Kdo je to?
Kdo je to, byl Dalajláma? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dalajláma? Lidé, panovníci

Kdo je to Dalajláma?

Jaký je význam slova Dalajláma? Co to znamená?

Dalajláma je politický a světský vůdce Tibeťanů. Každý dalajláma je považován za převtělení svého předchůdce. Současný 14. dalajláma se jmenuje Tändzin Gjamccho. Od roku 1959 žije v exilu v Dharamsale v Indii, protože Tibet je od roku 1959 okupován Čínou. Ve světě je dalajláma známý jako bojovník za mír. Přítelil se např. s Václavem Havlem.Kdo je to, byl Dalajláma? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dalajláma? Lidé, panovníci

Definici slova Dalajláma můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Zákon? Víte, co je to Bubble tea? Vzpomněli byste si co označuje výraz Montessori? Rozumíte pojmu Jezero?

Klíčová slova: lexikon, popis, odborný výraz, význam slova, přesný význam, definice, informace, pojem, co je to Dalajláma?, kdo to je, heslo, Dalajláma, význam pojmu, přesný výraz, původ slova, popis

Pojem Dalajláma je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Dalajláma lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Dalajláma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Dalajláma v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Dalajláma ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Dalajláma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dalajláma například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Dalajláma

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Dalajláma? Kdo to byl Dalajláma? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dalajláma? Definice pojmu Dalajláma patří do sekce panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, termín kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci panovníci.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.