Kdo je to?
Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Egon Bondy?

Kdo to byl Egon Bondy? Stručný životopis

Egon Bondy český spisovatel, básník i prozaik, politolog a filozof. Jeho vlastní jméno bylo Zbyněk Fišer, Egon Bondy byl pouze jeho pseudonym jako jednoho z představitelů undergroundu a také jako vyjádření protestu proti antisemitizmu. Spisovatelův otec byl armádním generálem, sám Bondy s přerušením absolvoval gymnázium a po maturitě dálkově dostudoval filozofii a psychologii na Karlově univerzitě. Při studii již pracoval. Získal i titul doktora filozofie a kandidáta věd.
Později se zapojil do hnutí proti režimu a stal se jedním z jeho hlavních představitelů. Svá literární díla vydával samizdatově nebo v exilových nakladatelstvích.Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Egon Bondy

Národnost: česká
Datum narození: 20. 1. 1930
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9. 4. 2007

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Egon Bondy? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Větný člen? Znáte termín Příkon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Botox? Víte, co je to Jojo efekt?

Klíčová slova: termín, význam pojmu, informace, etymologie, vysvětlení, co znamená, kdo to je, definice, co je to Egon Bondy?, filozofie, formulace, slovo, heslo, popis, přesný výraz, kdo je Egon Bondy?

Pojem Egon Bondy je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Egon Bondy ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Egon Bondy na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Egon Bondy ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Egon Bondy ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Bondy například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Egon Bondy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Egon Bondy? Kdo to byl Egon Bondy? Kdy se narodil Egon Bondy? Kde se narodil Egon Bondy? Kdy zemřel Egon Bondy? Egon Bondy je v kategorii filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Egon Bondy například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Bondy i v jiné kategorii než je filozofie.