Kdo je to?
Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Kdo je to Charón?

Jaký je význam slova Charón? Co to znamená?

Charón je postava z pozdějších řeckých bájí. Zobrazován a popisován je jako obhroublý a nepříjemný vyhublý starý muž, který převáží mrtvé přes řeku Léthé do podsvětí a nikdy zpátky. Za tuto službu pohřbeným zemřelým požadoval peníz, takže Řekové vybavovali své mrtvé mincí,. Tou si měli převoz zaplatit. Za výjimku, kterou učinil Charón u Hérakla, musel strávit celý rok v okovech.
Jinou možností zobrazení je podoba démona ozbrojeného sekyrou, kladivem či veslem. Charón měl být synem boha tmy a bohyně noci. Jeho podobu lze nalézt na náhrobcích a pohřebních nádobách a na pozdějších obrazech z období renesance a baroka. Postava převozníka do říše mrtvých se často objevuje i v literatuře.Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Líbí se vám definice kdo je to Charón? Pak se podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Intrastat? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mgr? Víte co je Crossfit? Víte co je Nepasterizované pivo?

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, přesný význam, odborný výraz, co je to Charón?, kdo je Charón?, význam pojmu, co znamená, informace, Charón, popis, heslo, popis, synonymum, pojem, význam slova

Pojem Charón je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Charón v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Charón ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Charón ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Charón ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Charón například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Charón? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Charón? Kdo to byl Charón? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Charón? Definice pojmu Charón je v sekci náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Charón i v jiné kategorii než v náboženství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?