Kdo je to?
Kdo je to Karatista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Karatista? Lidé, sport

Karatista

Co znamená a jaký je význam slova Karatista?

Karate je tradiční japonské bojové umění, které zdůrazňuje nejen fyzickou sílu, ale také disciplínu, sebedůvěru a respekt. Karatista je oblečený v klasickém japonském oděvu – kimonu (česky doslova šat, oděv) nejčastěji bílé barvy. Kolem pasu má karatista kimono svázané páskem. Pásky mají několik různých barev (bílá, žlutá, oranžová, zelená, modrá, fialová, hnědá a černá). Každá z těchto barev znázorňuje karatistovu úroveň v karate. Začátečníci mají bílý pásek. Nejlepší pásek je černý (dan).
Karate se dělí na několik stylů a disciplín. Karatista se může učit katu (kombinace krytů a protiúderů), může bojovat s protivníkem – kumite. Mezi další disciplíny patří endbu a fukugo.
Každý karatista musí mít disciplínu, vytrvalost, respekt a musí být fyzicky zdatný.
Mezi nejznámější karatisty historie patří legendární bojovník a herec Bruce Lee. Za zakladatele moderního karate je považován Gichin Funakoshi. Dalším slavným karatistou všech dob je i americký herec Chuck Norris, který dosáhl nejvyššího stupně v karate – osmého danu.Kdo je to Karatista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Karatista? Lidé, sport

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Event? Víte co je Špalda? Znáte definici termínu Výtržnictví? Vzpomněli byste si co označuje výraz Piniové oříšky?

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, wiki, sport, přesný význam, vysvětlení, Karatista, pojem, wikipedie, odborný výraz, synonymum, termín, popis, původ slova, co znamená, význam pojmu

Pojem Karatista je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Karatista na Youtube

Zkusit najít heslo Karatista ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karatista ve Wikimedia Commons

Najít termín Karatista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Karatista ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Karatista například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Karatista, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Karatista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Karatista? Definice pojmu Karatista patří do kategorie Sport

Kategorie sport, žena akvabela, karatista, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Sport.