Kdo je to?
Kdo je Anastacia? Životopis Anastacia, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Anastacia?

Kdo je Anastacia? Životopis, informace, biografie, hudba

Anastacia Lyn Newton, rozená Newkirk, je americká popová zpěvačka, skladatelka a textařka. Anastacia se narodila v americkém Chicagu do rodiny zpěváka a herečky a měla další dva sourozence (sestra Shawn a bratr Brian). V dětství se s rodiči přestěhovala do New Yorku, kde začala docházet na uměleckou dětskou školu ve čtvrti Manhattan. I přes Crohnovu chorobu se věnovala tanci. Na počátku 90. let začala hrávat v hudebních videoklipech na hudební stanici MTV. Roku 1998 o sobě dala vědět v amatérské pěvecké soutěži na MTV, kde se probojovala až do finále, díky čemuž získala nabídky hned z několika nahrávacích společností.
Debutové album Not That King vydala Anastacia roku 1999. Album se stalo ihned úspěšným a v 8 zemích světa se deska dostala do Top 10. Titulní píseň I’m Outta Love se ve stejném roce stala v Austrálii nejoblíbenější písní. Druhé album s názvem Freak of Nature (2002) nezaznamenalo tak velký úspěch jako její debutové album. Ve stejném roce zazpívala na koncertě společně se Shakirou, Celine Dion a Cher. Rovněž byla vybrána, aby vytvořila hlavní píseň pro Mistrovství světa ve fotbale, které se roku 2002 hrálo v Jižní Koreji. Píseň nesla název Boom. V následujícím roce Anastacia nazpívala hlavní píseň k muzikálu Chicago (2003). Píseň se jmenovala Love Is a Crime.
V té době se zpěvačka léčila z rakoviny prsu. Poté se dala na nahrávání třetího alba s názvem Anastacia, které vyšlo roku 2004. Obsahovala hity jako Left Outside Alone, Sick and Tired, Welcome To My Truth, Heavy on My Heart nebo I Do. Píseň I Do napsala společně se zpěvákem Sonnym Sandovalem ze skupiny P.O.D.
Roku 2005 následovala deska Pieces of a dream s jejími největšími hity a navíc s písněmi Everything Burns a Belong to You (duet se zpěvákem Erosem Ramazzottim). Další studiové album Heavy Rotation vyšlo roku 2008. Další album neslo název It’s a Man’s World (2012). V roce 2013 se ji rakovina prsu vrátila a Anastacia musela podstoupit mastektomii. Po druhém vítězství nad rakovinou nahrála své šesté album Resurrection (2014). Založila také nadaci pro výzkum rakoviny prsu. Doposud poslední album Evolution vydala v roce 2017.
Od roku 2007 je vdaná za bodyguarda Wayna Newtona. Anastacia nemá žádné děti.Kdo je Anastacia? Životopis Anastacia, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Anastacia

Národnost: americká
Datum narození: 17. 9. 1968
Místo narození: Chicago, Illinois, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anastacia s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Geocaching? Znáte pojem Rozvaha? Vzpomněli byste si na význam slova Antiteze? Vzpomenete si na definici slova Emise?

Klíčová slova: život, osobnosti, datum narození, narození, hudba, národnost, osobnost, popis, zajímavosti, Anastacia, wiki, vysvětlení, biografie, informace, kdy se narodila Anastacia?, Anastacia

Pojem Anastacia je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Anastacia v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Anastacia ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anastacia ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Anastacia na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Anastacia na Youtube

Vyhledat pojem Anastacia ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anastacia například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anastacia

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Anastacia? Kdy se narodila Anastacia? Kde se narodila Anastacia? Anastacia patří do kategorie Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Anastacia řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anastacia i v jiné kategorii než je hudba.