Kdo je to?
Kdo je to, byl Hejkal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hejkal? Lidé, mytologie

Kdo je to Hejkal?

Jaký je význam slova Hejkal? Co to znamená?

Hejkal neboli divý muž je démonická bytost, která žije v lesích. Říká se mu také hejkadlo nebo hýkal. Pojmenování vzniklo podle zvuku, který hejkal vydává a který lidi děsí. Hejkal má vypadat jako muž, jehož tělo je pokryté srstí a mechem, na hlavě nosí pokrývku z kapradin. Děsí pocestné a odvádí je ze správné cesty. Za ženu si bere dívku, kterou si chytí, a kdyby ho chtěla opustit, roztrhá společné dítě.
Nedoporučuje se hejkala napodobovat, protože ten skočí člověku na záda, žene ho lesem nebo ho dokonce roztrhá.Kdo je to, byl Hejkal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hejkal? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hejkal s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Apriori? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vernisáž? Vzpomněli byste si co označuje výraz Řeřicha? Víte co je Audit?

Klíčová slova: Hejkal, informace, lexikon, definice, kdo to je, přesný výraz, synonymum, mytologie, původ slova, pojem, co znamená, popis, význam slova, kdo je Hejkal?, přesný význam, slovo

Pojem Hejkal je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Hejkal

Hledat výraz Hejkal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Hejkal ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Hejkal ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Hejkal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hejkal například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hejkal

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Hejkal? Kdo to byl Hejkal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hejkal? Definice pojmu Hejkal patří do sekce mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat pojem, text, definici, dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Hejkal i v jiné sekci než je kategorie mytologie.