Kdo je to?
Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Egon Bondy?

Kdo to byl Egon Bondy? Stručný životopis

Egon Bondy český spisovatel, básník i prozaik, politolog a filozof. Jeho vlastní jméno bylo Zbyněk Fišer, Egon Bondy byl pouze jeho pseudonym jako jednoho z představitelů undergroundu a také jako vyjádření protestu proti antisemitizmu. Spisovatelův otec byl armádním generálem, sám Bondy s přerušením absolvoval gymnázium a po maturitě dálkově dostudoval filozofii a psychologii na Karlově univerzitě. Při studii již pracoval. Získal i titul doktora filozofie a kandidáta věd.
Později se zapojil do hnutí proti režimu a stal se jedním z jeho hlavních představitelů. Svá literární díla vydával samizdatově nebo v exilových nakladatelstvích.Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní údaje o osobě Egon Bondy

Národnost: česká
Datum narození: 20. 1. 1930
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9. 4. 2007

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Egon Bondy s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Větný člen? Znáte pojem Přirozené číslo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Botox? Vzpomenete si na definici slova Pilíř?

Klíčová slova: lexikon, kdo to je, wiki, význam, formulace, co je to Egon Bondy?, termín, přesný výraz, Egon Bondy, heslo, vysvětlení, popis, původ slova, informace, filozofie, slovo

Pojem Egon Bondy je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Egon Bondy na Google.cz

Zkusit najít frázi Egon Bondy ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Egon Bondy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Egon Bondy ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Bondy například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Egon Bondy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Egon Bondy? Kdo to byl Egon Bondy? Kdy se narodil Egon Bondy? Kde se narodil Egon Bondy? Kdy zemřel Egon Bondy? Egon Bondy se nachází v sekci filozofie. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Egon Bondy např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Bondy i v jiné kategorii než je filozofie.