Kdo je to?
Kdo je to Hejkal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hejkal? Lidé, mytologie

Kdo je to Hejkal?

Jaký je význam slova Hejkal? Co to znamená?

Hejkal neboli divý muž je démonická bytost, která žije v lesích. Říká se mu také hejkadlo nebo hýkal. Pojmenování vzniklo podle zvuku, který hejkal vydává a který lidi děsí. Hejkal má vypadat jako muž, jehož tělo je pokryté srstí a mechem, na hlavě nosí pokrývku z kapradin. Děsí pocestné a odvádí je ze správné cesty. Za ženu si bere dívku, kterou si chytí, a kdyby ho chtěla opustit, roztrhá společné dítě.
Nedoporučuje se hejkala napodobovat, protože ten skočí člověku na záda, žene ho lesem nebo ho dokonce roztrhá.Kdo je to Hejkal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hejkal? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Hejkal? Potom se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Podílový fond? Víte, co je to Plast? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zrcadlovka? Rozumíte pojmu Dělená strava?

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, lexikon, definice, termín, mytologie, wikipedie, původ slova, Hejkal, mytologie, pojem, odborný výraz, slovo, přesný výraz, význam, přesný význam

Pojem Hejkal je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Hejkal ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Hejkal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Hejkal ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Hejkal ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hejkal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Hejkal, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Hejkal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hejkal? Definice pojmu Hejkal je v kategorii Mytologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Hejkal i jinde než v sekci než v mytologie.