Kdo je to?
Kdo je Jonas Vingegaard? Životopis Jonas Vingegaard, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jonas Vingegaard

Kdo je Jonas Vingegaard? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Jonas Vingegaard Rasmussen je dánský profesionální cyklista z týmu Team Jumbo-Visma a dvojnásobný vítěz závodu Tour de France z roku 2022 a 2023. Vingegaard se narodil v prosinci 1996 v dánském Hillerslevu do rodiny Clause a Kariny. Má sestru Michelle. V dětství Jonas miloval sporty. Hrál hlavně fotbal a házenou. S cyklistikou začal později.
Od roku 2016 závodil za dánský tým ColoQuick. V devatenácti letech skončil druhý v etapovém závodě Kolem Číny. V těch dobách pracoval také jako dělník ve zpracovatelské továrně na ryby. Nevěděl totiž, jestli jej může cyklistické závodění uživit.
V týmu ColoQuick působil v letech 2016-2018. Poté se v roce 2019 připojil k úspěšnému týmu Jumbo-Visma ze závodů UCI World Tour. Během své první sezóny v novém týmu poprvé zvítězil v UCI World Tour hned v prvním závodě v páté etapě. Následně dokázal vyhrát šestou etapu závodu Tour de Pologne (2019). V následujícím roce debutoval ve svém prvním Grand Tour závodě – španělské Vueltě (2020).
O rok později se poprvé zúčastnil slavného závodu Tour de France 2021. Díky skvělým výkonům v průběhu celého závodu skončil Vingegaard na celkovém druhém místě za prvním Slovincem Tadejem Pogačarem. O rok později dokázal Jonas dokonce závod vyhrát a nechal za sebou Pogačara. Stal se tak teprve druhým vítězem Tour de France z Dánska (naposledy roku 1996). V závodě dominoval i v následujícím ročníku 2023 a stal se podruhé vítězem Tour de France ve dvou sezónách v řadě. Za ním se umístil opět Tadej Pogačar.
V sezóně 2022 poprvé vyhrál v únorovém závodu La Drôme Classic ve Francii.
Jonas Vingegaard je ženatý s manažerkou Trine Marie Hansen, se kterou vychovává dceru Fridu.Kdo je Jonas Vingegaard? Životopis Jonas Vingegaard, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Jonas Vingegaard

Národnost: dánská
Datum narození: 10. 12. 1996
Místo narození: Hillerslev, Dánsko

Popis osobnosti Jonas Vingegaard můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Crossbody? Pamatujete si definici pojmu Plynová pistole? Vzpomněli byste si na význam slova Kalvádos? Vzpomněli byste si co znamená slovo Patos?

Klíčová slova: informace, Jonas Vingegaard, lexikon, životopis, osobnosti, Jonas Vingegaard, biografie, zajímavosti, kdy se narodil Jonas Vingegaard?, wiki, národnost, život, datum narození, kde se narodil Jonas Vingegaard?, wikipedie, sport

Pojem Jonas Vingegaard je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Jonas Vingegaard ve Wikislovníku

Hledat pojem Jonas Vingegaard na Google obrázcích

Vyhledat termín Jonas Vingegaard ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Jonas Vingegaard ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Jonas Vingegaard ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jonas Vingegaard například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Jonas Vingegaard?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jonas Vingegaard? Kdy se narodil Jonas Vingegaard? Kde se narodil Jonas Vingegaard? Jonas Vingegaard je v sekci Sport

Kategorie sport, házenkář, jonas Vingegaard, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jonas Vingegaard například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jonas Vingegaard i v jiné kategorii než je sport.