Kdo je to?
Kdo je to Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vozataj? Lidé, historie

Kdo je to Vozataj?

Jaký je význam slova Vozataj? Co to znamená?

Vozataj je označení pro osobu, která řídí sportovní nebo válečný povoz. Vozataj stojí v přední části vozu na rámu se stupačkou nebo sedí na kozlíku a povoz řídí. Jedná se o starší nebo knižní výraz, jinak také vozotaj. V minulosti byli populární vozatajové, kteří řídili závodní dvojspřeží, a také ti, kdo perfektně ovládali řízení lehkých i těžkých válečných vozů.
I v současnosti mezi sebou vozatajové soutěží, bývají však nesprávně označováni jako vozatajci nebo kočí. V soutěžích pak předvádějí, jak ovládají koňský zápřah, jak zvládají otočky i v malém prostoru, couvání ze slepých uliček a podobně. Vozataj někdy bývá zaměňován za vozku, toto označení má však širší význam.Kdo je to Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vozataj? Lidé, historie

Definici slova Vozataj můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Lymfa? Vzpomenete si na definici slova Crack? Víte, co je to Scopex? Vzpomněli byste si na význam slova Revmatologie?

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, význam slova, lexikon, historie, definice, formulace, wikipedie, pojem, původ slova, co znamená, Vozataj, přesný význam, synonymum, popis, termín

Pojem Vozataj je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Vozataj v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Vozataj ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Vozataj ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Vozataj ve Wikislovníku

Hledat termín Vozataj ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Vozataj na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vozataj například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Vozataj, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Vozataj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vozataj? Definice pojmu Vozataj se nachází v kategorii Historie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít výraz, slovo, definici, termín např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Vozataj i v jiné kategorii než v historie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.