Kdo je to?
Kdo je Josef Vojtek? Životopis Josef Vojtek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Josef Vojtek

Kdo je Josef Vojtek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Josef Vojtek je český zpěvák, divadelní, muzikálový a filmový herec a zejména frontman české rockové kapely Kabát již od roku 1988. Vojtek se narodil ve městě Teplice. Jako muzikálový herec si zahrál Vojtek v muzikálech Krysař, Hamlet, Kat Mydlář, Galileo, Tři mušketýři, Angelika, Golem, Baron Prášil, Dracula, Casanova, Čas Růží, Muž se železnou maskou, Popelka na ledě a Mefisto. Za hlavní roli v muzikálu Mefisto obdržel v roce 2017 Cenu Thálie.
V české rockové kapele Kabát Vojtek zpívá již od roku 1988. S kapelou doposud vydal 11 studiových alb. Debutové album Má jí motorovou vyšla v roce 1991. Album zaznamenalo velký úspěch, stejně tak i další alba Děvky tyto znaj (1993), Colorado (1994), Země plná trpaslíků (1995), Čert na koze jel (1997), MegaHu (1999), Go satane go (2000), Dole v dole (2003), Corrida (2006), Banditi di Praga (2010) a Do pekla/do nebe (2015). S kapelou získal celkem pětkrát cenu Český slavík Mattoni v kategorii Skupina roku (2003, 2007, 2009, 2010 a 2017). V roce 2014 Kabáti uspořádali koncert v pražském Vypichu, kde bylo celkem 75 000 fanoušků (rekordní návštěva tuzemského interpreta v historii).
Josef Vojtek si zahrál ve filmech Jak se krotí krokodýli (2006) a V peřině (2011).
Třikrát byl porotcem v televizní pěvecké soutěži Hlas ČeskoSlovenska (2012, 2014 a 2019).Kdo je Josef Vojtek? Životopis Josef Vojtek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Josef Vojtek

Národnost: česká
Datum narození: 21. 6. 1965
Místo narození: Teplice, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josef Vojtek? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Omítkářský talíř? Znáte termín Šinga? Vzpomněli byste si co označuje výraz Overlock? Víte, co je to Rychlá půjčka?

Klíčová slova: životopis, osobnosti, život, národnost, kde se narodil Josef Vojtek?, kdy se narodil Josef Vojtek?, vysvětlení, narození, osobnost, kdo je Josef Vojtek?, lexikon, místo narození, Josef Vojtek, popis, hudba, Josef Vojtek

Pojem Josef Vojtek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Josef Vojtek v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Josef Vojtek ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Josef Vojtek ve Wikipedii

Vyhledat pojem Josef Vojtek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Josef Vojtek ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Josef Vojtek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Vojtek například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Vojtek

Nyní již víte Kdo je to Josef Vojtek? Kdy se narodil Josef Vojtek? Kde se narodil Josef Vojtek? Josef Vojtek se nachází v sekci Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Josef Vojtek např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Vojtek i v jiné kategorii než je hudba.