Kdo je to?
Kdo je to Dalajláma? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dalajláma? Lidé, panovníci

Kdo je to Dalajláma?

Jaký je význam slova Dalajláma? Co to znamená?

Dalajláma je politický a světský vůdce Tibeťanů. Každý dalajláma je považován za převtělení svého předchůdce. Současný 14. dalajláma se jmenuje Tändzin Gjamccho. Od roku 1959 žije v exilu v Dharamsale v Indii, protože Tibet je od roku 1959 okupován Čínou. Ve světě je dalajláma známý jako bojovník za mír. Přítelil se např. s Václavem Havlem.Kdo je to Dalajláma? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dalajláma? Lidé, panovníci

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dalajláma s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Zdraví? Vzpomněli byste si co označuje výraz Švédská bedna? Vzpomněli byste si co označuje výraz Podmět? Znáte termín Premiéra?

Klíčová slova: vysvětlení, popis, definice, co znamená, panovníci, panovníci, heslo, formulace, přesný výraz, pojem, význam, Dalajláma, wiki, synonymum, původ slova, odborný výraz

Pojem Dalajláma je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Dalajláma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Dalajláma ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Dalajláma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Dalajláma ve Wikipedii

Hledat termín Dalajláma ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dalajláma například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Dalajláma, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Dalajláma? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dalajláma? Definice pojmu Dalajláma patří do sekce Panovníci

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace výraz, text, termín, pojem řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Panovníci).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.