Kdo je to?
Kdo byl Edgar Wallace? Životopis Edgar Wallace, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Edgar Wallace

Kdo byl Edgar Wallace? Životopis, informace, biografie, literatura

Edgar Wallace byl britský spisovatel a literát, známý především svými detektivními příběhy.
Začátek života Edgara Wallace rozhodně nebyl jednoduchý. Rodiče ho odložili, nakonec se sice dostal do adoptivní rodiny, ale vzhledem k její špatné finanční situaci musel Wallace opustit školu po pár absolvovaných třídách a ještě jako dítě začít pracovat. Jako mnoho dalších mladých mužů z chudých rodin se nechal Wallace naverbovat do armády. Působil jak v Anglii, tak v koloniích. Do tohoto období se začínají datovat jeho první literární pokusy. Psal povídky, básně a také přispíval do časopisů a novin.
Když na konci 19. století z armády odešel začal se živit jako dopisovatel významných deníků, soustředil se především na válečné konflikty a vojenské otázky. V tomto období už se však zároveň plně věnoval i literární tvorbě. Pro Edgara Wallace se naprosto zásadním žánrem stala detektivka a v tomto žánru je psána většina jeho nejznámějších děl.
Svůj první román vydal v roce 1905 a nesl název Čtyři spravedliví. V roce 1911 pak vyšla jeho kniha Sanders of the River (česky Sanders), která je detektivkou z afrického prostředí, které Wallace tak dobře znal ze svého mládí. Tato kniha z něj učinila slavného a prodávaného autora a Wallace se stal jedním z nejpopulárnějších spisovatelů své doby. Hlavní hrdina Sanders, který se v této detektivce objevil poprvé, byl pak hrdinou mnoha dalších Wallacových románů. V dalších románech navazoval i na zmíněný románový debut Čtyři spravedliví.
Edgar Wallce se stal nejvydávanějším autorem své doby. Byl nesmírně populární, dobová reklama ho vykreslovala jako "krále detektivek". Za jeho úspěchem možná stála i jeho autorská plodnost, během své kariéry napsal více než 100 knih (běžně vydával několik knih ročně) a desítky dalších divadelních her a stále přispíval do novin a časopisů.Kdo byl Edgar Wallace? Životopis Edgar Wallace, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Edgar Wallace

Národnost: anglická
Datum narození: 1. dubna 1875,
Místo narození: Greenwich, Londýn, UK
Datum úmrtí: 10. února 1932

Zaujala vás biografie osobnosti Edgar Wallace? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Libreto? Rozumíte pojmu Transhumanismus? Znáte definici termínu Minecraft? Znáte pojem Remarketing?

Klíčová slova: nežijící, zajímavosti, lexikon, wiki, kdo to je, literatura, informace, literatura, Edgar Wallace, biografie, datum úmrtí, místo narození, vysvětlení, životopis, život, kde se narodil Edgar Wallace?

Pojem Edgar Wallace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Edgar Wallace

Zkusit najít termín Edgar Wallace ve Wikipedii

Vyhledat výraz Edgar Wallace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Edgar Wallace ve Wikimedia Commons

Najít slovo Edgar Wallace v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Edgar Wallace na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Edgar Wallace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Edgar Wallace? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Edgar Wallace? Kdy se narodil Edgar Wallace? Kde se narodil Edgar Wallace? Kdy zemřel Edgar Wallace? Edgar Wallace je v kategorii Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Edgar Wallace dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edgar Wallace i v jiné kategorii než je literatura.