Kdo je to?
Kdo je Martin Pechlát? Životopis Martin Pechlát, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Martin Pechlát

Kdo je Martin Pechlát? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Martin Pechlát je český filmový, seriálový a divadelní herec. Pechlát se narodil v Praze. Po základní škole absolvoval Střední průmyslovou školu strojní. Po maturitě na střední škole se přihlásil na katedru alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. DAMU úspěšně dokončil v roce 2005 a získal angažmá v Pražském komorním divadle, které sídlilo v Divadle Komedie. V tomto divadle hrál až do roku 2012, kdy bylo zrušeno. V Divadle Komedie ztvárnil role v divadelních hrách Proces, Goebbels/Baarová, Spílání publiku, Odpad, město, smrt, Srdce temnoty nebo Legenda o sv. pijanovi. Za roli Goebbelse v inscenaci Goebbels/Baarová získal roku 2009 Cenu Thálie a Cenu Alfréda Radoka v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon. V roce 2011 získal opět Cenu Alfréda Radoka za roli Andrease Kartáka v divadelní hře Legenda o sv. pijanovi.
V sezóně 2012-2013 jej angažovalo Národní divadlo. Pechlát hostoval také v Dejvickém divadle, Stavovském divadle, Divadle ABC, Jihočeském divadle a dalších. Během té doby si zahrál v divadelních hrách Ucpanej systém, Zahradní slavnost, Kvartýr, Kámen, Audience u královny, Jako břitva, Spalovač mrtvol, Faust, Zjevení pudla, Komplic, Da Vinci aj.
Pechlát debutoval ve filmu v roce 2003 ve snímku Nuda v Brně. Od té doby ztvárnil role ve více než třiceti filmech. Mezi jeho známější filmy patří Účastníci zájezdu (2006), Václav, Vratné lahve (2007), František je děvkař (2008), Ženy v pokušení (2010), Polski film (2012), Řachanda, Bezva ženská na krku (2016), Poslední aristokratka (2019), Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) a další.
Pechlát se objevil také v televizních seriálech jako Ulice (2005), Dokonalý svět, Okresní přebor (2010), Život a doba soudce A. K. (2012), Modré stíny (2016), Temný Kraj, Kapitán Exner (2017), Marie Terezie (2017, 2019 a 2021), Rédl (2018), Sever, Princip slasti (2019), Místo zločinu Ostrava (2020), Pan profesor (2020-2021), Hvězdy nad hlavou, Co ste hasiči (2021) a Národní házená (2022).Kdo je Martin Pechlát? Životopis Martin Pechlát, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Martin Pechlát

Národnost: česká
Datum narození: 30. 10. 1974
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Martin Pechlát s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Narativ? Víte co je Wi-fi? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dřík? Vzpomněli byste si co označuje výraz Baidu?

Klíčová slova: místo narození, herectví, životopis, lexikon, biografie, kde se narodil Martin Pechlát?, kdo je Martin Pechlát?, osobnosti, wikipedie, osobnost, Martin Pechlát, narození, kdy se narodil Martin Pechlát?, národnost, wiki, život

Pojem Martin Pechlát je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Martin Pechlát na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Martin Pechlát ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Martin Pechlát ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Martin Pechlát ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Martin Pechlát na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Pechlát například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Martin Pechlát? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Martin Pechlát? Kdy se narodil Martin Pechlát? Kde se narodil Martin Pechlát? Martin Pechlát patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, brunet krátký sestřih, martin Pechlát, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Martin Pechlát třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Pechlát i v jiné kategorii než je herectví.