Kdo je to?
Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Kdo je to Vozataj?

Co znamená a jaký je význam slova Vozataj?

Vozataj je označení pro osobu, která řídí sportovní nebo válečný povoz. Vozataj stojí v přední části vozu na rámu se stupačkou nebo sedí na kozlíku a povoz řídí. Jedná se o starší nebo knižní výraz, jinak také vozotaj. V minulosti byli populární vozatajové, kteří řídili závodní dvojspřeží, a také ti, kdo perfektně ovládali řízení lehkých i těžkých válečných vozů.
I v současnosti mezi sebou vozatajové soutěží, bývají však nesprávně označováni jako vozatajci nebo kočí. V soutěžích pak předvádějí, jak ovládají koňský zápřah, jak zvládají otočky i v malém prostoru, couvání ze slepých uliček a podobně. Vozataj někdy bývá zaměňován za vozku, toto označení má však širší význam.Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Tento text (Vozataj) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Parafín? Znáte pojem Těžiště? Víte, co je to Objem? Vzpomenete si na definici slova Diosmin?

Klíčová slova: co je to Vozataj?, definice, formulace, kdo je Vozataj?, kdo to je, význam slova, synonymum, lexikon, informace, vysvětlení, odborný výraz, slovo, wiki, přesný význam, termín, historie

Pojem Vozataj je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Vozataj v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Vozataj ve Wikislovníku

Hledat frázi Vozataj ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Vozataj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vozataj například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Vozataj

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vozataj? Kdo to byl Vozataj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vozataj? Definice pojmu Vozataj je v kategorii historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Vozataj i v jiné kategorii než v historie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.