Kdo je to?
Kdo je to Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Charón? Lidé, náboženství

Charón

Jaký je význam slova Charón? Co to znamená?

Charón je postava z pozdějších řeckých bájí. Zobrazován a popisován je jako obhroublý a nepříjemný vyhublý starý muž, který převáží mrtvé přes řeku Léthé do podsvětí a nikdy zpátky. Za tuto službu pohřbeným zemřelým požadoval peníz, takže Řekové vybavovali své mrtvé mincí,. Tou si měli převoz zaplatit. Za výjimku, kterou učinil Charón u Hérakla, musel strávit celý rok v okovech.
Jinou možností zobrazení je podoba démona ozbrojeného sekyrou, kladivem či veslem. Charón měl být synem boha tmy a bohyně noci. Jeho podobu lze nalézt na náhrobcích a pohřebních nádobách a na pozdějších obrazech z období renesance a baroka. Postava převozníka do říše mrtvých se často objevuje i v literatuře.Kdo je to Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Charón? Lidé, náboženství

Líbí se vám definice kdo je to Charón? Pak se podělte s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Poezie? Znáte definici termínu Relikviář? Víte co je Diskvalifikace? Pamatujete si definici pojmu Bazální stimulace?

Klíčová slova: přesný význam, význam, wiki, co znamená, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, wikipedie, náboženství, synonymum, Charón, pojem, původ slova, heslo, slovo

Pojem Charón je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Charón ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Charón na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charón ve Wikimedia Commons

Najít pojem Charón ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Charón ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Charón například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Charón

Právě jste zjistili Kdo je to Charón? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Charón? Definice pojmu Charón je v kategorii Náboženství

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace pojem, výraz,termín, heslo dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?