Kdo je to?
Kdo je Ondřej Bank? Životopis Ondřej Bank, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Ondřej Bank?

Kdo je Ondřej Bank? Životopis, informace, biografie, sport

Ondřej Bank je významná postava českého lyžování. Je vícenásobným mistrem republiky v alpském lyžování. Vynikl především ve slalomu i obřím slalomu, poté přešel i na sjezdové disciplíny. K jeho největším úspěchům patří dvakrát získaný bronz v superkombinaci ze Světového poháru. Byl oceněn i jako nejlepší český lyžař titulem Král bílé stopy.
Během své kariéry však často utržil těžká zranění – zlomená lýtková a holenní kost s necelými dvěma roky rekonvalescence, otřes mozku a zlomená nártní kost - a další menší zranění. V roce 2016 se plně projevila zranění kolene, což Ondřeje Banka vedlo k ukončení profesionální sportovní kariéry. Po celou dobu svého sportovního působení měl plnou podporu rodiny, jeho trenérem byl zpočátku otec, později a toto místo nastoupil jeho bratr Tomáš. Je také otcem dvou synů. Angažuje se i v jiných oblastech, byl například úspěšným účastníkem soutěže Star Dance, kde s partnerkou obsadil druhé místo.Kdo je Ondřej Bank? Životopis Ondřej Bank, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Ondřej Bank

Národnost: česká
Datum narození: 27. října 1980
Místo narození: Zábřeh

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ondřej Bank? s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Ethernet? Znáte termín Kolonoskopie? Vzpomněli byste si na význam slova Wasabi? Víte, co je to Pentalogie?

Klíčová slova: kdy se narodil Ondřej Bank?, biografie, sport, osobnosti, kdo je Ondřej Bank?, lexikon, místo narození, Ondřej Bank, život, zajímavosti, popis, sport, Ondřej Bank, národnost, životopis, vysvětlení

Pojem Ondřej Bank je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Ondřej Bank ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Ondřej Bank ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Ondřej Bank v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Ondřej Bank na Google.cz

Zkusit najít Ondřej Bank ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ondřej Bank například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Ondřej Bank?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ondřej Bank? Kdy se narodil Ondřej Bank? Kde se narodil Ondřej Bank? Ondřej Bank se nachází v kategorii Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ondřej Bank třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ondřej Bank i v jiné kategorii než je sport.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.