Kdo je to?
Kdo je to Hejkal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hejkal? Lidé, mytologie

Kdo je to Hejkal?

Co znamená a jaký je význam slova Hejkal?

Hejkal neboli divý muž je démonická bytost, která žije v lesích. Říká se mu také hejkadlo nebo hýkal. Pojmenování vzniklo podle zvuku, který hejkal vydává a který lidi děsí. Hejkal má vypadat jako muž, jehož tělo je pokryté srstí a mechem, na hlavě nosí pokrývku z kapradin. Děsí pocestné a odvádí je ze správné cesty. Za ženu si bere dívku, kterou si chytí, a kdyby ho chtěla opustit, roztrhá společné dítě.
Nedoporučuje se hejkala napodobovat, protože ten skočí člověku na záda, žene ho lesem nebo ho dokonce roztrhá.Kdo je to Hejkal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hejkal? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hejkal s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Podílový fond? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kendó? Vzpomněli byste si co označuje výraz Slovo souřadné? Víte co je Sborovna?

Klíčová slova: definice, přesný výraz, wikipedie, slovo, mytologie, pojem, odborný výraz, formulace, Hejkal, význam, etymologie, význam pojmu, wiki, informace, přesný význam, termín

Pojem Hejkal je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Hejkal zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Hejkal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Hejkal na Youtube

Zkusit najít heslo Hejkal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Hejkal na Google obrázcích

Najít slovo Hejkal ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hejkal například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Hejkal, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Hejkal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hejkal? Definice pojmu Hejkal se nachází v sekci Mytologie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace pojem, definici, text, výraz dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Hejkal v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je mytologie.