Kdo je to?
Kdo je to Rohing? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rohing? Lidé, národnost

Rohing

Jaký je význam slova Rohing? Co to znamená?

Rohingové jsou muslimské etnikum žijící především na území Myanmaru (Barmy).
Populace Rohingů na celém světě čítá asi kolem dvou milionů lidí (údaje se různí a nejsou přesné), největší část z nich žije v jihozápadním Myanmaru v oblasti známe jako Rakhinský (nebo také Arakanský) stát. Další skupiny Rohingů žijí například v Bangladéši, Saudské Arábii nebo Pákistánu.
Rohingové se v Myanmaru usazovali především v posledních dvou stoletích. Soužití této muslimské menšiny s buddhistickou většinou tak není historicky dané a bohužel je velmi napjaté. Mezi Rohingy a většinovým obyvatelstvem často dochází k násilí a obě strany se radikalizují. V roce 2018 došlo k dosud největšímu konfliktu, během kterého byly rozpoutány násilnosti vůči Rohingům. Situace eskalovala do takové míry, že zahraniční pozorovatelé označovali násilí páchané na tomto muslimském etniku jako genocidu. Situace donutila statisíce Rohingů k tomu, aby se daly na útěk, což vytvořilo v regionu masivní uprchlickou vlnu.Kdo je to Rohing? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rohing? Lidé, národnost

Uvedený text s definicí slova Rohing můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Interpretace? Pamatujete si definici pojmu Pappardelle? Vzpomněli byste si na význam slova Kondolence? Vzpomněli byste si co znamená slovo VKontaktě?

Klíčová slova: přesný výraz, Rohing, lexikon, pojem, synonymum, wikipedie, význam pojmu, odborný výraz, termín, heslo, význam, informace, vysvětlení, slovo, formulace, etymologie

Pojem Rohing je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Rohing na Google obrázcích

Najít termín Rohing v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Rohing ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Rohing na Google.cz

Najít výraz Rohing ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rohing například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Rohing, definice, vysvětlení pojmu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Rohing? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rohing? Definice pojmu Rohing je v sekci Národnost

Kategorie národnost, černoška, rohing, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než národnost.