Kdo je to?
Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Kdo je to Vozataj?

Co znamená a jaký je význam slova Vozataj?

Vozataj je označení pro osobu, která řídí sportovní nebo válečný povoz. Vozataj stojí v přední části vozu na rámu se stupačkou nebo sedí na kozlíku a povoz řídí. Jedná se o starší nebo knižní výraz, jinak také vozotaj. V minulosti byli populární vozatajové, kteří řídili závodní dvojspřeží, a také ti, kdo perfektně ovládali řízení lehkých i těžkých válečných vozů.
I v současnosti mezi sebou vozatajové soutěží, bývají však nesprávně označováni jako vozatajci nebo kočí. V soutěžích pak předvádějí, jak ovládají koňský zápřah, jak zvládají otočky i v malém prostoru, couvání ze slepých uliček a podobně. Vozataj někdy bývá zaměňován za vozku, toto označení má však širší význam.Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Vozataj? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Passata? Vzpomněli byste si na význam slova HACCP? Víte, co je to Libeček? Znáte definici termínu Charčo?

Klíčová slova: definice, etymologie, kdo je Vozataj?, formulace, odborný výraz, co znamená, informace, popis, pojem, lexikon, původ slova, co je to Vozataj?, slovo, význam pojmu, wiki, vysvětlení

Pojem Vozataj je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Vozataj ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Vozataj na Youtube

Hledat slovo Vozataj ve Wikipedii

Najít pojem Vozataj ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vozataj například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Vozataj, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Vozataj? Kdo to byl Vozataj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vozataj? Definice pojmu Vozataj je v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než historie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.