Kdo je to?
Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Kdo je to Vozataj?

Co znamená a jaký je význam slova Vozataj?

Vozataj je označení pro osobu, která řídí sportovní nebo válečný povoz. Vozataj stojí v přední části vozu na rámu se stupačkou nebo sedí na kozlíku a povoz řídí. Jedná se o starší nebo knižní výraz, jinak také vozotaj. V minulosti byli populární vozatajové, kteří řídili závodní dvojspřeží, a také ti, kdo perfektně ovládali řízení lehkých i těžkých válečných vozů.
I v současnosti mezi sebou vozatajové soutěží, bývají však nesprávně označováni jako vozatajci nebo kočí. V soutěžích pak předvádějí, jak ovládají koňský zápřah, jak zvládají otočky i v malém prostoru, couvání ze slepých uliček a podobně. Vozataj někdy bývá zaměňován za vozku, toto označení má však širší význam.Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Vozataj? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Passata? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kreatin? Víte, co je to Libeček? Víte co je Hysterektomie?

Klíčová slova: co je to Vozataj?, heslo, význam pojmu, Vozataj, kdo to je, pojem, kdo je Vozataj?, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, historie, přesný význam, význam, původ slova, slovo, odborný výraz

Pojem Vozataj je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Vozataj lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Vozataj ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Vozataj ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Vozataj v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Vozataj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vozataj například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Vozataj? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Vozataj? Kdo to byl Vozataj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vozataj? Definice pojmu Vozataj se nachází v kategorii historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Vozataj i v jiné sekci než je kategorie historie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.