Kdo je to?
Kdo je to, byl Asistent pedagoga? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Asistent pedagoga? Lidé, Školství

Kdo je to Asistent pedagoga?

Co znamená a jaký je význam slova Asistent pedagoga?

Asistent pedagoga je pomáhající profese. Asistent je přidělen k žákovi s určitým znevýhodněním (nejčastěji zdravotním, např. autismus, Downům syndrom, mentální retardace) a pomáhá mu zvládat učení ve škole, nebo může být přidělen do jednotlivé třídy. V takovém případě je asistent k dispozici všem žákům, kteří jeho pomoc potřebují. Role asistentů je nenahraditelná při začleňování handicapovaných žáků do běžných tříd (tzv. inkluze, integrace), kdy asistenti pomáhají žákům překonat veškeré překážky. Pro výkon profese asistenta není podmínkou vysokoškolské vzdělání, je však nutno mít osvědčení o abslvování příslušného kurzu pro asistenty pedagoga. Jejich plat se zpravidla pohybuje přibližně na úrovni minimální mzdy.Kdo je to, byl Asistent pedagoga? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Asistent pedagoga? Lidé, Školství

Tento text (Asistent pedagoga) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Goodwill? Znáte termín Krajní levice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Guacamole? Víte, co je to Tlumivka?

Klíčová slova: pojem, původ slova, vysvětlení, lexikon, kdo to je, Školství, co znamená, přesný výraz, Asistent pedagoga, odborný výraz, přesný význam, co je to Asistent pedagoga?, termín, slovo, informace, význam slova

Pojem Asistent pedagoga je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Asistent pedagoga ve Wikislovníku

Najít termín Asistent pedagoga ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asistent pedagoga ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Asistent pedagoga v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Asistent pedagoga například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Asistent pedagoga? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Asistent pedagoga? Kdo to byl Asistent pedagoga? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Asistent pedagoga? Definice pojmu Asistent pedagoga je v sekci Školství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Školství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?