Kdo je to?
Kdo je Banksy? Životopis Banksy, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Banksy?

Kdo je Banksy? Životopis, informace, biografie, umělci

Banksy je významný moderní umělec, který proslul především street-artem. Jedná se o pseudonym a jeho skutečná totožnost není známa, ačkoli se o ní hojně spekuluje.
Banksy začínal jako street-artový umělec v Bristolu. Jeho popularita začala růst na začátku milénia, kdy se jeho díla začala objevovat ve světových výstavních síních. Banksyho díla jsou obvykle antimilitaristická, kritizují kapitalismus, vyjadřují se k aktuálním společenským a politickým tématům a velmi často budí kontroverze. Známá jsou jeho díla vytvořená v Izraeli a v Palestině, v uprchlických táborech, karikatury členů britské královské rodiny nebo řada sloganů. V roce 2018 způsobila rozruch událost, kdy se po vydražení v aukční síni jedno z jeho děl samo skartovalo (částečně). Jeho nejdražší díla se v aukcích prodávají za stovky milionů korun.
V roce 2010 režíroval mystifikační snímek z prostředí pouličních umělců Exit Through The Gift Shop.
Je známý svou podporou charitativních organizací.
V roce 2020 proběhla v Praze výstava některých jeho děl nazvaná The World of Banksy.
V poslední době se nejčastěji v souvislosti s Banksyho skutečnou identitou uvádí jméno umělce z Bristolu Robina Gunninghama, existuje však i řada dalších teorií o tom, kdo Banksy skutečně je.
Banksyho osobnost stojí za zvýšeným zájmem o steet-art a obecně undergroundové umění, které se rozšířilo v novém tisíciletí.Kdo je Banksy? Životopis Banksy, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Banksy

Národnost: britská
Datum narození: neznámé
Místo narození: neznámé

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Banksy s jinými lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Waldorfská škola? Vzpomněli byste si co znamená slovo Regrese? Víte co je Tejpování? Víte co je Frakování?

Klíčová slova: život, kdo je Banksy?, místo narození, umělci, vysvětlení, popis, národnost, kde se narodil Banksy?, zajímavosti, kdy se narodil Banksy?, lexikon, životopis, Banksy, osobnosti, umělci, wiki

Pojem Banksy je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Banksy v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Banksy ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Banksy ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Banksy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Banksy ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Banksy v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Banksy například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Banksy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Banksy? Kdy se narodil Banksy? Kde se narodil Banksy? Banksy je v kategorii Umělci

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Banksy řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Banksy i v jiné kategorii než je umělci.