Kdo je to?
Kdo je to Rohing? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rohing? Lidé, národnost

Rohing

Jaký je význam slova Rohing? Co to znamená?

Rohingové jsou muslimské etnikum žijící především na území Myanmaru (Barmy).
Populace Rohingů na celém světě čítá asi kolem dvou milionů lidí (údaje se různí a nejsou přesné), největší část z nich žije v jihozápadním Myanmaru v oblasti známe jako Rakhinský (nebo také Arakanský) stát. Další skupiny Rohingů žijí například v Bangladéši, Saudské Arábii nebo Pákistánu.
Rohingové se v Myanmaru usazovali především v posledních dvou stoletích. Soužití této muslimské menšiny s buddhistickou většinou tak není historicky dané a bohužel je velmi napjaté. Mezi Rohingy a většinovým obyvatelstvem často dochází k násilí a obě strany se radikalizují. V roce 2018 došlo k dosud největšímu konfliktu, během kterého byly rozpoutány násilnosti vůči Rohingům. Situace eskalovala do takové míry, že zahraniční pozorovatelé označovali násilí páchané na tomto muslimském etniku jako genocidu. Situace donutila statisíce Rohingů k tomu, aby se daly na útěk, což vytvořilo v regionu masivní uprchlickou vlnu.Kdo je to Rohing? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rohing? Lidé, národnost

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Rohing? s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Invektiva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Místopis? Vzpomněli byste si na význam slova Chirurgická rouška? Víte co je Citoslovce?

Klíčová slova: wiki, formulace, původ slova, vysvětlení, Rohing, odborný výraz, význam pojmu, národnost, heslo, definice, význam slova, národnost, přesný výraz, informace, synonymum, význam

Pojem Rohing je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Rohing na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rohing ve Wikimedia Commons

Najít termín Rohing ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Rohing v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Rohing ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rohing například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Rohing? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Rohing? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rohing? Definice pojmu Rohing je v sekci Národnost

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Rohing i v jiné části webu než je kategorie národnost.