Kdo je to?
Kdo je Josef Vojtek? Životopis Josef Vojtek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Josef Vojtek?

Kdo je Josef Vojtek? Životopis, informace, biografie, hudba

Josef Vojtek je český zpěvák, divadelní, muzikálový a filmový herec a zejména frontman české rockové kapely Kabát již od roku 1988. Vojtek se narodil ve městě Teplice. Jako muzikálový herec si zahrál Vojtek v muzikálech Krysař, Hamlet, Kat Mydlář, Galileo, Tři mušketýři, Angelika, Golem, Baron Prášil, Dracula, Casanova, Čas Růží, Muž se železnou maskou, Popelka na ledě a Mefisto. Za hlavní roli v muzikálu Mefisto obdržel v roce 2017 Cenu Thálie.
V české rockové kapele Kabát Vojtek zpívá již od roku 1988. S kapelou doposud vydal 11 studiových alb. Debutové album Má jí motorovou vyšla v roce 1991. Album zaznamenalo velký úspěch, stejně tak i další alba Děvky tyto znaj (1993), Colorado (1994), Země plná trpaslíků (1995), Čert na koze jel (1997), MegaHu (1999), Go satane go (2000), Dole v dole (2003), Corrida (2006), Banditi di Praga (2010) a Do pekla/do nebe (2015). S kapelou získal celkem pětkrát cenu Český slavík Mattoni v kategorii Skupina roku (2003, 2007, 2009, 2010 a 2017). V roce 2014 Kabáti uspořádali koncert v pražském Vypichu, kde bylo celkem 75 000 fanoušků (rekordní návštěva tuzemského interpreta v historii).
Josef Vojtek si zahrál ve filmech Jak se krotí krokodýli (2006) a V peřině (2011).
Třikrát byl porotcem v televizní pěvecké soutěži Hlas ČeskoSlovenska (2012, 2014 a 2019).Kdo je Josef Vojtek? Životopis Josef Vojtek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Josef Vojtek

Národnost: česká
Datum narození: 21. 6. 1965
Místo narození: Teplice, Československo

Popis osobnosti Josef Vojtek můžete sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Anabolické steroidy? Vzpomněli byste si na význam slova Ischias? Vzpomněli byste si co označuje výraz Meniskus? Znáte definici termínu PVC?

Klíčová slova: Josef Vojtek, datum narození, životopis, kdy se narodil Josef Vojtek?, osobnost, život, narození, národnost, kdo je Josef Vojtek?, osobnosti, wiki, hudba, biografie, popis, wikipedie, informace

Pojem Josef Vojtek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Josef Vojtek zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Josef Vojtek ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Josef Vojtek na Youtube

Zkusit najít pojem Josef Vojtek ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Josef Vojtek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Josef Vojtek na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Vojtek například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Vojtek

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Josef Vojtek? Kdy se narodil Josef Vojtek? Kde se narodil Josef Vojtek? Josef Vojtek patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Josef Vojtek dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Vojtek i v jiné kategorii než je hudba.