Kdo je to?
Kdo byl Ludwig Wittgenstein? Životopis Ludwig Wittgenstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Ludwig Wittgenstein

Kdo byl Ludwig Wittgenstein? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Ludwig Josef Johann Wittgenstein byl rakouský filosof, jeden z největších filosofů 20. století, který se zabýval analytickou filosofií a filosofií jazyka. Wittgenstein se narodil ve Vídni do rodiny bohatého židovského obchodníka Karla Wittgensteina. Ludwig byl nejmladším dítětem a měl dalších sedm sourozenců. Školu navštěvoval v rakouském Linci a následně odešel do Berlína, kde začal studovat strojnictví. Začala ho bavit matematika, díky které se začal zabývat logikou a filosofií matematiky. Poté se dostal na anglickou univerzitu v Cambridge, kde absolvoval filosofii u Bertranda Russella.
Když vypukla první světová válka, tak se Wittgenstein přidal do rakouské armády jako dobrovolník. Během války působil na východní frontě a za statečnost obdržel několik vyznamenání.
Po konci války se vrátil na dráhu vědce a po třech letech vydal dílo Tractatus Logico-Philosophicus (1921). Stalo se tak jediným dílem, které Wittgenstein vydal za svého života. Podle něj v díle odpověděl na všechny filosofické otázky a následně přijal místo učitele v několika venkovských základních školách. Roku 1926 požádal o propuštění, jelikož uhodil žáka do hlavy tak silně, až z toho žák upadl do bezvědomí. Následně několik měsíců pracoval jako zahradník kláštera Hüttleldorf u Vídně a přemýšlel i o životě v klášteře.
Od roku 1929 pobýval opět v Cambridge. Na Trinity College vyučoval a vrátil se k filosofické práci. Ve stejném roce obdržel titul PhD. za své dílo Tractatus Logico-Philosophicus. O deset let později se z něj v Cambridge stal profesor.
Za druhé světové války pomáhal v nemocnici a v Newcastlu se angažoval jako technický pracovník. Po válce se vrátil na Cambridge. O dva roky později rezignoval na akademickou činnost, aby se mohl plně věnovat psaní (1947). Ludwig Wittgenstein zemřel v roce 1951 v Cambridgi na rakovinu ve věku 62 let. Po jeho smrti vyšlo jeho další významné dílo s názvem Philosophische Untersuschungen (Filosofická zkoumání).Kdo byl Ludwig Wittgenstein? Životopis Ludwig Wittgenstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Ludwig Wittgenstein

Národnost: rakouská
Datum narození: 26. 4. 1889
Místo narození: Vídeň, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 29. 4. 1951

Líbí se stručný životopis s osobou Ludwig Wittgenstein? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Kriket? Vzpomněli byste si na význam slova Činitel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Debetní karta? Znáte definici termínu Nachos?

Klíčová slova: národnost, wiki, kdo to je, popis, Ludwig Wittgenstein, Kdy zemřel Ludwig Wittgenstein, datum úmrtí, Ludwig Wittgenstein, filozofie, vysvětlení, wikipedie, lexikon, osobnosti, narození, život, nežijící

Pojem Ludwig Wittgenstein je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Ludwig Wittgenstein zkuste tyto odkazy

Hledat termín Ludwig Wittgenstein ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Ludwig Wittgenstein ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Ludwig Wittgenstein na Google.cz

Hledat pojem Ludwig Wittgenstein v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Ludwig Wittgenstein na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludwig Wittgenstein například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ludwig Wittgenstein

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Ludwig Wittgenstein? Kdy se narodil Ludwig Wittgenstein? Kde se narodil Ludwig Wittgenstein? Kdy zemřel Ludwig Wittgenstein? Ludwig Wittgenstein je v kategorii Filozofie

Kategorie filozofie, anděl , ludwig Wittgenstein, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Ludwig Wittgenstein dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludwig Wittgenstein i v jiné kategorii než je filozofie.