Kdo je to?
Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Kdo je to Charón?

Jaký je význam slova Charón? Co to znamená?

Charón je postava z pozdějších řeckých bájí. Zobrazován a popisován je jako obhroublý a nepříjemný vyhublý starý muž, který převáží mrtvé přes řeku Léthé do podsvětí a nikdy zpátky. Za tuto službu pohřbeným zemřelým požadoval peníz, takže Řekové vybavovali své mrtvé mincí,. Tou si měli převoz zaplatit. Za výjimku, kterou učinil Charón u Hérakla, musel strávit celý rok v okovech.
Jinou možností zobrazení je podoba démona ozbrojeného sekyrou, kladivem či veslem. Charón měl být synem boha tmy a bohyně noci. Jeho podobu lze nalézt na náhrobcích a pohřebních nádobách a na pozdějších obrazech z období renesance a baroka. Postava převozníka do říše mrtvých se často objevuje i v literatuře.Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Charón? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova BMI? Víte, co je to Elastan? Víte co je Hoax? Rozumíte pojmu Rozeta?

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, náboženství, původ slova, kdo je Charón?, co je to Charón?, lexikon, popis, význam pojmu, etymologie, popis, význam slova, formulace, slovo, kdo to je, vysvětlení

Pojem Charón je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Charón

Vyhledat výraz Charón na Google.cz

Hledat výraz Charón ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charón ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Charón ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Charón například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Charón, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Charón? Kdo to byl Charón? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Charón? Definice pojmu Charón je v kategorii náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat pojem, definici, text, výraz řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Charón i jinde než v sekci než v náboženství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?