Kdo je to?
Kdo je Vanessa Paradis? Životopis Vanessa Paradis, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Vanessa Paradis

Kdo je Vanessa Paradis? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Vanessa Paradis je francouzská zpěvačka, herečka a modelka.
Ve světě showbyznysu se pohybovala už od dětství. Svůj první hit nahrála ve 14 letech, jednalo se o singl Joe le taxi.
V roce 1988, tedy v 15 letech, vydala své debutové a poměrně úspěšné album M&J, v roce 1990 pak následovalo album Variations sur le même t’aime. V roce 1992 vydala album Vanessa Paradis, produkované Lenny Kravitzem, o dva roky později potom vyšla deska Live. V dalších letech pravidelně představovala další alba: Bliss (2000), Divinidylle (2007), Love Songs (2013) a Les Sources (2018).
Spolu s hudební kariérou však Vanessa Paradis rozvíjela i herecké umění a podařilo se jí prorazit i v této branži. Debutovala v roce 1989 v romantickém dramatu Sňatek bez domova a svým výkonem zaujala natolik, že za tuto roli získala prestižní cenu César. Následovala hlavní úloha ve snímku Elisa (1995), kdy hrála po boku Gérarda Depardieua. V roce 1999 se představila v Dívce na mostě. V novém tisíciletí ji potom diváci mohli vidět například v romantické komedii (K)lamač srdcí, dramatu Café de Flore (2011) nebo snímku Dům v Bretani (2012).
Je tváří značky Chanel.
Mezi její bývalé partnery patří například hudebník Lenny Kravitz nebo známý herec Johny Depp.Kdo je Vanessa Paradis? Životopis Vanessa Paradis, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Vanessa Paradis

Národnost: francouzská
Datum narození: 22. prosince 1972
Místo narození: Saint-Maur-des-Fossés, Francie

Sdílejte tuto stránku s osobností Vanessa Paradis s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Inline hokej? Víte, co je to Manipulace? Vzpomenete si na definici slova Busta? Rozumíte pojmu Právo šaría?

Klíčová slova: životopis, wikipedie, informace, vysvětlení, zajímavosti, osobnost, národnost, život, wiki, Vanessa Paradis, kde se narodila Vanessa Paradis?, Vanessa Paradis, místo narození, biografie, hudba, popis

Pojem Vanessa Paradis je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Vanessa Paradis ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Vanessa Paradis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Vanessa Paradis ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Vanessa Paradis na Google obrázcích

Hledat slovo Vanessa Paradis ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vanessa Paradis například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Vanessa Paradis? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Vanessa Paradis? Kdy se narodila Vanessa Paradis? Kde se narodila Vanessa Paradis? Vanessa Paradis patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, růžová kytara, vanessa Paradis, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Vanessa Paradis třeba v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vanessa Paradis i v jiné kategorii než je hudba.