Kdo je to?
Kdo je Jeff Bridges? Životopis Jeff Bridges, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jeff Bridges

Kdo je Jeff Bridges? Životopis, informace, biografie, herectví

Jeff Bridges je americký herec.
Pocházel z herecké rodiny a filmu se věnoval doslova od batolecího věku.
Možná proto není divu, že hned první Bridgesova velká role mu vynesla nominaci na Oscara - jednalo se o umělecké drama z roku 1971 Poslední představení. Úspěšné snímky natáčel i v dalších letech, do širokého povědomí diváků se dostal v roce 1976 díky roli ve filmu King Kong. V roce 1984 ztvárnil hlavní roli v romantickém sci-fi Starman. V roce 1989 stanul před kamerou spolu se svým bratrem Beauem v hudebním dramatu Báječní Bakerovi hoši. O dva roky později zase exceloval vedle Robina Williamse v oceňovaném snímku Král rybář.
Možná nejznámější Bridgesova role pochází z roku 1998 a snímku The Big Lebowski. Tato komediální krimi si získala fanoušky po celém světě a s nimi vzrostla i Bridgesova popularita. O deset let později se zase Bridges neváhal zapojit do nové vlny "komiksových" filmů a zahrál si v úspěšném Iron Manovi.
Za svou hereckou kariéru měl Jeff Bridges za sebou desítky rolí - komediálních i dramatických a několik nominací na Oscara. Svou první sošku však získal až v roce 2010, a to za Nejlepší mužský herecký výkon ve snímku Crazy Heart, který vyprávěl příběh stárnoucího country zpěváka.
S přibývajícími lety sice Bridges hraje méně, ale stále si vybírá výrazné role v kvalitních snímcích. Příkladem mohou být například Hrdinové ohně (2017) nebo Zlý časy v El Royale (2018).
Jeff Bridges patří k jedněm z nejvýraznějších hollywoodských herců druhé poloviny 20. století. Přestože se může zdát, že nepatří ke špičce amerického showbyznysu, v průběhu své desítky let trvající kariéry v podstatě neměl slabé období - konstantně získával velké role, každý rok natočil jeden a často i více snímků, hrál v celé škále rolí - komediální, krimi, sci-fi i dramatické.Kdo je Jeff Bridges? Životopis Jeff Bridges, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jeff Bridges

Národnost: americká
Datum narození: 4. prosince 1949
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jeff Bridges sdílet s ostatnímina Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Feat? Vzpomenete si na definici slova Diecéze? Rozumíte pojmu Lingvistika? Vzpomněli byste si na význam slova MATLAB?

Klíčová slova: osobnost, národnost, kde se narodil Jeff Bridges?, lexikon, kdo je Jeff Bridges?, biografie, wiki, wikipedie, osobnosti, Jeff Bridges, herectví, herectví, zajímavosti, místo narození, popis, životopis

Pojem Jeff Bridges je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jeff Bridges

Zkusit najít pojem Jeff Bridges ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Jeff Bridges na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jeff Bridges ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Jeff Bridges ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Jeff Bridges ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeff Bridges například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jeff Bridges

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jeff Bridges? Kdy se narodil Jeff Bridges? Kde se narodil Jeff Bridges? Jeff Bridges se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Jeff Bridges řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jeff Bridges i v jiné kategorii než je herectví.