Kdo je to?
Kdo je Monika Kvasničková? Životopis Monika Kvasničková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Monika Kvasničková

Kdo je Monika Kvasničková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Bývalá dětská hvězda Monika Foris Kvasničková pochází ze sportovní rodiny. Jejím otcem je fotbalista a matka se věnovala sportovní gymnastice. Umělecké kořeny je tak potřeba hledat v rodokmenu hlouběji. Prababička Moniky Růžena Slavínská vystupovala jako kabaretní umělkyně.
Vyrůstala pod bedlivým dohledem svých rodičů, kteří si zažili tragickou událost. Mladší sestře Moniky totiž zaskočila pecka z hroznového vína a udusila se. Ustrašená výchova byla pro energickou Moniku svazující. O matku navíc brzy přišla a s otcovou druhou manželkou neměla dobré vztahy.
Vždy byla velmi živé dítě, a proto když její babička objevila v novinách konkurz do rodinného dramatu Libuše Koutné Kam uhnout očima, rozhodla se tam vnučku přihlásit. Ta roli získala. Film dosáhl poměrně slušného úspěchu, který Monice otevřel brány herectví. Účinkovala v dětském kabaretu a na další filmovou roli si musela počkat další čtyři roky.
Tehdy ztvárnila postavu dívky s tělesným postižením ve filmu Žlutý kvítek. V osmdesátých letech se pak role jen hrnuly. Zahrála si například v pohádce Honza a tři zakleté princezny, v dramatech Krajina s nábytkem a Zámek v Čechách nebo v komedii Klíče na neděli. Největší úspěch zaznamenala Monika Kvasničková jako Alena Hajská v seriálu My všichni školou povinní.
Po základní škole nastoupila na konzervatoř, kde však studiu příliš úsilí nevěnovala. Více času věnovala herectví než studiu, což se nutně odrazilo na jejím prospěchu. Školu předčasně ukončila a naplno se věnovala milovanému divadlu. Hostovala v divadle Semafor, vystupovala v Rokoku i na prknech Národního divadla v Praze.
Po revoluci se rozhodla svou dobře rozjetou kariéru přerušit a odcestovala do Spojených států, kde se věnovala umění. Vytvářela kostýmy pro divadlo a grafická díla. Měla zde dokonce i svou první výstavu. Její díla se poté podívala do různých koutů světa stejně jako ona sama. Procestovala Evropu a Indii.
Randila s Jiřím Krampolem a později se provdala za výrazně staršího Josefa. Společně si pořídili syna Samuela, Josef však byl kvůli obchodování s konopím ve své léčitelské praxi zatčen. Monika se synem zůstala sama. Její nabitý život si vybral svou daň. Monika propadla závislosti na alkoholu, kvůli čemuž musela podstoupit protialkoholní léčení. Syna měla v péči milovaná babička.
Do jejího života naštěstí vstoupil i další osudový muž Pino Foris. Poznali se při natáčení studentského filmu a velmi brzy se k sobě sestěhovali. Druhý syn Theodor přišel na svět v zahraničí. Manželé založili dětskou filmovou školičku a pořádají letní tábory, kde učí herectví.
K herectví se Monika čas od času vrací. Diváci ji mohli vidět například v komedii O život z roku 2007, v kriminálce Místo zločinu Ostrava nebo v úspěšném americkém mysteriózním fantasy thrilleru Carnival Row z roku 2023.Kdo je Monika Kvasničková? Životopis Monika Kvasničková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Monika Kvasničková

Národnost: česká
Datum narození: 10. prosince 1969
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Monika Kvasničková s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Čpavek? Znáte termín MMS? Vzpomněli byste si co označuje výraz Teplota? Víte, co je to Šalamounské rozhodnutí?

Klíčová slova: herectví, Monika Kvasničková, datum narození, kdo je Monika Kvasničková?, wiki, život, informace, popis, kde se narodila Monika Kvasničková?, zajímavosti, narození, herectví, lexikon, kdy se narodila Monika Kvasničková?, národnost, Monika Kvasničková

Pojem Monika Kvasničková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Monika Kvasničková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Monika Kvasničková ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Monika Kvasničková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Monika Kvasničková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Monika Kvasničková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Monika Kvasničková například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Monika Kvasničková? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Monika Kvasničková? Kdy se narodila Monika Kvasničková? Kde se narodila Monika Kvasničková? Monika Kvasničková se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, blondýna herečka, monika Kvasničková, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Monika Kvasničková dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Monika Kvasničková i v jiné kategorii než je herectví.