Kdo je to?
Kdo je Miroslava Pleštilová? Životopis Miroslava Pleštilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Miroslava Pleštilová

Kdo je Miroslava Pleštilová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Česká herečka a rodačka z Liberce Miroslava Pleštilová k umění tíhla od dětství. Věnovala se baletu, tanci a hře na klavír. Studovala na gymnáziu ve Frýdlantu a poté pokračovala na pražskou DAMU.
Začínala v roce 1988 v Divadle pod Palmovkou (Past na myši, Sliby chyby, Bouře, Višňový sad aj.). Poté v minulosti vystřídala i další divadelní scény. Hrála například v Divadle Na Jezerce, ve Vršovickém divadle MANA, v Komorní činohře, v Divadle DISK, v Kongresovém centru (Ať žijí duchové!), v Divadle Broadway nebo v Hudebním divadle Karlín (Včera tě zabiju!).
V současné době vystupuje například ve Švandově divadle (Pešková), v Činoherním klubu (Bůh masakru), v Divadle U Valšů (Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby) nebo v agentuře Harlekýn (V Paříži bych tě nečekala, tatínku).
V roce 2006 začala vyučovat herectví na DAMU.
K filmu se poprvé dostala v roce 1986, kdy získala roli v komedii Moře nikdy neuvidím. Od té doby stihla natočit desítky různých snímků. V roce 1987 ztvárnila malou roličku v životopisném dramatu Nepolepšitelný starý muž a postavu dcery hajného Alenky v hudební komedii Poslední leč Alfonse Karáska. O dva roky později ji mohli diváci vidět v komediálním dramatu Petra kolihy Něžný barbar s Bolkem Polívkou, Jiřím Menzelem a Arnoštem Goldflamem v hlavních rolích.
V roce 1991 se představila jako Muriel Stringerová v komedii Prosím, vaše lordstvo! Ve stejné době ztvárnila učitelku Plecitou ve velmi úspěšném komediálním dramatu Jana Svěráka Obecná škola. Následně se objevila například v kriminálním dramatu Odplata, v dramatickém snímku Odměna, ve sci-fi komedii Zelňačka, v dramatu Bludičky a mnohých dalších filmech.
I seriálů má na kontě pěknou řádku. Začínala rodinnou komediální minisérií Bylo nás šest. Později hrála také v oblíbené historické kriminálce Dobrodružství kriminalistiky, v komedii Uctivá poklona, pane Kohn, v nekonečném seriálu z lékařského prostředí Ordinace v růžové zahradě nebo historickém projektu Vyprávěj (Bohdana Hégrová - dcera Františka Kopeckého).
V poslední době se na televizní obrazovce objevuje především díky kriminální komedii Vojtěcha Moravce s Vojtěchem Kotkem v hlavní roli Einstein - Případy nesnesitelného génia (plk. Mgr. Eva Řibská) a seriálu Vytoč mého agenta.
Vedle vlastní herecké dráhy se aktivně věnuje také dabingu. Hlas propůjčila například smrtijedce Bellatrix Lestrangeové v podání Heleny Bonham Carter, hrošici Glorii v Madagaskaru nebo Spidermanově tetičce May Parkerové ve velkofilmu Captain America: Občanská válka.
Se svým manželem hercem a dabérem Alešem Procházkou se seznámila už v průběhu svého studia na DAMU. Mají dva společné syny – Zdeňka a Aleše.Kdo je Miroslava Pleštilová? Životopis Miroslava Pleštilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Miroslava Pleštilová

Národnost: česká
Datum narození: 27. ledna 1966
Místo narození: Liberec

Tento text (Miroslava Pleštilová) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Respekt? Víte co je Dědická smlouva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Komunikace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aprobace?

Klíčová slova: kdo je Miroslava Pleštilová?, zajímavosti, herectví, herectví, kde se narodila Miroslava Pleštilová?, popis, wiki, lexikon, osobnosti, životopis, narození, Miroslava Pleštilová, národnost, Miroslava Pleštilová, kdy se narodila Miroslava Pleštilová?, život

Pojem Miroslava Pleštilová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Miroslava Pleštilová doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Miroslava Pleštilová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Miroslava Pleštilová ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Miroslava Pleštilová ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miroslava Pleštilová ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Miroslava Pleštilová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslava Pleštilová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Miroslava Pleštilová?

Právě nyní již víte Kdo je to Miroslava Pleštilová? Kdy se narodila Miroslava Pleštilová? Kde se narodila Miroslava Pleštilová? Miroslava Pleštilová patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herečka kudrny, miroslava Pleštilová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Miroslava Pleštilová třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslava Pleštilová i v jiné kategorii než je herectví.