Kdo je to?
Kdo je Helena Christensen? Životopis Helena Christensen, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Kdo je Helena Christensen?

Kdo je Helena Christensen? Životopis, informace, biografie, modeling

Helena Christensen je dánská supermodelka, fotografka, designérka oblečení. Christensen se narodila v Kodani. Když měla Helena 17 let, zvítězila v dánské soutěži krásy Miss Universe (1986). V následujícím roce se dostala do finále soutěže Look of the Year 1987. Záhy se přestěhovala do Paříže, kde se začala plně věnovat modelingu.
Christensen se těšila veliké popularitě a ve 22 letech byla jednou z nejpopulárnějších modelek té doby. Roku 1990 se objevila ve videoklipu písně Wicked Game od hudebníka Chrise Isaaka. Později byl videoklip na televizní stanici MTV zvolen Nejvíce sexy videem všech dob. Roku 1992 se stala mluvčí kosmetické značky Revlon. Během své modelingové kariéry se objevila na předních stránkách módních časopisů Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, W Magazine a další.
Objevila se také v reklamních kampaních pro módní značky Chanel, Lanvin, Prada, Versace, Sonia Rykiel, Valentino, Karl Lagerfeld nebo Hermes.
Christensen se roku 1999 stala spoluzakladatelkou magazínu Nylon a také založila vlastní značku oblečení Christensen & Sigersen (Sigersen byl celoživotní přítel Heleny Ch.).
Christensen se také věnuje focení a má za sebou už několik vlastních výstav. Její fotky se objevily v magazínech Nylon, Marie Claire nebo Elle.Kdo je Helena Christensen? Životopis Helena Christensen, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Hlavní informace o osobě Helena Christensen

Národnost: dánská
Datum narození: 25. 12. 1968
Místo narození: Kodaň, Dánsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Helena Christensen sdílet s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Mozzarella? Znáte pojem Chudoba? Znáte definici termínu Intuice? Vzpomenete si na definici slova Sodomie?

Klíčová slova: popis, národnost, Helena Christensen, kdo je Helena Christensen?, informace, místo narození, wiki, kdy se narodila Helena Christensen?, kde se narodila Helena Christensen?, modeling, datum narození, osobnosti, modeling, Helena Christensen, narození, lexikon

Pojem Helena Christensen je v kategorii Modeling, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Helena Christensen v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Helena Christensen ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Helena Christensen ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Helena Christensen ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Helena Christensen na Google obrázcích

Vyhledat termín Helena Christensen na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Christensen například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Helena Christensen

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Helena Christensen? Kdy se narodila Helena Christensen? Kde se narodila Helena Christensen? Helena Christensen se nachází v kategorii Modeling

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Helena Christensen např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Christensen i v jiné kategorii než je modeling.