Kdo je to?
Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Kdo je to Charón?

Jaký je význam slova Charón? Co to znamená?

Charón je postava z pozdějších řeckých bájí. Zobrazován a popisován je jako obhroublý a nepříjemný vyhublý starý muž, který převáží mrtvé přes řeku Léthé do podsvětí a nikdy zpátky. Za tuto službu pohřbeným zemřelým požadoval peníz, takže Řekové vybavovali své mrtvé mincí,. Tou si měli převoz zaplatit. Za výjimku, kterou učinil Charón u Hérakla, musel strávit celý rok v okovech.
Jinou možností zobrazení je podoba démona ozbrojeného sekyrou, kladivem či veslem. Charón měl být synem boha tmy a bohyně noci. Jeho podobu lze nalézt na náhrobcích a pohřebních nádobách a na pozdějších obrazech z období renesance a baroka. Postava převozníka do říše mrtvých se často objevuje i v literatuře.Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Definici slova Charón můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Intrastat? Vzpomněli byste si na význam slova Kompetenční žaloba? Víte co je Crossfit? Znáte definici termínu Niacin?

Klíčová slova: Charón, pojem, etymologie, přesný význam, wiki, náboženství, význam pojmu, popis, slovo, definice, lexikon, popis, vysvětlení, význam, termín, co znamená

Pojem Charón je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Charón na Google.cz

Zkusit najít slovo Charón ve vyhledávači Yandex

Najít termín Charón ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Charón ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Charón například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Charón, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Charón? Kdo to byl Charón? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Charón? Definice pojmu Charón se nachází v sekci náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat pojem, text, definici, dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?