Kdo je to?
Kdo je to Hispánec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hispánec? Lidé, národnost

Kdo je to Hispánec?

Co znamená a jaký je význam slova Hispánec?

Hispánec je obyvatel Ameriky hispánského původu. Je to občan USA, jehož předci nebo on sám pocházejí z Pyrenejského poloostrova. V praxi se jedná o španělsky mluvící obyvatele ze Španělska nebo Ameriky. Hispánec byl často zaměňován za Latina, jehož původ je ze zemí Latinské Ameriky. Nejde o určení rasy nebo etnika, Hispánci jsou definováni jako skupina etnolingvistická, tvořící 14,5% obyvatel (něco přes 40 milionů). Pokládají se jak za bělochy, tak mestice (původem z Mexika), černochy nebo některé další rasy.
V roce 2000 byli pod pojem Hispánec zahrnuti i Latinos. Od té doby pojem označuje osobu španělského i latinskoamerického původu. Španělé, kteří osidlovali Latinskou Ameriku, se totiž postupně sbližovali s původními Indiány. Nezáleží tedy na rase, ale na hispánském původu těchto lidí, kteří hovoří v převážné míře španělsky.Kdo je to Hispánec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hispánec? Lidé, národnost

Sdílejte tuto stránku se slovem Hispánec s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín SUV? Víte co je Frexit? Vzpomenete si na definici slova Alcantara? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fandom?

Klíčová slova: národnost, lexikon, Hispánec, přesný význam, význam slova, wiki, vysvětlení, synonymum, formulace, Hispánec, wikipedie, informace, slovo, definice, význam pojmu, přesný výraz

Pojem Hispánec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Hispánec zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Hispánec ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Hispánec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Hispánec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hispánec na Youtube

Vyhledat termín Hispánec ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hispánec například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Hispánec, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Hispánec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hispánec? Definice pojmu Hispánec je v kategorii Národnost

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat výraz, heslo, text, pojem řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hispánec v jiné sekci než národnost.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?