Kdo je to?
Kdo je to, byl Hejkal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hejkal? Lidé, mytologie

Kdo je to Hejkal?

Jaký je význam slova Hejkal? Co to znamená?

Hejkal neboli divý muž je démonická bytost, která žije v lesích. Říká se mu také hejkadlo nebo hýkal. Pojmenování vzniklo podle zvuku, který hejkal vydává a který lidi děsí. Hejkal má vypadat jako muž, jehož tělo je pokryté srstí a mechem, na hlavě nosí pokrývku z kapradin. Děsí pocestné a odvádí je ze správné cesty. Za ženu si bere dívku, kterou si chytí, a kdyby ho chtěla opustit, roztrhá společné dítě.
Nedoporučuje se hejkala napodobovat, protože ten skočí člověku na záda, žene ho lesem nebo ho dokonce roztrhá.Kdo je to, byl Hejkal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hejkal? Lidé, mytologie

Definici slova Hejkal můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Denzitometrie? Víte, co je to ICQ? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pomazání? Rozumíte pojmu Soucit?

Klíčová slova: kdo je Hejkal?, vysvětlení, informace, popis, co je to Hejkal?, význam pojmu, význam slova, přesný výraz, co znamená, Hejkal, popis, přesný význam, heslo, slovo, definice, wiki

Pojem Hejkal je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Hejkal lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Hejkal ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Hejkal na Google.cz

Vyhledat pojem Hejkal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Hejkal ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hejkal například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Hejkal, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Hejkal? Kdo to byl Hejkal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hejkal? Definice pojmu Hejkal se nachází v sekci mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít pojem, text, definici, dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Hejkal i v jiné sekci než je kategorie mytologie.