Kdo je to?
Kdo je to Rohing? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rohing? Lidé, národnost

Kdo je to Rohing?

Co znamená a jaký je význam slova Rohing?

Rohingové jsou muslimské etnikum žijící především na území Myanmaru (Barmy).
Populace Rohingů na celém světě čítá asi kolem dvou milionů lidí (údaje se různí a nejsou přesné), největší část z nich žije v jihozápadním Myanmaru v oblasti známe jako Rakhinský (nebo také Arakanský) stát. Další skupiny Rohingů žijí například v Bangladéši, Saudské Arábii nebo Pákistánu.
Rohingové se v Myanmaru usazovali především v posledních dvou stoletích. Soužití této muslimské menšiny s buddhistickou většinou tak není historicky dané a bohužel je velmi napjaté. Mezi Rohingy a většinovým obyvatelstvem často dochází k násilí a obě strany se radikalizují. V roce 2018 došlo k dosud největšímu konfliktu, během kterého byly rozpoutány násilnosti vůči Rohingům. Situace eskalovala do takové míry, že zahraniční pozorovatelé označovali násilí páchané na tomto muslimském etniku jako genocidu. Situace donutila statisíce Rohingů k tomu, aby se daly na útěk, což vytvořilo v regionu masivní uprchlickou vlnu.Kdo je to Rohing? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rohing? Lidé, národnost

Sdílejte text pojmu Rohing s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Scio? Vzpomněli byste si co znamená slovo Amputace? Vzpomněli byste si na význam slova Chirurgická ocel? Víte co je DVTV?

Klíčová slova: termín, vysvětlení, pojem, wikipedie, Rohing, národnost, informace, přesný význam, význam, popis, národnost, etymologie, heslo, synonymum, wiki, přesný výraz

Pojem Rohing je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít výraz Rohing ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Rohing ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Rohing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Rohing ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Rohing ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rohing například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Rohing, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Rohing? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rohing? Definice pojmu Rohing se nachází v kategorii Národnost

Napsáno redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat informace pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než národnost).