otec byl armádním generálem, sám Bondy s přerušením absolvoval gymnázium a po maturitě dálkově dostudoval filozofii a psychologii na Karlově univerzitě. Při studii již pracoval. Získal i titul doktora filozofie a kandidáta věd.
Později se zapojil do hnutí proti režimu a stal se jedním z jeho hlavních představitelů. Svá literární díla vydával samizdatově nebo v exilových nakladatelstvích.Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Egon Bondy

Národnost: česká
Datum narození: 20. 1. 1930
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9. 4. 2007

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Egon Bondy? s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Pásový opar? Rozumíte pojmu Rouhání? Vzpomněli byste si co označuje výraz Extirpace? Znáte pojem Banka?

Klíčová slova: osobnosti, popis, kde se narodil Egon Bondy?, kdo je Egon Bondy?, životopis, datum úmrtí, filozofie, wiki, datum narození, osobnost, národnost, nežijící, biografie, informace, narození, wikipedie

Pojem Egon Bondy je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Egon Bondy v následujících vyhledávačích

Najít heslo Egon Bondy ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Egon Bondy ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Egon Bondy ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Egon Bondy ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Egon Bondy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Bondy například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Egon Bondy

Právě nyní již víte Kdo byl Egon Bondy? Kdy se narodil Egon Bondy? Kde se narodil Egon Bondy? Kdy zemřel Egon Bondy? Egon Bondy patří do kategorie Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Egon Bondy dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Bondy i v jiné kategorii než je filozofie.