Kdo je to?
Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Kdo je to Charón?

Jaký je význam slova Charón? Co to znamená?

Charón je postava z pozdějších řeckých bájí. Zobrazován a popisován je jako obhroublý a nepříjemný vyhublý starý muž, který převáží mrtvé přes řeku Léthé do podsvětí a nikdy zpátky. Za tuto službu pohřbeným zemřelým požadoval peníz, takže Řekové vybavovali své mrtvé mincí,. Tou si měli převoz zaplatit. Za výjimku, kterou učinil Charón u Hérakla, musel strávit celý rok v okovech.
Jinou možností zobrazení je podoba démona ozbrojeného sekyrou, kladivem či veslem. Charón měl být synem boha tmy a bohyně noci. Jeho podobu lze nalézt na náhrobcích a pohřebních nádobách a na pozdějších obrazech z období renesance a baroka. Postava převozníka do říše mrtvých se často objevuje i v literatuře.Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Tento text (Charón) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Intrastat? Rozumíte pojmu Galangal? Víte co je Crossfit? Znáte pojem Akcent?

Klíčová slova: náboženství, vysvětlení, heslo, význam, synonymum, lexikon, odborný výraz, slovo, přesný výraz, pojem, kdo je Charón?, etymologie, co znamená, formulace, popis, přesný význam

Pojem Charón je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Charón na Youtube

Hledat slovo Charón v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Charón ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Charón ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Charón například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Charón

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Charón? Kdo to byl Charón? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Charón? Definice pojmu Charón je v kategorii náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Charón i v jiné sekci než v náboženství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?