Kdo je to?
Kdo je Petr Kolečko? Životopis Petr Kolečko, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Petr Kolečko

Kdo je Petr Kolečko? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Petr Kolečko je český televizní, filmový a divadelní scenárista, dramatik. Kolečko se narodil v Broumově. Po maturitě na střední škole začal studovat režii a dramaturgii na pražské DAMU. Během studií se věnoval dramatické tvorbě a napsal divadelní hru Britney Goes to Heaven, které mělo premiéru v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Tato hra byla rovněž přeložená do anglického a polského jazyka a formou scénického čtení se objevila v Immigrants Theatre v New Yorku v USA. Bakalářem se stal po napsání hry Soumrak bodů, která měla premiéru v pražském divadle DISK. Od roku 2009 zastával Kolečko funkci uměleckého šéfa divadla A studio Rubín. V tomto divadle se hrály různé jeho divadelní hry. V letech 2010-2012 působil jako dramaturg Městského divadla v Kladně.
Slavným se stal až po roce 2010, kdy spolu se scenáristou Janem Prušinovským napsali scénář pro úspěšný seriál Okresní přebor. Následovaly scénáře pro seriály Obchoďák (2012), Nevinné lži (2013-2014), Čtvrtá hvězda (2014), Vinaři (2014-2015), Vyšehrad (2016-2017), Most! (2019), Osada (2021), Lajna a další.
Napsal scénáře pro české filmy Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), Padesátka (2015), Masaryk (2016), Přes prsty (2019), Vyšehrad: Seryjál (2021). Za scénář k filmu Masaryk získal cenu Český lev. Film Přes prsty rovněž sám režíroval.
Se svou ženou modelkou Anetou Vignerovou má syna Jiřího.Kdo je Petr Kolečko? Životopis Petr Kolečko, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Petr Kolečko

Národnost: česká
Datum narození: 28. 3. 1984
Místo narození: Broumov, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Petr Kolečko? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Kamenické dláto? Vzpomněli byste si na význam slova Hyponymum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pankreas? Znáte definici termínu Stigma?

Klíčová slova: kdo je Petr Kolečko?, život, Petr Kolečko, životopis, narození, wikipedie, datum narození, kdy se narodil Petr Kolečko?, místo narození, umělci, vysvětlení, lexikon, zajímavosti, národnost, wiki, osobnost

Pojem Petr Kolečko je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Kolečko ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Petr Kolečko ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Petr Kolečko ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Petr Kolečko ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Petr Kolečko ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kolečko například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Petr Kolečko?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Petr Kolečko? Kdy se narodil Petr Kolečko? Kde se narodil Petr Kolečko? Petr Kolečko je v kategorii Umělci

Kategorie umělci, grafička moderní, petr Kolečko, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Petr Kolečko dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kolečko i v jiné kategorii než je umělci.