Kdo je to?
Kdo je Jan Blatný? Životopis Jan Blatný, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jan Blatný?

Kdo je Jan Blatný? Životopis, informace, biografie, politici

Jan Blatný je aktuálně ministrem zdravotnictví České republiky. Do funkce nastoupil v říjnu 2020, kdy vystřídal svého předchůdce Romana Prymulu. Ten musel rezignovat poté, co se provalilo, že sám porušuje vládní protikoronavirová opatření účastí na tajné schůzce v zavřené kavárně na Vyšehradě v nočních hodinách.
Blatný vystudoval pediatrii na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Na téže fakultě také později přednášel. Jako lékař se věnuje neonkologické hematologii. Nejprve pracoval jako lékař v Dětské fakultní nemocnici Brno, krátce působil v nemocnici v irském Dublinu a po návratu v roce 2008 se stal primářem Oddělení dětské hematologie a biochemie ve Fakultní nemocnici Brno. Od začátku roku 2020 tam zastával také pozici náměstka. Blatný je ženatý a je otcem tří dětí.
29. 10. 2020 byl jmenován do ministerské funkce. Blatný je nestraníkem za hnutí ANO. Je nutno podotknout, že se jí ujal v nelehké době pandemie onemocnění covid 19, přesto je jeho působení ve funkci dosud hodnocené spíše negativně. Krátce po nástupu Blatný například lhal o tom, že nepodepsal petici spolku Milion chvilek požadující rezignaci premiéra Andreje Babiše, což bylo brzy jednoznačně vyvráceno. K dobru mu lze určitě přičíst, že nechal zpětně zveřejnit data týkající se pandemie, podle nichž vláda rozhodovala o protiepidemických opatřeních. Blatný též představil tabulku PES (zkratka z Protiepidemický systém), která měla obyvatelům České republiky přehledně ukazovat, jaká opatření budou podle aktuální situace v platnosti. Ve skutečnosti vláda tento systém různě "ohýbala" a nikdy se jím de facto neřídila. Některá zaváděná opatření v něm nebyla uvedená, jiná byla "přizpůsobena" různým výjimkám apod.
Sporných výroků pronesl ministr Blatný více. Jako politik nepůsobí příliš důvěryhodně, ostatně jako celá vláda. Situace ohledně covidu je nadále kritická a neustále se vlivem tzv. britské mutace koronaviru zhoršuje. Sám Blatný prohlásil, že nařízená opatření nefungují. Přesto je chce dále zpřísňovat. Na tiskových konferencích působí bezradně a rezignovaně.Kdo je Jan Blatný? Životopis Jan Blatný, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Jan Blatný

Národnost: česká
Datum narození: 24. 3. 1970
Místo narození: Prostějov

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Blatný? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo SOLUS? Znáte definici termínu Floskule? Víte, co je to Luxfera? Pamatujete si definici pojmu Sumó?

Klíčová slova: popis, život, wikipedie, kde se narodil Jan Blatný?, lexikon, informace, životopis, datum narození, Jan Blatný, kdy se narodil Jan Blatný?, místo narození, wiki, kdo je Jan Blatný?, politici, osobnosti, biografie

Pojem Jan Blatný je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Jan Blatný ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Jan Blatný ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Jan Blatný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Jan Blatný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Blatný například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jan Blatný?

Právě jste zjistili Kdo je to Jan Blatný? Kdy se narodil Jan Blatný? Kde se narodil Jan Blatný? Jan Blatný se nachází v kategorii Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Jan Blatný dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Blatný i v jiné kategorii než je politici.