Kdo je to?
Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Kdo je to Charón?

Jaký je význam slova Charón? Co to znamená?

Charón je postava z pozdějších řeckých bájí. Zobrazován a popisován je jako obhroublý a nepříjemný vyhublý starý muž, který převáží mrtvé přes řeku Léthé do podsvětí a nikdy zpátky. Za tuto službu pohřbeným zemřelým požadoval peníz, takže Řekové vybavovali své mrtvé mincí,. Tou si měli převoz zaplatit. Za výjimku, kterou učinil Charón u Hérakla, musel strávit celý rok v okovech.
Jinou možností zobrazení je podoba démona ozbrojeného sekyrou, kladivem či veslem. Charón měl být synem boha tmy a bohyně noci. Jeho podobu lze nalézt na náhrobcích a pohřebních nádobách a na pozdějších obrazech z období renesance a baroka. Postava převozníka do říše mrtvých se často objevuje i v literatuře.Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Charón s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Vrubopis? Pamatujete si definici pojmu Fantasy? Víte co je Engelova křivka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Embolie?

Klíčová slova: termín, význam slova, synonymum, informace, pojem, kdo je Charón?, co je to Charón?, lexikon, náboženství, původ slova, slovo, odborný výraz, význam pojmu, popis, co znamená, definice

Pojem Charón je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat slovo Charón v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Charón ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Charón na Youtube

Najít heslo Charón na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Charón například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Charón

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Charón? Kdo to byl Charón? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Charón? Definice pojmu Charón je v kategorii náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít výraz, definici, slovo, termín kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie náboženství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?