Kdo je to?
Kdo je Petr Kolečko? Životopis Petr Kolečko, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Petr Kolečko?

Kdo je Petr Kolečko? Životopis, informace, biografie, umělci

Petr Kolečko je český televizní, filmový a divadelní scenárista, dramatik. Kolečko se narodil v Broumově. Po maturitě na střední škole začal studovat režii a dramaturgii na pražské DAMU. Během studií se věnoval dramatické tvorbě a napsal divadelní hru Britney Goes to Heaven, které mělo premiéru v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Tato hra byla rovněž přeložená do anglického a polského jazyka a formou scénického čtení se objevila v Immigrants Theatre v New Yorku v USA. Bakalářem se stal po napsání hry Soumrak bodů, která měla premiéru v pražském divadle DISK. Od roku 2009 zastával Kolečko funkci uměleckého šéfa divadla A studio Rubín. V tomto divadle se hrály různé jeho divadelní hry. V letech 2010-2012 působil jako dramaturg Městského divadla v Kladně.
Slavným se stal až po roce 2010, kdy spolu se scenáristou Janem Prušinovským napsali scénář pro úspěšný seriál Okresní přebor. Následovaly scénáře pro seriály Obchoďák (2012), Nevinné lži (2013-2014), Čtvrtá hvězda (2014), Vinaři (2014-2015), Vyšehrad (2016-2017), Most! (2019), Osada (2021), Lajna a další.
Napsal scénáře pro české filmy Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), Padesátka (2015), Masaryk (2016), Přes prsty (2019), Vyšehrad: Seryjál (2021). Za scénář k filmu Masaryk získal cenu Český lev. Film Přes prsty rovněž sám režíroval.
Se svou ženou modelkou Anetou Vignerovou má syna Jiřího.Kdo je Petr Kolečko? Životopis Petr Kolečko, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Petr Kolečko

Národnost: česká
Datum narození: 28. 3. 1984
Místo narození: Broumov, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Kolečko s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Barmský box? Vzpomněli byste si co označuje výraz Úmrtnost? Vzpomněli byste si co označuje výraz Řeřicha? Znáte termín Laminární box?

Klíčová slova: Petr Kolečko, wiki, wikipedie, umělci, Petr Kolečko, biografie, vysvětlení, osobnost, osobnosti, informace, zajímavosti, lexikon, umělci, kdy se narodil Petr Kolečko?, popis, národnost

Pojem Petr Kolečko je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít termín Petr Kolečko ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Petr Kolečko na Youtube

Hledat výraz Petr Kolečko ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Petr Kolečko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Petr Kolečko ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kolečko například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Kolečko

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Petr Kolečko? Kdy se narodil Petr Kolečko? Kde se narodil Petr Kolečko? Petr Kolečko se nachází v sekci Umělci

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Petr Kolečko např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kolečko i v jiné kategorii než je umělci.