Kdo je to?
Kdo je Mary Nótár? Životopis Mary Nótár, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Mary Nótár

Kdo je Mary Nótár? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Mary Nótár, rodným jménem Mária Nótár, přišla na svět 2. července 1985 v maďarském městě Veszprém. Je romského původu a už od útlého věku doprovázela svého otce v jeho kapele. Její seriózní hudební kariéra ale započala až v roce 2002, kdy ji objevil hledač talentů Bodi Guszti.
Ve svých šestnácti letech natočila hned dvě alba, která dostala název Hajnal csillag a Egyszer egy éjszaka. O dva roky později vydala své třetí album Jedes szív, které bylo velmi úspěšné. Dokonce tak úspěšné, že za jeho prodeje Mary získala zlatou desku.
V roce 2005 přišlo účinkování na festivalu romské kultury Roma sztárparáde 2, díky čemuž se stala známou pro širokou veřejnost. K úspěchu ji dopomohla zejména píseň Itt Piros hol a piros. Brzy poté natočila dva duety se synem muže, který ji pro hudební svět objevil Bodiho Gusztiho, Bodim Csabim.
Velký průlom v její kariéře znamenal hit Rázd meg z alba Rumcsaka. Ten má v současné době víc než 32 milionů přehrání.
Mary Nótár posbírala za svou kariéru mnoho ocenění včetně Zambo Jimmy Award a dvou Fonogramů.
Podrobnosti týkající se osobního života Mary Nótár nejsou veřejnosti známy. Soukromí si dobře střeží, a proto není zřejmé, zda je vdaná nebo zda má nějaké potomky. Zejména u romské komunity ale nejen u ní, je Mary považována za jednu z předních zpěvaček současnosti.Kdo je Mary Nótár? Životopis Mary Nótár, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Mary Nótár

Národnost: maďarská, romská
Datum narození: 2. července 1985
Místo narození: Veszprém

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Mary Nótár? s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Hinduismus? Znáte pojem Introverze? Vzpomenete si na definici slova Úmrtnost? Vzpomenete si na definici slova Marmoleum?

Klíčová slova: osobnost, kdy se narodila Mary Nótár?, hudba, lexikon, Mary Nótár, narození, místo narození, osobnosti, popis, kdo je Mary Nótár?, zajímavosti, datum narození, informace, Mary Nótár, národnost, život

Pojem Mary Nótár je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Mary Nótár zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Mary Nótár na Google obrázcích

Hledat frázi Mary Nótár ve Wikislovníku

Hledat pojem Mary Nótár ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mary Nótár ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Mary Nótár na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mary Nótár například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mary Nótár

Nyní již víte Kdo je to Mary Nótár? Kdy se narodila Mary Nótár? Kde se narodila Mary Nótár? Mary Nótár se nachází v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Mary Nótár např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mary Nótár i v jiné kategorii než je hudba.