Kdo je to?
Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Kdo je to Vozataj?

Co znamená a jaký je význam slova Vozataj?

Vozataj je označení pro osobu, která řídí sportovní nebo válečný povoz. Vozataj stojí v přední části vozu na rámu se stupačkou nebo sedí na kozlíku a povoz řídí. Jedná se o starší nebo knižní výraz, jinak také vozotaj. V minulosti byli populární vozatajové, kteří řídili závodní dvojspřeží, a také ti, kdo perfektně ovládali řízení lehkých i těžkých válečných vozů.
I v současnosti mezi sebou vozatajové soutěží, bývají však nesprávně označováni jako vozatajci nebo kočí. V soutěžích pak předvádějí, jak ovládají koňský zápřah, jak zvládají otočky i v malém prostoru, couvání ze slepých uliček a podobně. Vozataj někdy bývá zaměňován za vozku, toto označení má však širší význam.Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vozataj s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Parafín? Víte co je Velká koalice? Víte, co je to Objem? Vzpomněli byste si co označuje výraz HPV?

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, co znamená, lexikon, slovo, definice, význam, význam slova, termín, přesný význam, kdo je Vozataj?, Vozataj, informace, význam pojmu, odborný výraz, wiki

Pojem Vozataj je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Vozataj v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Vozataj na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vozataj ve Wikimedia Commons

Najít pojem Vozataj v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Vozataj na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vozataj například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Vozataj, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Vozataj? Kdo to byl Vozataj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vozataj? Definice pojmu Vozataj se nachází v sekci historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též najít výraz, slovo, definici, termín např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Vozataj i v jiné kategorii než je sekce historie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.