Kdo je to?
Kdo je to Iva Janžurová? Životopis Iva Janžurová, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Iva Janžurová?

Kdo je to Iva Janžurová? Stručný životopis

Iva Janžurová je velmi úspěšná herečka, členka Činohry Národního divadla a filmová herečka, která účinkovala ve více než dvou stech filmů, pořadů a inscenací. Po absolvování pražské DAMU nastoupila do libereckého Divadla F.X. Šaldy a poté do Divadla na Vinohradech. V roce 1988 přešla do Národního divadla. Účinkovala i v zájezdovém divadle. K hlavním rolím ji přivedlo drama Kočár do Vídně a velké množství komedií jako Penzion pro svobodné pány, Což takhle dát si špenát, Pane, vy jste vdova, Svatba jako řemen a mnoho dalších. Režim jí totiž předurčil roli komediální herečky.
Iva Janžurová vlastní celou řadu ocenění, Cenu Thálie, České lvy, Cenu Alfréda Radoka a jiné. Získala i státní vyznamenání Medaili za zásluhy o stát.Kdo je to Iva Janžurová? Životopis Iva Janžurová, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Iva Janžurová

Národnost: česká
Datum narození: 19.5.1941
Místo narození: Žirovnice u Pelhřimova

Zaujala vás biografie osobnosti Iva Janžurová? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Elektorát? Znáte termín Ratifikace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Plebiscit? Víte, co je to Botnet?

Klíčová slova: termín, význam pojmu, kdo to je, wiki, odborný výraz, co je to Iva Janžurová?, definice, co znamená, popis, pojem, herectví, význam slova, heslo, původ slova, přesný význam, slovo

Pojem Iva Janžurová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Iva Janžurová

Hledat pojem Iva Janžurová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Iva Janžurová na Youtube

Najít heslo Iva Janžurová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Iva Janžurová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Iva Janžurová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Iva Janžurová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Iva Janžurová? Kdo to byl Iva Janžurová? Kdy se narodil Iva Janžurová? Kde se narodil Iva Janžurová? Iva Janžurová se nachází v sekci herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Iva Janžurová řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iva Janžurová i v jiné kategorii než je herectví.