Kdo je to?
Kdo je to Ennio Morricone? Životopis Ennio Morricone, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ennio Morricone?

Kdo je to Ennio Morricone? Stručný životopis

Ennio Morricone je proslulý hudební skladatel a dirigent. Věnuje se vážné i populární hudbě, proslavil se zvláště filmovou hudbou. Je autorem hudby přes 500 filmů a TV seriálů. Nejznámější jsou jeho westernové melodie (hudba k 30 filmům), z nichž klasikou se stal film Tenkrát na Západě.
Jeho hudba vyniká úsporností stylu a používáním méně obvyklých zvuků. Ennio Morricone se ve své tvorbě řídí zásadou, že každý přirozený zvuk může být hudbou. K velmi úspěšným melodiím poslední doby patří hudba k filmům Neúplatní nebo Misie.Kdo je to Ennio Morricone? Životopis Ennio Morricone, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Ennio Morricone

Národnost: italská
Datum narození: 10. listopadu 1928
Místo narození: Řím

Sdílejte tuto stránku s osobností Ennio Morricone s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ischias? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kiteboarding? Vzpomněli byste si co znamená slovo Microsoft Access? Víte co je Tumor?

Klíčová slova: hudba, odborný výraz, wiki, heslo, synonymum, vysvětlení, původ slova, význam pojmu, význam, Ennio Morricone, přesný význam, lexikon, informace, kdo to je, přesný výraz, termín

Pojem Ennio Morricone je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít slovo Ennio Morricone ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ennio Morricone ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Ennio Morricone v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Ennio Morricone ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ennio Morricone například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Ennio Morricone?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ennio Morricone? Kdo to byl Ennio Morricone? Kdy se narodil Ennio Morricone? Kde se narodil Ennio Morricone? Ennio Morricone je v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Ennio Morricone například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ennio Morricone i v jiné kategorii než je hudba.