Kdo je to?
Kdo je to Ennio Morricone? Životopis Ennio Morricone, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ennio Morricone?

Kdo je to Ennio Morricone? Stručný životopis

Ennio Morricone je proslulý hudební skladatel a dirigent. Věnuje se vážné i populární hudbě, proslavil se zvláště filmovou hudbou. Je autorem hudby přes 500 filmů a TV seriálů. Nejznámější jsou jeho westernové melodie (hudba k 30 filmům), z nichž klasikou se stal film Tenkrát na Západě.
Jeho hudba vyniká úsporností stylu a používáním méně obvyklých zvuků. Ennio Morricone se ve své tvorbě řídí zásadou, že každý přirozený zvuk může být hudbou. K velmi úspěšným melodiím poslední doby patří hudba k filmům Neúplatní nebo Misie.Kdo je to Ennio Morricone? Životopis Ennio Morricone, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Ennio Morricone

Národnost: italská
Datum narození: 10. listopadu 1928
Místo narození: Řím

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ennio Morricone sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ischias? Znáte termín Křest? Vzpomněli byste si co znamená slovo Microsoft Access? Víte, co je to Router?

Klíčová slova: etymologie, synonymum, popis, popis, pojem, význam pojmu, význam, co je to Ennio Morricone?, wiki, odborný výraz, termín, definice, informace, význam slova, vysvětlení, slovo

Pojem Ennio Morricone je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ennio Morricone doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Ennio Morricone ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ennio Morricone ve Wikimedia Commons

Najít výraz Ennio Morricone ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Ennio Morricone v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ennio Morricone například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ennio Morricone

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Ennio Morricone? Kdo to byl Ennio Morricone? Kdy se narodil Ennio Morricone? Kde se narodil Ennio Morricone? Ennio Morricone se nachází v sekci hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Ennio Morricone např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ennio Morricone i v jiné kategorii než je hudba.