Kdo je to?
Kdo je Vanessa Paradis? Životopis Vanessa Paradis, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Vanessa Paradis

Kdo je Vanessa Paradis? Životopis, informace, biografie, hudba

Vanessa Paradis je francouzská zpěvačka, herečka a modelka.
Ve světě showbyznysu se pohybovala už od dětství. Svůj první hit nahrála ve 14 letech, jednalo se o singl Joe le taxi.
V roce 1988, tedy v 15 letech, vydala své debutové a poměrně úspěšné album M&J, v roce 1990 pak následovalo album Variations sur le même t’aime. V roce 1992 vydala album Vanessa Paradis, produkované Lenny Kravitzem, o dva roky později potom vyšla deska Live. V dalších letech pravidelně představovala další alba: Bliss (2000), Divinidylle (2007), Love Songs (2013) a Les Sources (2018).
Spolu s hudební kariérou však Vanessa Paradis rozvíjela i herecké umění a podařilo se jí prorazit i v této branži. Debutovala v roce 1989 v romantickém dramatu Sňatek bez domova a svým výkonem zaujala natolik, že za tuto roli získala prestižní cenu César. Následovala hlavní úloha ve snímku Elisa (1995), kdy hrála po boku Gérarda Depardieua. V roce 1999 se představila v Dívce na mostě. V novém tisíciletí ji potom diváci mohli vidět například v romantické komedii (K)lamač srdcí, dramatu Café de Flore (2011) nebo snímku Dům v Bretani (2012).
Je tváří značky Chanel.
Mezi její bývalé partnery patří například hudebník Lenny Kravitz nebo známý herec Johny Depp.Kdo je Vanessa Paradis? Životopis Vanessa Paradis, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Vanessa Paradis

Národnost: francouzská
Datum narození: 22. prosince 1972
Místo narození: Saint-Maur-des-Fossés, Francie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Vanessa Paradis? s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Korfbal? Znáte definici termínu OT? Vzpomenete si na definici slova Babyka? Pamatujete si definici pojmu Parlament?

Klíčová slova: osobnost, datum narození, Vanessa Paradis, hudba, popis, kdo je Vanessa Paradis?, národnost, biografie, zajímavosti, narození, wiki, Vanessa Paradis, kde se narodila Vanessa Paradis?, wikipedie, osobnosti, kdy se narodila Vanessa Paradis?

Pojem Vanessa Paradis je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Vanessa Paradis

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vanessa Paradis ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Vanessa Paradis na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Vanessa Paradis ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Vanessa Paradis ve Wikipedii

Hledat slovo Vanessa Paradis na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vanessa Paradis například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Vanessa Paradis?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vanessa Paradis? Kdy se narodila Vanessa Paradis? Kde se narodila Vanessa Paradis? Vanessa Paradis se nachází v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Vanessa Paradis například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vanessa Paradis i v jiné kategorii než je hudba.