Kdo je to?
Kdo je to, byl Hispánec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hispánec? Lidé, národnost

Kdo je to Hispánec?

Co znamená a jaký je význam slova Hispánec?

Hispánec je obyvatel Ameriky hispánského původu. Je to občan USA, jehož předci nebo on sám pocházejí z Pyrenejského poloostrova. V praxi se jedná o španělsky mluvící obyvatele ze Španělska nebo Ameriky. Hispánec byl často zaměňován za Latina, jehož původ je ze zemí Latinské Ameriky. Nejde o určení rasy nebo etnika, Hispánci jsou definováni jako skupina etnolingvistická, tvořící 14,5% obyvatel (něco přes 40 milionů). Pokládají se jak za bělochy, tak mestice (původem z Mexika), černochy nebo některé další rasy.
V roce 2000 byli pod pojem Hispánec zahrnuti i Latinos. Od té doby pojem označuje osobu španělského i latinskoamerického původu. Španělé, kteří osidlovali Latinskou Ameriku, se totiž postupně sbližovali s původními Indiány. Nezáleží tedy na rase, ale na hispánském původu těchto lidí, kteří hovoří v převážné míře španělsky.Kdo je to, byl Hispánec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hispánec? Lidé, národnost

Sdílejte tuto stránku se slovem Hispánec se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín SUV? Pamatujete si definici pojmu Bonmot? Vzpomenete si na definici slova PDA? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cushingův syndrom?

Klíčová slova: wiki, popis, synonymum, národnost, přesný výraz, odborný výraz, kdo to je, co je to Hispánec?, vysvětlení, formulace, Hispánec, přesný význam, heslo, význam, pojem, termín

Pojem Hispánec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít Hispánec ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Hispánec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Hispánec na Youtube

Hledat frázi Hispánec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hispánec například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Hispánec, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Hispánec? Kdo to byl Hispánec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hispánec? Definice pojmu Hispánec je v kategorii národnost. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Hispánec i v jiných kategoriích (než národnost).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?