Kdo je to?
Kdo je Lana Del Rey? Životopis Lana Del Rey, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Lana Del Rey

Kdo je Lana Del Rey? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Lana Del Rey, vlastním jménem Elizabeth Woolridge Grant, je americká zpěvačka, textařka a skladatelka. Narodila se 21. června 1985 v Lake Placid, což je část New Yorku. Vyrostla v Long Islandu a později se přestěhovala do Kalifornie, kde se začala věnovat hudbě.
V roce 2005 vydala svůj první soubor písní s názvem Sirens, který byl velmi úspěšný. Díky tomu si pěveckého talentu mladé Lany všimlo několik hudebních vydavatelství, která ji začala podporovat. V roce 2010 vydala pod uměleckým jménem Lizzy Grant své první album s názvem Lana Del Rey. Album neuspělo komerčně, ale pomohlo jí získat pozornost hudebních kritiků. V roce 2011 začala používat své nové umělecké jméno Lana Del Rey, pod kterým je známá dodnes, a vydala své druhé album pojmenované Born to Die, které se stalo mezinárodním hitem. Tohoto alba se prodalo více než 7 milionů kopií a dosáhlo prvního místa v prodejích v řadě zemí po celém světě. Lana ale nebyla úspěšná pouze se svými alby jako celky, její singl Video Games získal nominaci na cenu Grammy poté co se stal celosvětovým hitem.
V následujících letech vydala několik dalších alb. V roce 2012 to bylo Paradise, poté Honeymoon v roce 2015 a o dva roky později album s názvem Lust for Life. Všechna tato alba byla kritiky pozitivně oceněna, a kromě toho měla i velký komerční úspěch mezi fanoušky Lany. Nejnovější alba ukazují její rostoucí uměleckou sebejistotu, která je jasně patrná v jednotlivých písních.
Lana Del Rey je známá svým melancholickým a smutným stylem zpěvu a textů, které se často týkají lásky a vlastních pocitů. Kromě toho posluchači v textech zaznamenají i odkazy na různé společenské problémy. Její hudba se často odkazuje na 60. a 70. léta. To se projevuje nejen v jejích videoklipech, ale také ve specifickém stylu oblékání a celkové image.
Za svou kariéru Lana získala mnoho ocenění a nominací, včetně několika cen Grammy. Její hudba v průběhu let získala po celém světě mnoho úspěchů a ona sama se stala jednou z nejvlivnějších a nejprodávanějších zpěvaček své generace. Kromě hudby se také věnuje filantropii a podporuje různé dobročinné projekty.Kdo je Lana Del Rey? Životopis Lana Del Rey, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Lana Del Rey

Národnost: americká (USA)
Datum narození: 21. června 1985
Místo narození: Manhattan, New York, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Lana Del Rey? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Konfucianismus? Znáte termín Zvěrokruh? Znáte pojem Kokořík? Víte, co je to Footbag?

Klíčová slova: vysvětlení, životopis, informace, lexikon, biografie, kde se narodila Lana Del Rey?, zajímavosti, hudba, kdo je Lana Del Rey?, osobnost, osobnosti, wikipedie, wiki, Lana Del Rey, datum narození, hudba

Pojem Lana Del Rey je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Lana Del Rey

Hledat videa s názvem Lana Del Rey na Youtube

Najít pojem Lana Del Rey ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Lana Del Rey ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Lana Del Rey ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Lana Del Rey v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Lana Del Rey například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lana Del Rey

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Lana Del Rey? Kdy se narodila Lana Del Rey? Kde se narodila Lana Del Rey? Lana Del Rey se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, zlatá kytara, lana Del Rey, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lana Del Rey např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lana Del Rey i v jiné kategorii než je hudba.