Kdo je to?
Kdo je Barbora Janatková? Životopis Barbora Janatková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Barbora Janatková

Kdo je Barbora Janatková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Česká herečka Barbora Janatková se narodila do rodiny známého žokeje 11. září 1982. Jejím rodným městem je Dunajská Streda. Ačkoli jsou oba její rodiče původem z Čech, narodila se na Slovensku. Stalo se tak však pouze kvůli tehdejšímu sportovnímu angažmá jejího otce. Její maminkou je herečka Magdalena Dolejšová.
Janatková vystudovala pod vedením Věry Galastíkové, Karla Kříže, Ladislava Mrkvičky a Jaroslavy Adamcové DAMU. Už během studijních let spolupracovala s originálním pohybovým divadlem Veselé skoky. To vzniklo v roce 2004 a poté téměř třináct let fungovalo v prakticky nezměněné sestavě.
Ještě jako studentka si Barbora Janatková zahrála v inscenaci Hledá se muž zn.: Bohatý! V Divadle na Fidlovačce.
Mezi roky 2006 a 2009 působila v Městském divadle Kladno, odešla jen kvůli nástupu na rodičovskou dovolenou. Z té se však do stálého angažmá už nevrátila ale až do roku 2017 byla na volné noze. V tomto období ji mohli diváci vidět například v Divadle pod Palmovkou, v Městských divadlech pražských nebo v Národním divadle.
Nějakou dobu také vyučovala step na DAMU a konzervatoři Jaroslava Ježka a působila jako lektorka pilates.
Po osmi letech na volné noze ale znovu upřednostnila jistotu a vrátila se do angažmá v Městském divadle Kladno.
Přestože na kontě zatím nemá žádnou filmovou roli, zazářila už v několika oblíbených seriálech. V roce 2010 začínala s Přešlapy a v podobné době se začala vysílat i Ordinace v růžové zahradě, která pro Janatkovou představovala také velký zlom v herecké kariéře.
O čtyři roky později se objevila v dramatické sérii Život a doba soudce A. K. s Davidem Švehlíkem v hlavní roli. V roce 2017 dostala možnost zahrát si v kriminálním seriálu Policie Modrava, později se mihla také ve Specialistech, Modrém kódu a Šéfce.
V minulosti tvořila pár s hercem a moderátorem Petrem Vondráčkem, jemuž porodila i dceru. Vztah však nevydržel a v polovině roku 2018 se herci rozešli. Vondráček si potom začal s bývalou finalistkou Superstar Šárkou Vaňkovou. V současné době má i Janatková nový vztah. Randí s hvězdou Stardance Michalem Padevětem.Kdo je Barbora Janatková? Životopis Barbora Janatková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Barbora Janatková

Národnost: česká
Datum narození: 11. září 1982
Místo narození: Dunajská Streda

Tento text (Barbora Janatková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Aikido? Víte co je Hurikán? Vzpomněli byste si co označuje výraz Promlčený dluh? Vzpomněli byste si co označuje výraz Daňový rezident?

Klíčová slova: místo narození, národnost, herectví, kdo je Barbora Janatková?, biografie, zajímavosti, datum narození, herectví, vysvětlení, kde se narodila Barbora Janatková?, život, wiki, Barbora Janatková, životopis, informace, popis

Pojem Barbora Janatková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Barbora Janatková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Barbora Janatková ve Wikipedii

Zkusit najít Barbora Janatková ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Barbora Janatková ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Barbora Janatková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Barbora Janatková například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Barbora Janatková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Barbora Janatková? Kdy se narodila Barbora Janatková? Kde se narodila Barbora Janatková? Barbora Janatková patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, klapka film, barbora Janatková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Barbora Janatková například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barbora Janatková i v jiné kategorii než je herectví.