Kdo je to?
Kdo byla Jana Nováková? Životopis Jana Nováková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jana Nováková

Kdo byla Jana Nováková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Československá herečka Jana Nováková se narodila 25. září 1948 v Praze. Již od raného dětství se věnovala baletu, tenisové hře, golfu či jezdectví. Zároveň však také jezdila na vodních lyžích a psala básně pod vedením Františka Hrubína. Původně měla být lékařkou, přihlásila se ale na kurz pro manekýnky, což její profesní dráhu obrátilo jiným směrem.
Zúčastnila se soutěže Miss Film 66, kde skončila druhá, a okamžitě si jí všimly fotografové a další lidé z módního průmyslu. Před kamerou se poprvé objevila v sedmnácti letech ve snímku O slavnostech a hostech.
Ještě v roce 1966 si zahrála i v rodinné kriminálce Martin a devět bláznů, v hudební komedii Fantom Morrisvillu a komediálním muzikálu Dáma na kolejích, v němž hlavní roli ztvárnila Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý.
O rok později mohli diváci Novákovou vidět v romantické hudební komedii Ta naše písnička česká, která vznikla v režii Zdeňka Podskalského st., a v níž si hlavní role zahráli Jiřina Bohdalová, Pavlína Filipovská, Miloš Kopecký, Waldemar Matuška, Václav Neckář, Josef Zíma a další.
V roce 1968 zvládla Jana Novotná v tehdejším Československu natočit válečné drama Nebeští jezdci. Tento snímek je zasazen do prostředí druhé světové války a zabývá se osudy letců RAF. Tento snímek se do dnes těší velké oblibě. Na portálu CSFD.cz má dokonce 85 %, čímž se stává 207. nejlepším filmem. Jana zde ztvárnila roli anglické dívky Patricie Watkinsonové.
V této době se provdala za německého obchodníka Eugena Grubera a odjela po jeho boku do Německa. Zde natočila další dva snímky. Prvním z nich bylo krimi Einer fehlt beim Kurkonzert, druhým komedie Bengelchen liebt kreuz und quer.
Janin život předčasně vyhasl 3. prosince 1968 v Mnichově. Ve věku pouhých dvaceti let ji zastřelil její o pětačtyřicet let starší manžel. Důvodem pro vraždu byla zřejmě jeho žárlivost. Eugen Gruber poté sám spáchal sebevraždu.Kdo byla Jana Nováková? Životopis Jana Nováková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jana Nováková

Národnost: česká
Datum narození: 25. září 1948
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 3. prosince 1968

Popis osobnosti Jana Nováková můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Toner? Vzpomněli byste si na význam slova Halloween? Znáte definici termínu Federace? Znáte definici termínu Open Office?

Klíčová slova: kdo je Jana Nováková?, národnost, národnost, herectví, kdo to je, herectví, popis, vysvětlení, Jana Nováková, život, datum úmrtí, místo narození, narození, zajímavosti, informace, nežijící

Pojem Jana Nováková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Jana Nováková ve Wikipedii

Zkusit najít termín Jana Nováková ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jana Nováková ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Jana Nováková na Google obrázcích

Vyhledat pojem Jana Nováková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Nováková například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jana Nováková

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byla Jana Nováková? Kdy se narodila Jana Nováková? Kde se narodila Jana Nováková? Kdy zemřela Jana Nováková? Jana Nováková se nachází v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Jana Nováková řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Nováková i v jiné kategorii než je herectví.