Kdo je to?
Kdo je Vašo Patejdl? Životopis Vašo Patejdl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Vašo Patejdl

Kdo je Vašo Patejdl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Vašo Václav Patejdl je český zpěvák, skladatel, textař a jedním ze zakládajících členů slovenské kapely Elán. Patejdl se narodil v Karlových Varech. Jeho matka pocházela ze Slovenska a když měl Vašo pět let, přestěhovali se do Bratislavy. Hudba ho zajímala již na základní škole a spolu s Jožo Rážem založili kapelu Elán (1968). Po střední škole začal Patejdl studovat skladbu a kompozici na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Po studiu se začal věnovat kapele Elán. Roku 1980 získala kapela Elán cenu Stříbrná Bratislavská lyra za píseň Kaskadér, kterou Patejdl složil. Stejnou cenu získal v roce 1985 za skladbu Chlapčenský úsmev. V Elánu hrál do roku 1985, kdy se rozhodl pro sólovou kariéru.
Během své sólové dráhy vydal Vašo Patejdl celkem 9 alb s názvy Chlapčenský úsmev (1986), We Don’t Fall (1987), Lov a City (1987), Mon amour (1989), You still are you (1989), Dlhá cesta (1990), Labrint světa (1991), Spovedal ma zo spomienok (1997) a Do očí (2004).
Vašo Patejdl je také tvůrcem písně Po schodoch od zpěváka Richarda Müllera. Složil hudbu pro filmy Fontána pre Zuzanu 1, 2, 3 nebo Sedmero krkavců z roku 2015 (nominace na Český lev 2015).
V českých rádiích se pravidelně objevuje jeho hudební pořad Sme tu.Kdo je Vašo Patejdl? Životopis Vašo Patejdl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Vašo Patejdl

Národnost: slovenská
Datum narození: 10. 10. 1954
Místo narození: Karlovy Vary, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Vašo Patejdl? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Škrobová moučka? Víte co je Duální ekonomika? Víte co je Fortifikace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Script?

Klíčová slova: wiki, informace, život, popis, datum narození, vysvětlení, kdy se narodil Vašo Patejdl?, Vašo Patejdl, hudba, životopis, biografie, kde se narodil Vašo Patejdl?, wikipedie, hudba, zajímavosti, osobnost

Pojem Vašo Patejdl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Vašo Patejdl ve Wikipedii

Najít slovo Vašo Patejdl na Google.cz

Vyhledat pojem Vašo Patejdl ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Vašo Patejdl ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Vašo Patejdl ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vašo Patejdl například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Vašo Patejdl? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Vašo Patejdl? Kdy se narodil Vašo Patejdl? Kde se narodil Vašo Patejdl? Vašo Patejdl je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Vašo Patejdl dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vašo Patejdl i v jiné kategorii než je hudba.