Kdo je to?
Kdo je Jiří Šinkora? Životopis Jiří Šinkora, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Jiří Šinkora

Kdo je Jiří Šinkora? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, lékařství

Imunolog Jiří Šinkora během koronavirové pandemie vystupoval velmi často v médiích. A i dnes je možné vidět nové rozhovory, v nichž vystupuje, například v rámci týdeníku Reflex.
Přikláněl se spíš na stranu odpůrců vakcinace. Ovšem nikoli bezhlavě nepodloženě jako mnoho jiných odborníků. Relativně vysokou proočkovanost považoval za pozitivní jev, nicméně nepodporoval očkování osob s protilátkami po prodělání infekce ani nebyl velkým zastáncem očkování zdravých mladých lidí, pro které nebyla infekce tak riziková. Stejně tak nezastával ani očkování dětí, jelikož u nich nebyl Covid-19 téměř vůbec rizikový.
Vakcíny nepovažuje za „to, co zničilo Covid-19“, jednoduše proto, že v České republice postupovalo očkování příliš pomalu a během „čekací doby“ se mnoho lidí „stihlo“ nakazit a získat protilátky přirozenou cestou. Dokonce navrhoval postup s dobrovolným promořením, ze zjevných důvodů však neuspěl. Vystupoval také proti rouškám a nuceným odstupům, které měly zpomalit šíření nákazy.
I přesto však zdůrazňuje roli vakcinace u osob se sníženou imunitou.
V současnosti působí Jiří Šinkora v rámci Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v. v. i.
Současné společenské zřízení nazývá gerontokracií. Namísto demokracie, v níž se na vládě podílí všichni občané stejnou měrou, vládnou v gerontokracii starci. Ti se pak starají především o zájmy sebe a své generace a na ty budoucí zapomínají. To se podle Šinkory děje i v dnešní Evropě. Česká republika je typická svým vysokým věkem politiků a nízkým zájmem politiky o mladé. Na jeho slovech tak možná něco bude.Kdo je Jiří Šinkora? Životopis Jiří Šinkora, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní informace o osobě Jiří Šinkora

Národnost: česká

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jiří Šinkora? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Mexická káva? Vzpomněli byste si na význam slova Hypomanie? Pamatujete si definici pojmu Blanšírování? Znáte definici termínu Kuťa?

Klíčová slova: život, popis, Jiří Šinkora, wikipedie, osobnosti, národnost, zajímavosti, lexikon, lékařství, vysvětlení, životopis, osobnost, biografie, Jiří Šinkora, informace, kdo je Jiří Šinkora?

Pojem Jiří Šinkora je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Jiří Šinkora na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Jiří Šinkora ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Jiří Šinkora ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Jiří Šinkora ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Jiří Šinkora na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Šinkora například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Jiří Šinkora? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jiří Šinkora? Jiří Šinkora je v kategorii Lékařství

Kategorie lékařství, medik, jiří Šinkora, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jiří Šinkora dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Šinkora i v jiné kategorii než je lékařství.