Kdo je to?
Kdo je Vašo Patejdl? Životopis Vašo Patejdl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Vašo Patejdl?

Kdo je Vašo Patejdl? Životopis, informace, biografie, hudba

Vašo Václav Patejdl je český zpěvák, skladatel, textař a jedním ze zakládajících členů slovenské kapely Elán. Patejdl se narodil v Karlových Varech. Jeho matka pocházela ze Slovenska a když měl Vašo pět let, přestěhovali se do Bratislavy. Hudba ho zajímala již na základní škole a spolu s Jožo Rážem založili kapelu Elán (1968). Po střední škole začal Patejdl studovat skladbu a kompozici na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Po studiu se začal věnovat kapele Elán. Roku 1980 získala kapela Elán cenu Stříbrná Bratislavská lyra za píseň Kaskadér, kterou Patejdl složil. Stejnou cenu získal v roce 1985 za skladbu Chlapčenský úsmev. V Elánu hrál do roku 1985, kdy se rozhodl pro sólovou kariéru.
Během své sólové dráhy vydal Vašo Patejdl celkem 9 alb s názvy Chlapčenský úsmev (1986), We Don’t Fall (1987), Lov a City (1987), Mon amour (1989), You still are you (1989), Dlhá cesta (1990), Labrint světa (1991), Spovedal ma zo spomienok (1997) a Do očí (2004).
Vašo Patejdl je také tvůrcem písně Po schodoch od zpěváka Richarda Müllera. Složil hudbu pro filmy Fontána pre Zuzanu 1, 2, 3 nebo Sedmero krkavců z roku 2015 (nominace na Český lev 2015).
V českých rádiích se pravidelně objevuje jeho hudební pořad Sme tu.Kdo je Vašo Patejdl? Životopis Vašo Patejdl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Vašo Patejdl

Národnost: slovenská
Datum narození: 10. 10. 1954
Místo narození: Karlovy Vary, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vašo Patejdl sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Flame war? Víte co je Markýza? Víte co je Xylitol? Vzpomněli byste si co označuje výraz Úvaha?

Klíčová slova: osobnost, hudba, kde se narodil Vašo Patejdl?, život, narození, vysvětlení, biografie, lexikon, hudba, wikipedie, osobnosti, zajímavosti, datum narození, kdy se narodil Vašo Patejdl?, životopis, Vašo Patejdl

Pojem Vašo Patejdl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Vašo Patejdl v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Vašo Patejdl na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Vašo Patejdl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Vašo Patejdl ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Vašo Patejdl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Vašo Patejdl ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vašo Patejdl například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vašo Patejdl

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Vašo Patejdl? Kdy se narodil Vašo Patejdl? Kde se narodil Vašo Patejdl? Vašo Patejdl patří do kategorie Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Vašo Patejdl např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vašo Patejdl i v jiné kategorii než je hudba.