Kdo je to?
Kdo je Vladimír Železný? Životopis Vladimír Železný, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Vladimír Železný

Kdo je Vladimír Železný? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Vladimír Železný je český podnikatel a politik.
Vystudoval sociologii a publicistiku na Karlově univerzitě. Poté začal pracovat v Československé televizi. Zde ho zastihly i události Pražského jara a následné okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, Železný se podílel i na protiokupačním vysílání během srpnových dnů.
Po okupaci Československa odjel Železný do Velké Británie, kde krátce působil v Associated Press. Poté se však vrátil do Československa a pokračoval ve studiu.
Nejúspěšnější období jeho života však začalo po roce 1989. Stal se mluvčím Občanského fóra a později také vlády Petra Pitharta. Cílevědomě však směřoval k manažerské kariéře v médiích - kandidoval na ředitele České televize, avšak neuspěl.
V roce 1993 se tedy začal psát příběh Železného vlastní televize - TV Nova. Vznik a první dekádu fungování TV Nova však provázely skandály. Projekt nového vysílacího kanálu byl ušit na míru tak, aby bez problémů dostal licenci na vysílání, samotná TV Nova však začala vysílat zcela jiný program a cílit na jiné diváky, než bylo ve schváleném projektu. Mnohem větší problém však začal v okamžiku, kdy se společnost CET 21 (později TV Nova, s.r.o.) pod vedením Železného rozhodla odtrhnout od zahraničního investora CME a osamostatni se. Následovaly mezinárodní arbitráže, které však nedopadaly jenom na Železného a jeho byznys, ale také na Českou republiku jako stát. V arbitráži pak Česká republika musela zaplatit 10 miliard korun, protože nebyla schopná dostatečně ochránit zahraniční investory před nekalými praktikami.
I přes tyto kontroverze je však nutno podotknout, že Vladimír Železný dokázal vybudovat velmi úspěšnou komerční televizi a do jisté míry udal směr, jakým se budou komerční média v České republice po revoluci vyvíjet.
Z období jeho ředitelování na Nově ještě zmiňme Železného vlastní pořad Volejte řediteli, který se stal ve svém době takřka kultovním.
Následně se Železný pokoušel prosadit i v dalších televizích a mediálních projektech (například v TV Barrandov), nikde už však nedosáhl takového úspěchu jako s Novou.
Zároveň musel v tomto období čelit i soudním přím, některé se týkaly zmíněného převzetí TV Nova. Za krácení daní v jiné kauze byl Železný pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu a finanční pokutě.
Poté, co se televize Nova dostala do držení PPF, byl Vladimír Železný odvolán z postu ředitele.
Ve stejném období, kdy skončil v TV NOVA, začal Vladimír Železný působit v politice. V roce 2002 se stal senátorem, o dva roky později uspěl i ve volbách do Evropského parlamentu a stal se europoslancem. Následně se pokoušel prorazit s vlastními politickými projekty, ty však byly odsouzeny k neúspěchu, stejně jako Železného další pokusy vrátit se do politiky.
Je otcem Jakuba Železného - známého moderátora České televize.Kdo je Vladimír Železný? Životopis Vladimír Železný, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Vladimír Železný

Národnost: česká
Datum narození: 3. března 1945
Místo narození: Kujbyšev, dnešní Samara (bývalé SSSR)

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vladimír Železný s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Skořice? Znáte pojem Synagoga? Znáte definici termínu Devalvace? Vzpomenete si na definici slova Amulet?

Klíčová slova: popis, místo narození, podnikání, kdy se narodil Vladimír Železný?, národnost, lexikon, Vladimír Železný, informace, biografie, zajímavosti, osobnosti, osobnost, kde se narodil Vladimír Železný?, životopis, kdo je Vladimír Železný?, Vladimír Železný

Pojem Vladimír Železný je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít Vladimír Železný ve Wikislovníku

Vyhledat termín Vladimír Železný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Vladimír Železný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Vladimír Železný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vladimír Železný na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Železný například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Vladimír Železný? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Vladimír Železný? Kdy se narodil Vladimír Železný? Kde se narodil Vladimír Železný? Vladimír Železný se nachází v kategorii Podnikání

Kategorie podnikání, podnikatelka s penězi, vladimír Železný, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Železný dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Železný i v jiné kategorii než je podnikání.