Kdo je to?
Kdo byl Edgar Wallace? Životopis Edgar Wallace, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Edgar Wallace

Kdo byl Edgar Wallace? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Edgar Wallace byl britský spisovatel a literát, známý především svými detektivními příběhy.
Začátek života Edgara Wallace rozhodně nebyl jednoduchý. Rodiče ho odložili, nakonec se sice dostal do adoptivní rodiny, ale vzhledem k její špatné finanční situaci musel Wallace opustit školu po pár absolvovaných třídách a ještě jako dítě začít pracovat. Jako mnoho dalších mladých mužů z chudých rodin se nechal Wallace naverbovat do armády. Působil jak v Anglii, tak v koloniích. Do tohoto období se začínají datovat jeho první literární pokusy. Psal povídky, básně a také přispíval do časopisů a novin.
Když na konci 19. století z armády odešel začal se živit jako dopisovatel významných deníků, soustředil se především na válečné konflikty a vojenské otázky. V tomto období už se však zároveň plně věnoval i literární tvorbě. Pro Edgara Wallace se naprosto zásadním žánrem stala detektivka a v tomto žánru je psána většina jeho nejznámějších děl.
Svůj první román vydal v roce 1905 a nesl název Čtyři spravedliví. V roce 1911 pak vyšla jeho kniha Sanders of the River (česky Sanders), která je detektivkou z afrického prostředí, které Wallace tak dobře znal ze svého mládí. Tato kniha z něj učinila slavného a prodávaného autora a Wallace se stal jedním z nejpopulárnějších spisovatelů své doby. Hlavní hrdina Sanders, který se v této detektivce objevil poprvé, byl pak hrdinou mnoha dalších Wallacových románů. V dalších románech navazoval i na zmíněný románový debut Čtyři spravedliví.
Edgar Wallce se stal nejvydávanějším autorem své doby. Byl nesmírně populární, dobová reklama ho vykreslovala jako "krále detektivek". Za jeho úspěchem možná stála i jeho autorská plodnost, během své kariéry napsal více než 100 knih (běžně vydával několik knih ročně) a desítky dalších divadelních her a stále přispíval do novin a časopisů.Kdo byl Edgar Wallace? Životopis Edgar Wallace, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Edgar Wallace

Národnost: anglická
Datum narození: 1. dubna 1875,
Místo narození: Greenwich, Londýn, UK
Datum úmrtí: 10. února 1932

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Edgar Wallace sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Brzlík? Pamatujete si definici pojmu Gluten? Znáte definici termínu Švédská bedna? Vzpomněli byste si co znamená slovo Heroin?

Klíčová slova: literatura, narození, národnost, národnost, osobnosti, lexikon, životopis, kdy se narodil Edgar Wallace?, wiki, kdo je Edgar Wallace?, wikipedie, zajímavosti, Kdy zemřel Edgar Wallace, život, nežijící, kde se narodil Edgar Wallace?

Pojem Edgar Wallace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Edgar Wallace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Edgar Wallace ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Edgar Wallace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Edgar Wallace na Youtube

Zkusit najít výraz Edgar Wallace na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Edgar Wallace například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Edgar Wallace

Teď už víte Kdo byl Edgar Wallace? Kdy se narodil Edgar Wallace? Kde se narodil Edgar Wallace? Kdy zemřel Edgar Wallace? Edgar Wallace je v sekci Literatura

Kategorie literatura, spisovatel blonďák, edgar Wallace, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Edgar Wallace např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edgar Wallace i v jiné kategorii než je literatura.