Kdo je to?
Kdo je Peter Nagy? Životopis Peter Nagy, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Peter Nagy

Kdo je Peter Nagy? Životopis, informace, biografie, hudba

Peter Nagy je slovenský hudebník, zpěvák a skladatel. Považuje se za jednu z nejdůležitějších osobností na slovenské hudební scéně a je známý svou unikátní směsí rocku, popu a folklóru. Se svou kapelou Indigo vystupuje od roku 1984 a za tu dobu vydal více 17 alb. Obsadil první místo v anketě Zlatý slavík, a to v roce 1985.
Peter Nagy se narodil ve slovenském Prešově a po úspěšném absolvování gymnázia začal studovat Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. Už v té době se aktivně věnoval hudbě a vystupoval s kapelami Modus, Profily a Fultura. V roce 1982 nazpíval hit Profesor Indigo, který okamžitě zbořil československé hitparády a udělal z Nagyho hvězdu zdejší pop music. O rok později vydal další hit V peňaženke mám, který zaznamenal úspěch nejen v Československu, ale i v sousedním Polsku.
Na konci 80. let se Nagy začal věnovat své sólové kariéře. Jeho první sólové album Kým nás máš bylo vydáno v roce 1989 a sklidilo nadšené ovace fanoušků. Obsahovalo písně, které se zabývaly sociálními a politickými tématy, jako byla sametová revoluce. Během 90. let pak pokračoval s vydáváním úspěšných alb a singlů. Stal se také pravidelným hostem televizních pořadů a festivalů. V roce 1995 zastupoval Slovensko v Eurovizi s písní Kým nás máš, a skončil na 18. místě. Počátkem nového tisíciletí se Nagy na čas stáhl z hudební scény, aby se věnoval své rodině a podnikatelským záměrům. V roce 2008 se vrátil s albem Dobrý časy, které bylo dobře přijato kritiky i fanoušky.
Nagy je nositelem Zlatého slavíka z roku 1985, v téže anketě se v dalších letech umístil i na druhém a třetím místě. Dvakrát vyprodal pražskou Lucernu. Kromě zpěvu se věnuje také focení a byl také oficiálním fotografem soutěže Česká Miss. Z patnáctiletého manželství s tlumočnicí Janou Nagyovou má syna Filipa.Kdo je Peter Nagy? Životopis Peter Nagy, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Peter Nagy

Národnost: slovenská
Datum narození: 9.4.1959
Místo narození: Prešov, Slovensko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Peter Nagy sdílet s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Konifery? Znáte termín Dynamický rozsah? Vzpomněli byste si co označuje výraz Remíza? Víte, co je to Hrubá mzda?

Klíčová slova: národnost, wiki, vysvětlení, kde se narodil Peter Nagy?, lexikon, místo narození, narození, hudba, kdo je Peter Nagy?, kdy se narodil Peter Nagy?, hudba, datum narození, život, Peter Nagy, zajímavosti, Peter Nagy

Pojem Peter Nagy je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Peter Nagy v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Peter Nagy ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Peter Nagy ve Wikipedii

Vyhledat pojem Peter Nagy na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Peter Nagy ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Peter Nagy v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Nagy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Peter Nagy

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Peter Nagy? Kdy se narodil Peter Nagy? Kde se narodil Peter Nagy? Peter Nagy je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Peter Nagy řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Nagy i v jiné kategorii než je hudba.