Kdo je to?
Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Egon Bondy?

Kdo to byl Egon Bondy? Stručný životopis

Egon Bondy český spisovatel, básník i prozaik, politolog a filozof. Jeho vlastní jméno bylo Zbyněk Fišer, Egon Bondy byl pouze jeho pseudonym jako jednoho z představitelů undergroundu a také jako vyjádření protestu proti antisemitizmu. Spisovatelův otec byl armádním generálem, sám Bondy s přerušením absolvoval gymnázium a po maturitě dálkově dostudoval filozofii a psychologii na Karlově univerzitě. Při studii již pracoval. Získal i titul doktora filozofie a kandidáta věd.
Později se zapojil do hnutí proti režimu a stal se jedním z jeho hlavních představitelů. Svá literární díla vydával samizdatově nebo v exilových nakladatelstvích.Kdo byl Egon Bondy? Životopis Egon Bondy, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Egon Bondy

Národnost: česká
Datum narození: 20. 1. 1930
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9. 4. 2007

Líbí se stručný životopis s osobou Egon Bondy? Pak se podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Droga? Znáte definici termínu Výjimečný stav? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spojka? Pamatujete si definici pojmu Tarhoňa?

Klíčová slova: termín, informace, původ slova, heslo, popis, vysvětlení, význam pojmu, význam, popis, etymologie, význam slova, wiki, definice, kdo to je, co je to Egon Bondy?, přesný význam

Pojem Egon Bondy je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Egon Bondy doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Egon Bondy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Egon Bondy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Egon Bondy ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Egon Bondy ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Bondy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Egon Bondy? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Egon Bondy? Kdo to byl Egon Bondy? Kdy se narodil Egon Bondy? Kde se narodil Egon Bondy? Kdy zemřel Egon Bondy? Egon Bondy je v sekci filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Egon Bondy dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Bondy i v jiné kategorii než je filozofie.