Kdo je to?
Kdo je Banksy? Životopis Banksy, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Banksy

Kdo je Banksy? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Banksy je významný moderní umělec, který proslul především street-artem. Jedná se o pseudonym a jeho skutečná totožnost není známa, ačkoli se o ní hojně spekuluje.
Banksy začínal jako street-artový umělec v Bristolu. Jeho popularita začala růst na začátku milénia, kdy se jeho díla začala objevovat ve světových výstavních síních. Banksyho díla jsou obvykle antimilitaristická, kritizují kapitalismus, vyjadřují se k aktuálním společenským a politickým tématům a velmi často budí kontroverze. Známá jsou jeho díla vytvořená v Izraeli a v Palestině, v uprchlických táborech, karikatury členů britské královské rodiny nebo řada sloganů. V roce 2018 způsobila rozruch událost, kdy se po vydražení v aukční síni jedno z jeho děl samo skartovalo (částečně). Jeho nejdražší díla se v aukcích prodávají za stovky milionů korun.
V roce 2010 režíroval mystifikační snímek z prostředí pouličních umělců Exit Through The Gift Shop.
Je známý svou podporou charitativních organizací.
V roce 2020 proběhla v Praze výstava některých jeho děl nazvaná The World of Banksy.
V poslední době se nejčastěji v souvislosti s Banksyho skutečnou identitou uvádí jméno umělce z Bristolu Robina Gunninghama, existuje však i řada dalších teorií o tom, kdo Banksy skutečně je.
Banksyho osobnost stojí za zvýšeným zájmem o steet-art a obecně undergroundové umění, které se rozšířilo v novém tisíciletí.Kdo je Banksy? Životopis Banksy, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Banksy

Národnost: britská
Datum narození: neznámé
Místo narození: neznámé

Tento text (Banksy) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Čtenářský deník? Znáte definici termínu Konsenzus? Víte co je Předložka? Pamatujete si definici pojmu Modifikace?

Klíčová slova: místo narození, národnost, datum narození, osobnosti, umělci, lexikon, popis, narození, Banksy, Banksy, biografie, osobnost, informace, wikipedie, wiki, život

Pojem Banksy je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Banksy na Youtube

Zkusit najít slovo Banksy ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Banksy ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Banksy na Google.cz

Zkusit najít slovo Banksy ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Banksy například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Banksy?

Nyní již víte Kdo je to Banksy? Kdy se narodil Banksy? Kde se narodil Banksy? Banksy je v sekci Umělci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Banksy například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Banksy i v jiné kategorii než je umělci.