Kdo je to?
Kdo je Petr Kolečko? Životopis Petr Kolečko, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Petr Kolečko?

Kdo je Petr Kolečko? Životopis, informace, biografie, umělci

Petr Kolečko je český televizní, filmový a divadelní scenárista, dramatik. Kolečko se narodil v Broumově. Po maturitě na střední škole začal studovat režii a dramaturgii na pražské DAMU. Během studií se věnoval dramatické tvorbě a napsal divadelní hru Britney Goes to Heaven, které mělo premiéru v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Tato hra byla rovněž přeložená do anglického a polského jazyka a formou scénického čtení se objevila v Immigrants Theatre v New Yorku v USA. Bakalářem se stal po napsání hry Soumrak bodů, která měla premiéru v pražském divadle DISK. Od roku 2009 zastával Kolečko funkci uměleckého šéfa divadla A studio Rubín. V tomto divadle se hrály různé jeho divadelní hry. V letech 2010-2012 působil jako dramaturg Městského divadla v Kladně.
Slavným se stal až po roce 2010, kdy spolu se scenáristou Janem Prušinovským napsali scénář pro úspěšný seriál Okresní přebor. Následovaly scénáře pro seriály Obchoďák (2012), Nevinné lži (2013-2014), Čtvrtá hvězda (2014), Vinaři (2014-2015), Vyšehrad (2016-2017), Most! (2019), Osada (2021), Lajna a další.
Napsal scénáře pro české filmy Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), Padesátka (2015), Masaryk (2016), Přes prsty (2019), Vyšehrad: Seryjál (2021). Za scénář k filmu Masaryk získal cenu Český lev. Film Přes prsty rovněž sám režíroval.
Se svou ženou modelkou Anetou Vignerovou má syna Jiřího.Kdo je Petr Kolečko? Životopis Petr Kolečko, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Petr Kolečko

Národnost: česká
Datum narození: 28. 3. 1984
Místo narození: Broumov, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Kolečko s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Barmský box? Pamatujete si definici pojmu Trombóza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Betlémská hvězda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nachos?

Klíčová slova: místo narození, wiki, národnost, Petr Kolečko, osobnost, kdy se narodil Petr Kolečko?, kde se narodil Petr Kolečko?, vysvětlení, datum narození, lexikon, život, narození, umělci, informace, kdo je Petr Kolečko?, umělci

Pojem Petr Kolečko je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat výraz Petr Kolečko ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Petr Kolečko ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Petr Kolečko ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Petr Kolečko ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Petr Kolečko na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kolečko například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Petr Kolečko?

Nyní již víte Kdo je to Petr Kolečko? Kdy se narodil Petr Kolečko? Kde se narodil Petr Kolečko? Petr Kolečko je v kategorii Umělci

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Kolečko například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kolečko i v jiné kategorii než je umělci.