Kdo je to?
Kdo je Banksy? Životopis Banksy, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Banksy?

Kdo je Banksy? Životopis, informace, biografie, umělci

Banksy je významný moderní umělec, který proslul především street-artem. Jedná se o pseudonym a jeho skutečná totožnost není známa, ačkoli se o ní hojně spekuluje.
Banksy začínal jako street-artový umělec v Bristolu. Jeho popularita začala růst na začátku milénia, kdy se jeho díla začala objevovat ve světových výstavních síních. Banksyho díla jsou obvykle antimilitaristická, kritizují kapitalismus, vyjadřují se k aktuálním společenským a politickým tématům a velmi často budí kontroverze. Známá jsou jeho díla vytvořená v Izraeli a v Palestině, v uprchlických táborech, karikatury členů britské královské rodiny nebo řada sloganů. V roce 2018 způsobila rozruch událost, kdy se po vydražení v aukční síni jedno z jeho děl samo skartovalo (částečně). Jeho nejdražší díla se v aukcích prodávají za stovky milionů korun.
V roce 2010 režíroval mystifikační snímek z prostředí pouličních umělců Exit Through The Gift Shop.
Je známý svou podporou charitativních organizací.
V roce 2020 proběhla v Praze výstava některých jeho děl nazvaná The World of Banksy.
V poslední době se nejčastěji v souvislosti s Banksyho skutečnou identitou uvádí jméno umělce z Bristolu Robina Gunninghama, existuje však i řada dalších teorií o tom, kdo Banksy skutečně je.
Banksyho osobnost stojí za zvýšeným zájmem o steet-art a obecně undergroundové umění, které se rozšířilo v novém tisíciletí.Kdo je Banksy? Životopis Banksy, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Banksy

Národnost: britská
Datum narození: neznámé
Místo narození: neznámé

Sdílejte tuto stránku s osobností Banksy s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Waldorfská škola? Vzpomněli byste si co označuje výraz Glukopur? Víte co je Scio? Znáte termín Angína?

Klíčová slova: umělci, kdo je Banksy?, kdy se narodil Banksy?, osobnosti, narození, Banksy, popis, místo narození, biografie, národnost, životopis, umělci, život, vysvětlení, informace, kde se narodil Banksy?

Pojem Banksy je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Banksy ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Banksy na Google.cz

Hledat termín Banksy v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Banksy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Banksy ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Banksy například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Banksy? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Banksy? Kdy se narodil Banksy? Kde se narodil Banksy? Banksy se nachází v sekci Umělci

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Banksy dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Banksy i v jiné kategorii než je umělci.