Kdo je to?
Kdo je Iva Janžurová? Životopis Iva Janžurová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Iva Janžurová?

Kdo je Iva Janžurová? Životopis, informace, biografie, herectví

Iva Janžurová je velmi úspěšná herečka, členka Činohry Národního divadla a filmová herečka, která účinkovala ve více než dvou stech filmů, pořadů a inscenací. Po absolvování pražské DAMU nastoupila do libereckého Divadla F.X. Šaldy a poté do Divadla na Vinohradech. V roce 1988 přešla do Národního divadla. Účinkovala i v zájezdovém divadle. K hlavním rolím ji přivedlo drama Kočár do Vídně a velké množství komedií jako Penzion pro svobodné pány, Což takhle dát si špenát, Pane, vy jste vdova, Svatba jako řemen a mnoho dalších. Režim jí totiž předurčil roli komediální herečky.
Iva Janžurová vlastní celou řadu ocenění, Cenu Thálie, České lvy, Cenu Alfréda Radoka a jiné. Získala i státní vyznamenání Medaili za zásluhy o stát.Kdo je Iva Janžurová? Životopis Iva Janžurová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Iva Janžurová

Národnost: česká
Datum narození: 19.5.1941
Místo narození: Žirovnice u Pelhřimova

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Iva Janžurová s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Duchovno? Rozumíte pojmu Kmitočet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Filantropie? Znáte pojem Karité?

Klíčová slova: život, kde se narodila Iva Janžurová?, wikipedie, popis, herectví, biografie, herectví, narození, osobnost, osobnosti, Iva Janžurová, kdo je Iva Janžurová?, místo narození, životopis, lexikon, vysvětlení

Pojem Iva Janžurová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Iva Janžurová zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Iva Janžurová na Youtube

Vyhledat heslo Iva Janžurová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Iva Janžurová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Iva Janžurová na Google.cz

Najít slovo Iva Janžurová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Iva Janžurová například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Iva Janžurová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Iva Janžurová? Kdy se narodila Iva Janžurová? Kde se narodila Iva Janžurová? Iva Janžurová patří do kategorie Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Iva Janžurová např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iva Janžurová i v jiné kategorii než je herectví.