Kdo je to?
Kdo je Ennio Morricone? Životopis Ennio Morricone, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ennio Morricone

Kdo je Ennio Morricone? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ennio Morricone je proslulý hudební skladatel a dirigent. Věnuje se vážné i populární hudbě, proslavil se zvláště filmovou hudbou. Je autorem hudby přes 500 filmů a TV seriálů. Nejznámější jsou jeho westernové melodie (hudba k 30 filmům), z nichž klasikou se stal film Tenkrát na Západě.
Jeho hudba vyniká úsporností stylu a používáním méně obvyklých zvuků. Ennio Morricone se ve své tvorbě řídí zásadou, že každý přirozený zvuk může být hudbou. K velmi úspěšným melodiím poslední doby patří hudba k filmům Neúplatní nebo Misie.Kdo je Ennio Morricone? Životopis Ennio Morricone, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Ennio Morricone

Národnost: italská
Datum narození: 10. listopadu 1928
Místo narození: Řím

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ennio Morricone s jinými lidmina internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova ZPS? Vzpomenete si na definici slova Kaki? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mediální výchova? Vzpomněli byste si na význam slova Znárodnění?

Klíčová slova: osobnosti, kde se narodil Ennio Morricone?, hudba, narození, vysvětlení, Ennio Morricone, zajímavosti, wiki, datum narození, kdy se narodil Ennio Morricone?, lexikon, osobnost, biografie, místo narození, informace, popis

Pojem Ennio Morricone je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ennio Morricone v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Ennio Morricone na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Ennio Morricone ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Ennio Morricone ve Wikislovníku

Hledat výraz Ennio Morricone ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Ennio Morricone ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ennio Morricone například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ennio Morricone

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Ennio Morricone? Kdy se narodil Ennio Morricone? Kde se narodil Ennio Morricone? Ennio Morricone se nachází v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Ennio Morricone řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ennio Morricone i v jiné kategorii než je hudba.